Deadliftten ve Bent over barbelrow'dan sonra ağrı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Deliammo tarafından 8 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu iki hareketi aynı gün içinde ilk defa yaptım . (Ömrümde hareketleri ilk defa yaptım :) )
    Üst üste 5 er setten 12 10 8 8 6 tekrarla .
    10 ar kiloyla ısınma hareketi sonrada 20 şer kilo taktım ilk defa yapıyorum diye.
    Sırtımın tam alt bölümünde kalçamın biraz üstünde eğildiğimde aşırı ağrı yapıyor ama öyle bir süre durduğumda geçiyor .
    Acaba hareketi düzgün yapamadığımdan mıdır yoksa geliştiği için midir .
    Ha şöyle bir durum daha var sırtımda hiç pump etkisi hissetmedim ertesi günü ağrımaya başladı o yüzden başlık açma ihtiyacı hissettim.
    Yorumlarınızı bekliyorum umarım yazım sizi sıkmamıştır..

Son düzenleme: 8 Nisan 2012
  2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Ağrının geçmesini bekle iki gün kadar , eğer geçerse gelişim ağrısıdır.. Geçmediği takdirde ortopedi doktoruna bir göstermende fayda var..

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    bu egzersizlerde sakatlanma riski yüksek olduğu için dikkatli olmalısın.

egzersizlerle ilgili youtube dan farklı videoları dikkatlice izlemeni tavsiye ederim.

hareketi oturtana kadar hafif kilolarla çalışman iyi olur.

hareket esnasında karın kaslarının kontrolü sürekli sende olsun. onları salma, sürekli sıkı tutmaya çalış. bu beli dengeler.

4. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Hareketleri cumartesi günü öğlen yaptım bugün hala ağrıyor. Bel ağrısı çeken arkadaşlara soruyorum yanlarıda ağrıyormuş kitlenip kalıyorlarmış vs. bende öyle bir sıkıntı yok . Eğildiğimde ağrıyor bir süre o pozisyonda kalınca geçiyor. Eğilip kalktığımda eğilirken biraz sızlıyor sonrasında her hangi bir sıkıntı yok ağrı vs. ama yüksek bir yere çıkarken sızlama oluyor.
    Teşekkür ediyorum arkadaşlar cevaplarınız için uygulayacağım . Peki harekette sakatlık riskini azaltabilecek başka önerileriniz var mı ?
    1 - Mide kontrolü , sıkı tutulması

Son düzenleme: 9 Nisan 2012
  5. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Barbell Row ve Deadlift yaparken surat daima karşıya bakmalı...
    Sırtın düz olması asla bozulmamalı...
    Bir süre ayna karşısında boş barla ya da çok az ağırlık ile çalış , formu oturttuğundan emin ol sonra ağırlık artırımına gidersin...
    Ağrın iki güne kadar geçmezse mutlaka doktora git , ben ne zaman ağrım olsa doktora giderim , spor yaptığımı anlatırım ya muayene eder ya film çeker , herhangi bir rahatsızlığım olmadığını söyleyerek , ağrı kesici kas gevşetici vs verir, doktorun söyledikleri ile psikolijik olarak rahatladıktan sonra ilaçları kullanmaya gerek kalmaz...

Deliammo bunu beğendi.
  6. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler. Deadlift i yanlış yapmadığımdan eminim ama bent over barbelrowda sorun olabilir.
    Barbelrow'u yaparken dizler hafif kırık belim olabildiğince aşağıda yere paralel bakmalı değil mi ? Böyle olursa kalçamında dışa bakık oluyor.

7. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Barbell row ile ilgili Dr.Wolf ın bir yazısı vardı , arayarak bulabilirsin..
    O yazıdan hatırladığım bedenin mümkün olduğunca yere paralel olmasıydı.. Ne kadar paralel olursa o kadar etki artar diyordu... Kaçla dışa bakık olacak evet sırt ve bel bir pist gibi dümdüz olacak...

Deliammo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş