Değişimin devamını getiremedim

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Murobabo tarafından 15 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Murobabo

Murobabo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam arkadaşlar ben bu yolculuğuma 1.5 yıl önce başladım başlangıçta 157 kg dim 107 ye kadar düştüm sonra dayanamadım boğazımı tutamadım 118 ze çıktım bir adet sağlıklı besleneme kitabı ve birde vücut geliştirme kitabı okudum dahası forumdan aldığım ve netten aldığım bilgiler doğrultusunda ilerlemeye çalıştım kimseden yardım almadım doktora gitmedim spor salonunada gitmedim eve 2000 tl gibi bir para harcayarak 120 kg döküm ağırlık 5 bar aldım sehba yaptırdım onlarla çalıştım 1.5 yıl içerisinde belki 10 ay gibi bir süre makroları saydım ama proyu her zaman saydım genetik olarak yemeye çok düşkünüm sofraya oturunca sofradakileri bitirmeden kalkmak istemiyorum doysamda yiyorum kendime engel olamıyorum yemek benim için hayatın anlamı gibi bundan ne kadar nefret etsemde kendimi tutmaya çalışıyorum ama artık mücadeleden bıktım ve profesyonel yardım istiyorum salonsa salon beslenme ise beslenme kayserideyim ve burada yardımcı olabilecek bir hoca olduğunu düşünmüyorum belki vardır araştıracam tek engellerim çalışma saatleri ve maddiyat maddiyat var ama bir yere kadar sınırsız değilim çalışma saatleri 07:30 17:30 bazende 17:30 02:00 ama ikinci vardiyaya ne zaman gideceğim belli olmuyor gündüze kurulu düzenimi mahvediyor ve uyku sorunu yaratıyor bana her konuda ne tavsiye edersiniz lütfen yardım edin...

Ekli Dosyalar:

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    bence diyetisyen ziyade fitoterapiste danış. Araştırın bu fitoterapi olayını bence. Kayseri büyük şehir. Orda da illaki vardır. Ya da Ankara da vardır. 2 3 haftada bir gidilebilir. Sağlık için yol masrafına değer.

Murobabo bunu beğendi.
  3. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Fitoterapi yardımcı bir yöntem ve bu alanda bilgi sahibi insan sayısı az. "Bitkisel ürün, çay" ne zararı olacak ki denilmemeli. O çayları kullanıp karaciğer nakli olan insanlar var. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var.
    Kayseri'de önerilebilecek çok iyi endokrin doktorları ve diyetisyenler var. Araştırırsanız işini güzel yapan insanlar olduğunu görebilirsiniz.
    Öncelikle bu alanda çalışan bir hekime danışmalısınız. Kayseride bana yardımcı olacak birisi yok dediğiniz için örnek olması için hekim önerebilirim. Örneğin, endokrinoloji ve metabolizma alanında çalışan Prof. Fatih Tanrıverdi bu alanda çok başarılı. Onun gibi, alanında başarılı olan beslenmeyi sadece zayıflama olarak görmeyip, beslenme davranışındaki problemleri belirleyip ona uygun güncel yaklaşımlar sunan diyetisyenler var. Bir endokrinoloji hekimiyle görüşüp gerekli testleri yaptırdıktan sonra bir diyetisyene danışabilirsiniz. Antrenman konusunda ise forumdaki arkadaşlar yardımcı olabilirler diye düşünüyorum.

Murobabo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş