Dar omuz ve gogus uclari asagida olanlarda bench press :(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kumandan1 tarafından 28 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kumandan1

kumandan1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bu spora yeni basladim, asagi yukari 3-4 aydir yapiyorum, vucudumun her bolgesinde hafiften gelismeler basladi, ama gogus haraketlerinden bir turlu verim alamiyorum. Omuzlarim dar ve gogus uclarim normal bir insana gore daha asagida. Bar i hocamin dedigi genislikte tutuyorum ama dikkat ettim boyu benden daha uzun olanlar ve omzu genis olanlarda ayni noktalardan tutuyolar bari.Acaba bench press te bari cokmu genis tutuyorum dahami dar tutmaliyim? Yada bar i yukari kaldirip indirirken cok mu yukarda tutuyorum? Gogus uclarima daha mi yakin indirmeliyim dedigim gibi gogus uclarim asagida? Beni bu konuda aydinlatirsaniz cok sevinirim. Tesekkur ederim.

2. kumandan1

kumandan1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yokmu yardim edicek ustalarimiz?

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Benc Press uygulama videosu izlemelisin.Değişik anlatmışsın.Bench Pressin yapılışını videolu şekilde izle birde belki görüp anlarsın hatanı.

4. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    60-70-80 basamıyorsan normalde benchi makınada yap daha cok verim alırsın ve doğru yaparsın ;)

5. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Bench press kilo ile doğru orantılı değil yanlış yönlendirme yapmayalım kendi kaldırdığı kilo ile orantı kurulursa tamam

Kolay gelsin :)

6. kumandan1

kumandan1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    60-70-80 basamiyorum, makineyemi gecmeliyim? ben bench presste 40-50 kilo serbest calisiyordum bunla bi alakasi olabilirmi?

7. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaş yanlış yönlendirmiş yok öyle kaldırdığın kiloyla alakalı değil ama bir kısımda doğru demiş serbest bench prof işi bence bi tarafa ister istemez daha fazla basabiliyorsun bence makinadaki benche geç daha rahat kaldırdığını daha falza ağırlık kaldırdığını hissedeceksin daha fazla verim alabilirsin.

Sayfayı Paylaş