Deadlift çalismalarim.

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve TheUbereem tarafından 2 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Ugrasiyoruz iste.. yasim 34 oldugu halde hala gelisimim var :) yeterki pes etmemek gerek :D
    Deadliftimi 180 x 5 bu hafta çikardim. Bu bir buçuk aylik video.

elezar ve zeo64 bunu beğendi.
  2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    öncelikle deadlifte önem veren sadece bir avuç insan var,bunu görmek çok hoşuma gitti.tebrik ediyorum.

işin önemli kısmına gelirsek,ne nefes kontrolü görüyorum,ne core bölgesinin/kanatların sıkıştırılmasını(core bracing)görüyorum,ne de stabil bir deadlift görüyorum.ayrıca ön açıdan bile belli olabilecek derecede form bozulması(form breakdown)mevcut.bu halde ilerlemek hem sakatlığa davetiye çıkarır(mutlaka ama mutlaka uzun süreçte sakatlanırsınız)hem yaptıkça yanlış form yer edecek şekilde vücudunuz alışır hem de gelişiminiz yavaş olur,hatta potansiyelinizin yanına bile yaklaşamazsınız.doğru bi teknik eğitimi/farkındalığı şart.

atraksiyonlu, elezar ve mehmet2576 bunu beğendi.
  3. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    çok eminsiiz ama ben 10 yil önce ilk deadlift çalismalarimi yaptim formumda bir sey yok.. antrenör arkadasimda dedi ya sen söyle böyle bu formun bozuk falan filan iki santrimetre ordan burdan.
    Dedimki tamam arkadas bodybuilder gibi kontrollü yavas deadliftler yapmiyorum, istemiyorumda maksat kuvvetde hizda biraz ilerlemek. Sonra arkadaslara gülle atan athletlerin benchlerini gösteriyorum gögüsüne asiri kilo çarptiriyorlar.. arkadas sasirdi ne bu dedi ? Dedimki Adamlarin maksati biomekanik hizi artirma böyle seyler zaten normal fitness studyoda yok.
    Yani sözün kisasi çok fazla yaylanma yada yamukluk yoksa yüksek agirliklarda problem yasamak normal.

esas kötü deadlift buna derim:

bahsettigim benchde böyle,adam gögüsüne çarptiyor agirligi.Bütün dünya sinifi aticilar böyle yapiyor antremani maksat kas gelistirme degil, hiz ve kuvvet artirma.

4. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ben size genel olarak formunuz kötü demedim ya da formunuzu bodybuilding açısından değerlendirmedim,genelgeçer konuşmadım.basamak basamak neden kötü olduğunu söyledim.kötü olduğunu anlamak için herhangi iyi bir powerlifteri izlemeniz yeterli,binlercesi var.ayrıca 5 tekrar yaptığınız ağırlık form breakdown kabul edilebilecek kadar yüksek bir ağırlık değildir.

Mr.ø, atraksiyonlu ve elezar bunu beğendi.
  5. Valine

Valine Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    O nasil bir deadlift ? Kaldiralim da bitsin der gibi. Nasil yapilir videolarina bakin.

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Belini veya dizini sakatlayabilirsin, titreme en büyük sakatlığa hazırlık belirtisidir. Daha doğrusu risk olduğunun belirtisidir. Onun dışında muazzam güç görüyorum tebrikler. Ancak dediğim gibi ilerde sakatlanırsan bu ağırlığın 100 de birini kaldıramaz wc ye bile gidemeyebilirsin. 120 kg az bi kilo değil

7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    120 kilo deadlift için normal bir kilo, onda sorun yok. Sorun; yanlış başlangıç pozisyonu.

Tanrı Türk'ü korusun.

8. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    aslında formu düzgün bir atletin yaşadığı deadliftteki titreme durumu başlıca zayıf hamstring/glute ya da yorgun cns habercisi olabilir.yani çok önemli bir şey değildir.genelde 1rm ye yakın ağırlıklarda meydana gelebilir.form düzgünse,lift esnasında stabilite problemi yoksa titreyen bacaklar büyük bir sorun değildir en azından powerlifting standartlarında.

fakat form çok düzgün olmadığı için tam sebebini söylemek bu şekilde zor.kişiyi görebilsek kaldırış esnasında ya da her açıdan çekilmiş videolar olsa gene bir şeyler söylenebilir fakat o imkanımız da yok.

9. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Tamam daha az surat hareketi yapmaya çaliscam, bir de vücudu daha dik tutucam gelecek videolarda.. ;)
    Sakatlik konusuna gelince allah herkesi korusun ama bu isi ilk defa yapmiyorum, kas inciltmesi falan yasadim ama önemli olan isinip esnek olmak.
    200kg raw videom var kemersiz falan ama buraya koymassam iyi olur ;)

Sayfayı Paylaş