Değişik bir sorum var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eabay tarafından 1 Mart 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. eabay

eabay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet, mesela şimdi vaktim var diyelim. Yarım saat-1 saat arası evde göğüs çalıştım, sonra atıyorum 5 saat sonra yine bu sürede omuz çalıştım sonra gün içinde yine sırt çalıştım atıyorum. Günde belli aralıklarla 3-4 defa çalışmanın, hafif çalışırsan ne gibi bir zararı olur ya da olur mu?

2. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gün içinde yoğun antrenman istiyorsan ya tüm vücut egzersizleri yapmalısın ya da 70 li yıllardaki gibi iki öğün yedikten sonra bir bölge bir öğün yedikten sonra da ikinci bölgeyi çalışmalısın. Böyle hafif çalıştım diye bir şey yok. Göğüs çalıştım 5 saat sonra omuz 2 saat sonra sırt diye birşey yok. Maksimum iki bölge çalışabilirsin. Çünkü hem müsabık değilsin dolayısıyla böyle kasmanın hiçbir anlamı yok. Aynı zamanda ne kadar düzenli ve sağlıklı beslenebiliyorsun? Antrenman şiddetin, yoğunluğun ve sıklığın arttıkça beslenme ve dinlenme de büyük oranda önemli hale geliyor. Bunları sağlamadan yapacağın yüksek volümlü antrenmanlar seni geriye götürür. O yüzden ilk başta dediğim tarzdaki çalışma şekillerine yönelebilirsin. Bana soracak olursan, yenisin diye düşünüyorum, birer gün arayla yapılan tüm vücut programı uygulayabilirsin.

3. eabay

eabay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yeni sayılmam ama sadece ara verdim uzun süredir.. nasıl bir şekilde gün içine yayabilirim daha fazla gelişirim onun cevabını arıyorum aslında 2 bölge mantıklı gibi aralıklarla.. çok teşekkürler

4. Hibou

Hibou Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sana şöyle bir örnek verebilirim bazı profesyoneller bile senin bu dediğine benzer şeyler yapıyor ama 5 saat ara ile değil sabah idmanında göğüs çalıştın diyelim akşam sırt yapabilirsin ama üçüncü bir bölge gereksiz bir efor sarf etmene neden olacaktır hem protein sentezi açısından hem de kas onarımı açısından problem yaşayabilirsin.

Sayfayı Paylaş