Değerli Bodyforumtr Profesyonellerine Sorum Var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve majestyk tarafından 5 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. majestyk

majestyk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben 4 aydır vücut geliştirme sporu ile ilgileniyorum bunun ilk 3 ayını salonda geçirdikten sonra 50 kiloluk dumbell seti aldım ve şuanda forumda gördüğüm programlar ile birlikte bir aydır evde çalışıyorum. Bodyforumtr de birçok değerli profesyonel sporcular bulunduğunu bildiğimden 2 sorum olacak;

- Ben pazumu sıktıktan sonra pazu omza doğru toplanıyor ve pazu ile dirseğin birleştiği yer arasında 2 parmak kadar boşluk kalıyor. Burası zayıf ve hoş olman bir görüntü veriyor fakat ben oranında dolmasını yada pazunun aşağı doğru toplanmasını istiyorum, sorduğum birkaç kişi omuz kası geliştikçe pazu aşağı doğru iner dedi bu doğrumu ya da doğrusu nedir? varsa çalışma şeklini gösterebilirmisiniz?

- İkinci sorum ise ben 180 boyundayım kilom 70 yağ oranım düşük, kilom normalmi? ve ben hızlı bir şekilde kilo almak istiyorum? bunun için bir diyet yazabilirmisiniz? ne yapmalıyım. Ayrıca ben hacim kazanmak bir hafta ağır kilo az tekrar diğer hafta ise fit bir vücut için hafif kilo çok tekrar yapıyorum doğrumu?

Okuduğunuz ve ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. SSağlıklı ve Başarılı bir spor hayatı dilerim.

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    1- Hammer curl hareketini rutinelerinize ekleyin, kolunuzun zamanla bir butun olarak kalinlastigini goreceksiniz. Genetik olarak bicepsiniz tepe yapmaya meyilli olabilir, resim koyarsaniz daha cok yardimci olabiliriz.

2- Genelde programlar bir kac aylik olur, bir hafta bulk bir hafta definisyon programi yaparsaniz iki ileri bir geri oldugunuz yerde kalirsiniz. Onun yerine kis donemini agir kilo goreceli az tekrar ile gecirip yaza dogru definisyon programina gecmeniz daha iyi sonuclar verecektir. Kilonuz yeni baslayan biri icin normal gibi. Daha saglikli bir yorum icin kemik agirligi olcumu ve yag orani olcumune ihtiyaciniz var ama su asamada cok da gerekli oldugunu zannetmiyorum.

3- Diyet programi yazmiyoruz forumda uyelere ozel. Beklentimiz uyenin forumu iyice okuyarak ve arastirarak kendi programini yapabilecek duzeye gelmesi. Bu asamada foruma programinizi koyarsaniz gerekli duzeltmeleri yapariz. Bu uygulamadaki amac atosozunde bahsi gectigi gibi balik vermekten ziyade balik tutmayi ogretmek. Cunku siz beslenme prensiplerini bir defa ogrendikten sonra omur boyu sizinle kalacak cok degerli bilgiler edinmis olacaksiniz.

majestyk bunu beğendi.
  3. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    al birde burdan yak :) sen 1.80 sin 70 olmak istiyorsun. ben 1.80 im 80 im 70 olmak istiyorum :) benimde kolum 36 37 civari suan ama yukarı togru toplanan arada boşluk kalan bicepsi daha cok seviyorum tercih meselesi ..10 kilo alınca daha kaslı duracagını sakın düşünme aksine yağlanırsan bütün vucut kapanır :) en iyisi uzun zamanda 3 4 kilo civari kas olarak alman buda daha sıkı calısmak demek ..başarılar ..

majestyk bunu beğendi.
  4. majestyk

majestyk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alacağım

5. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bende 178-180 boylarındayım, benimkide yukarı doğru toplanıo bu bnenim o kadar hoşuma gitmiyor. çünkü 30 cm keyde ufak görünüyordu 35 cmkende ufak görünüyor. biraz daha aşağıdan başlamalı bence.

bizim salonda bir abi var +90kg48 cm kol var çok iyi duruyor. inşallah benimkide bir +42 cm olur. ozaman belkide ve biraz daha aşağıdan başlar

mesela aşağıdaki gerçekse o kadarda hoş değil. yada yeteri kadar kaslı olmadığından da olabilir.

aşağıdaki daha hoş bence

6. majestyk

majestyk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

aynen katılıyorum dostum benm kolum 36 cm fakat ilk resimdeki gibi durduğundan pekte hoş durmuyor fakat aneximandros arkadaşımızın dediği gibi hummer curl hareketini programa ekle bence birkaç yerde araştırdığıma göre bicepslerin uç kısımlarınında çalışmasına ve pazunun kola tam yayılmasını sağlayan mükemmel bir hareketmiş ben eklemeye başladım

Sayfayı Paylaş