Deadlift sonrasi belde agri

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Devadam4 tarafından 11 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Devadam4

Devadam4 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Deadlift yapmaya yeni basladim ve bos barla antreman yapmaktayim. Antreman sonrasi ertesi gun futbol maci yaptim belimde agri hissediyorum. Bunun sebebi harekete yeni basladigim icin kaslarin gucsuz olmasi midir yoksa yanlis formda yaptigim icin midir? Deadlift sakatliklara yol acabilecegi icin biraz korkmus durumdayim. Konuyla ilgili gorusunuz nedir? Ilk antremanlarda bos barda olsa agri normal midir?

2. aLptekinOsman

aLptekinOsman Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bi kası çalıştıktan sonra o bölge ağrır. Yeni başladığın içinde daha fazla ağrımış olabilir. Bende 2 aydır yapıyorum bb her hafta arttırıyorum ağırlığı ve bu salı 140 kg 2 tekrar çıkarttım ve benimde en az 2-3 gün ağrıyor. Hele ilk ağır bacak çalışmamda 5 gün ağrımıştı. Belki formuda yanlış yapıyor olabilirsin. Bunun için internetten deadlift yapılış videolarını izleyebilirsin.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Haziran 2015 ---
    Bi kası çalıştıktan sonra o bölge ağrır. Yeni başladığın içinde daha fazla ağrımış olabilir. Bende 2 aydır yapıyorum bb her hafta arttırıyorum ağırlığı ve bu salı 140 kg 2 tekrar çıkarttım ve benimde en az 2-3 gün ağrıyor. Hele ilk ağır bacak çalışmamda 5 gün ağrımıştı. Belki formuda yanlış yapıyor olabilirsin. Bunun için internetten deadlift yapılış videolarını izleyebilirsin.
    Bu arada deadlift düzgün formda yapıdığı zaman sakatlıklara yol açmıyor aksine sakatlıkları önlüyor.

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    deadlift den önce hic bel calismasi yapmadiysan tabiki bos barda olsa bir agri olucaktir,eger yeni basladiysan dead den önce belini güclendiricek hareketlere yönel bir süre.

4. Devadam4

Devadam4 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Daha omceden hyperextension yapmistim bir kac hafta ama uzun sure devam etmedim.

Sayfayı Paylaş