Değişik bir program !

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve boyukarizali tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. boyukarizali

boyukarizali Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar dün spor salonuna gittiğimde hocam birine program yazdıgını gördüm.Program şöyledi:

her gün
    her kas grubuna temel hareketleri 3 set şeklinde girmek.
    cumartesi pazar dinleme günüydü.

Sizce bu programın gelişimi nsl olur?

2. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    ne amaçla yapılır nasıl bir faydası vardır bilmiyorum ama.. üst üste 5 gün antreman 2. haftanın sonunda bıkkınlık vereceği düşüncesindeyim..

3. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Her gün 1 kas grubu verip 3 temel hareket vermiş sanırım. Hiç zevkim değil ama benim 5 gün art arda çalışmak.

4. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38

senin dediğin çok sık uygulanan bi program.. özellikle zamanı kısıtlı olanlar ve salona kapanmaya yakın gelenler arasında çok popüler :)

yukarda hergün her kas grubu diyor?? ben 1 gün içinde tüm vücut çalıştırılıyor gibi anladım ?

makina olsa dayanmaz heralde

5. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Siz doğru anlamışsınız, her gün her kas grubuna 1 hareket 3 set demiş ama kasları dinlendirmeyi hesaba katmamış gibi geldi bana.

6. boyukarizali

boyukarizali Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar konuyu saptırmayalım hocama sordugumda insanın hızı geliştirmesi için oldugunu söyledi.Hız derken herşey koşma,yumruk her türlü

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:47 ----------

Aslında bu konuyu fazladan açmışım ama asıl başlık şu
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/de-ik-bir-kick-box-t26936.html

7. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    kimsenin birşey saptırdığı yok.. hocanın söylediği senin için yeterliyese neden burda başlık açıp soruyorsun ?

8. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Çocuk, vücut geliştirmeye yeni başlamış bir panik atak.
    Kızma abisi hevesli şimdi o, konusunu saptırdık yardım edip de zaten.

9. boyukarizali

boyukarizali Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Ya başlarım böyle işe size soru sordum siz kendi aranızda tartısıonuz.Faydası mı olur zararı hangisi zararı ise neden zararı olur.

Sizden makina olsa dayanmaz heralde demenizi beklemiorum.

alpztrk Hocanın bize söylediği veya uyguladıgı birşeyi kafamızı karıştırıyorsa bu foruma konu olarak açmasaydık çoğu olmazdı.Dikkati çekeyim nerdeyse konuları açan tüm kişiler spor salonuna gidiyor fakat buraya konuda açıyor.

ngt psy seninde dalga geçmen gerekmiyor.Ben size soru sordum siz kendi aranızda daha soruyu anlamadan yorum yapıyorsun.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:08 ----------

ngt psy dinlenme süresi çok az diyosun fakat her gün her kas grubuna 3 set 15-12-10 tekrarda olcak.Ayrıca hareketler hızlı yapılcak.Bu bir boxör programıymış.Mesela bech pressde hızlı yapılmasının nedeni yumrukları hızlandırmak.ağır antreman girdiginde hareketlerde yavaşlıyormuş ?

10. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Yoo dinlenme set arasındaki süreyi değil, gün olarak dedim. 2 günde bir ya da gün aşırı ya da her bölge her gün 1 defa çalışılır. Ama sizin programınızda her gün hep aynı kasların çalıştırılması var biraz garip, hocalar da zaten bunu size diyecektir.

11. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Genelde yeni başlayanlara istasyon çalışması olarak bu program verilir ama her gün olmaz tabi ki. Birer gün arayla girilir. Belli bir müddet bu antrenman devam edilip vücudun spora alışması sağlanır ya da bu amaçlanır. Ama senin hocanın amacını tam olarak anlayamadım.

12. boyukarizali

boyukarizali Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    hocalarım sizce nsl olur

Sayfayı Paylaş