Deadlift Yaparken Sol Kasıktan Sakatlanma Spora 6 Gün Mola

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve standaart tarafından 1 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    Sırt günümde araya deadlift yerleştirdim. Nizami ısınma üstüne Barfiksle başladım, bent over row ardından deadlift girdim, sanırım deadliftten önce her zaman yaptığım body weight squat ile ısınmadığımdan pat diye sol kasıktan sakatlık yaşadım. 6 gün off verdim. Çok nadir de olsa arada bir sol kasıktaki sızıyı hissediyorum. Bakalım bugün göğüs ve biseps gireceğim. Bir süre bacak hareketlerini body weight girmeyi planlıyorum. Benzer bir tecrübe yaşayan var mı? İyi sporlar dilerim.

2. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    ben deadlift yaparken sag baldir ve sag kalf olmak uzere bir sakatlik yasadim. araba kullanirken bile bir muddet sonra agri giriyor acidan duramiyordum. bir ay hic antrenman bir ay dahada sguat ve deadlift yapmadim sonra yavas yavas agurlik arttirarak guclendirdim. Simdi gecdi ama genede sguat ve deadlift yapcaksam cok iyi isinma egzersisi yapatim.

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun,body sporu için sakatlık gerçek bir fobi,gögüs ve biseps çalıştım dün akşam kasık abs için uygun değil ağrı yaptı ağrı yok oluncaya kadar bacağa da sadece bodyweight girerim artık,ısınmayı bundan böyle youtubetan ısınma videoları ile yapıcam daha iyi ısındırıyor onu fark ettim,iyi sporlar.

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    sumo dl mi yapıyorsunuz?genelde sumoda kasıga daha fazla yük biniyor da.aynı sorun bende de mevcuttu.tam hatırlamıyorum fakat kasıgımdan bu şekilde sakatlanalı yaklaşık 2-2,5 ay oldu en az.uzun sure dinlendirdim,squat bile yapmadım yaklaşık 1.5 ay.suan daha iyi gibi fakat hala ufaktan dl-squat yaparken hissediyorum.sorunlu bi bölge kasık.

Sayfayı Paylaş