Değişmeyen Ağırlık..

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Nday tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Nday

Nday Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin
    Selamlar,

Ben 6 aydır düzenli olarak egzersiz ve diyet yapıyorum.istediğim görünüme kavuştum sayılır.fakat aynada nerdeyse 8-10 kilo vermiş gibi dursam da tartıda sadece 3 kilo vermiş görünüyorum bu neden olabilir?

Birde karın kası yapmak istiyorum.nasıl bir yol izlemem gerekir fikirlerinize ihtiyacım var:)

cecinar bunu beğendi.
  2. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Çunku yağ vucutta kasa gore cok daha fazla alan işgal eder. 6 aylık surede belli ki çok verimli antrenman donemi gecirmişsin. Kaybettiğin kilo yagdan olmuş olmalı ki hatta sıkılaşma ve kas kazanımıda sağladıysan bu cok daha belirgin olmus.( Orn: 5 kilo yağ yakıp 2 kilo kas yapmak) Ve Bilirsin tuz vucutta odem yapar antrenmanda terleyerek tuz atıyoruz buda odemin gitmesini sağlıyor tum bu nedenler seni çok ince gosteriyor.

Nday bunu beğendi.
  3. Nday

Nday Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin
    teşekkür ederim açıklayıcı cevap için:)

4. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Rica ederim. Ben soru sorduğumda uzun sure yanıt alamayınca uzuluyorum. Bu yuzden soyle bir sayfaları taradım cevabını da bildiğim için hemen yanıtladım :)

Karın kası için ise tam olarak nasıl bir kas istiyorsun onu belirtirsen belki birşeyler paylaşma imkanım olabilir. orn : Ellen Hollman gibi mi :)

http://www.mensfitness.com/women/galleries/fit-for-her-ellen-hollman-0?page=3

Son düzenleme: 20 Temmuz 2013
  5. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba Nday

Karın kası için sunu söyleyebilirim. 1 sene kadar kardio ağırlık cardio ve plates yaptım. karnımda değişikkil oldu ama kas istediğim gibi olmadı. yaklaşık 8 aydır crossfit ve ağırlık çalışıyorum. Crossfit overall çalıştırıyor ama karın için cok hareket var, cok severek yapıyorım ve faydasını gördüğüme inanıyorum. Yanlız supplement de kullandım. belki plates geçmisim oldugundan crossfit yapınca daha cabuk kaslanmış olabilirim.

6. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba;

Crossfit, fitness ve güç odaklı çalışma sistemi değil midir? teyzemin kızıyla spora gidiyorum. Kuzene güzel bir antrenman metodu arıyoruz.

7. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba cecinar

Spor salonuuzda crossfit yapılıyorsa egitmenler kuzeninizin yapısına göre bir program yazacaktır. crossfir overall genellikle vucut ağırlğıyla yapılan guc ve dayanıklık antremanı. Ama hacim için ağırlık çalışmak gerekiyor.

8. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    crossfit

Salonda crossfit yapılmıyor. Ama tam olarak ne oldugunu anladım. Zaten agırlık kaldırırken de yuksek agırlık guc kazandırır dusuk ağırlıkla fazla tekrar da dayanıklılık kazandırır. Kendime kendi vucuduma uygun bir program uyguluyorum. Kuzene de oyle yapcaz artık. Çok çok teşekkur ederim.

9. fullcontrol

fullcontrol Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    türkiye crimea bulgaria hungaria
    crossfit her ekzersizde uygulanır amaç kalp ritmini kan basıncını artırmak kaslara dahafazla oksijen daha fazla kan dolaşımını sağlamak buda tempoyu artırmak ile mümkün olur mesela yavaş tempoda koşarken belirli aralıklar ile sprint atmak bu size kısa sürede terlemenizi ekzersizlerinizi tamamlamaya yardımcı olacaktır kalp ritim tempoyu sabit tutmak şartıyla

10. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba,

Crossfit için en iyi açıklama
    Hergün değişen antremanlarla, yüksek şiddetli, süre hedefli, fonksiyonel hareketlerden oluşan kardiyovasküler dayanıklılık, iş yapabilme kapasitesi, güç, esneklik, patlayıcı kuvvet, hız, koordinasyon, çeviklik, denge, vücut kontrolü alanlarında gelişmeyi ve dolayısıyla genel fitness seviyenizi arttırmayı amaçlar.

fullcontrol bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş