Dan Green - Estetik Powerlifter

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Pink Zeppelin tarafından 20 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    Kendisi en popüler powerlifter denebilir , yağsız ve estetik bir vücuda sahip. özellikle alt vücudu vücutçuları kıskandıracak derecede muazzam bir kütleye sahip. 110 kilo kategorisinde 385 kg squat , 237.5 kg bench press , 380 kg deadlift yapmış birisi. 100 kg kategorisinde ise 380 kg squat , 227.5 kg bench , 375 kg deadlift yapmış. zayıf noktası yok ve tekniği müthiş. deadlift'te sumo duruşu tercih ediyor , squat'ta ise çoğu powerlifter gibi geniş duruş low bar squat yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Aralık 2015
    sultanmehmed, stefan35, TheUbereem ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Ben bu adami hep vitaminli metalciya benzetiyorum... 400 kilo deadliftide var.

DOgruymus metal dinliyor, esas güç bu müzikde :))

byte, stefan35 ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  3. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Takip etmiyorum ilk defa gördüm, 380 kilo deadlift müthiş bir rakam. 300 kilo deadlift kolay yapılır diyenleri de görmek isteriz :)

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    yarışmada 3 squat 3 bench ve 2 deadlift'in ardından 380 kiloyu kaldırdığı için normal potansiyelinden daha düşük kaldırdı :) . antrenmanlarında raw şekilde 400 kiloya ulaşmış. block pull'da ise 455 kilodan fazlasını çekti.

5. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Cidden youtube'da bu elemanları nasıl bu kadar yakından takip ediyorsunuz :) mesela bunlar 250 kg'dan sonra patates :) Sorun şu ki bende 250 kg kaldıramam. Senin verdiğin video'da ki eleman eczacı yutmuş dahi olsa insanı imrendirmiyor değil.

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  6. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    elit seviyedeki powerlifterlar cidden muazzam genetiğe sahipler.hiç steroid kullanmadan 100 kiloda 330 kilo kaldırabiliyorlar ki steroid olaylarına da başlayınca alıp başlarını gidiyorlar insanın inanası gelmiyor.

berkay7743, Katarina ve 2pacist bunu beğendi.
  7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bende profesyonel, koşucu, dağcı olabilir, ancak Powerlifter, Stongman kesinlikle olmaz bundan eminim. Yine de böyle antrenman yapmayı seviyorum patlayıcı güç çalışmak cidden eğlenceli ve zevkli. yani genetik olarak bu konu da pek iyi değilim.

atraksiyonlu ve berkay7743 bunu beğendi.
  8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ben de dediğin gibi çok keyif alıyorum. çoğu insan powerlifting'den korkuyor. form üzerine durunca , esnetmelere ve mobilite çalışmalarına önem verince gerçekten güvenli ve eğlenceli hale geliyor. aylarca uğraşıp daha önce kaldıramadığın bir ağırlığı kolay kaldırınca alınan his vücut geliştirmede yok. :)

atraksiyonlu ve berkay7743 bunu beğendi.
  9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bakınmak isteyenler için,youtube aboneliklerimi bırakayım buraya.powerlifting odaklı olmakla beraber powerlifting/fitness/bb üzerine 250ye yakın aboneliğim var,düzenli takip ediyorum.birçok yeni powerlifter keşfedebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UC8NM5tZywyJ_RCPowHOvJoQ/channels

berkay7743, oviedo ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  10. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Vay vay, kaç saat mesai yapmak lazım bunları bulmak için. Genelde sağ tarafta ki önerilerden gider 4-5 tane izler kapatırım bunlara da bir göz gezdireyim :D

zeo64 bunu beğendi.
  11. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    30-31 ocakta şarköyde powerlifting türkiye şampiyonası varmış.Katılmayı düşünüyor musunuz ?

@berkay7743

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    30-31 ocakta şarköyde powerlifting türkiye şampiyonası varmış.Katılmayı düşünüyor musunuz ?

@berkay7743

13. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Universal Nutrition'ın markası olan Animal Dan Green'e sponsorluk yapıyor bildiğim kadarıyla, ben kendisini oradan tanımıştım. Animal'ın müthiş ''Cage'' aktivitelerindeki manyaklardan birisi tabiri yerindeyse, animal t-shirtünü en çok hak edenlerden birisi, deadlift alanında da ben kendisini marka olarak görüyorum :D

Ayrıca nasıl okadar estetik ve yağsız kalıyor cidden anlamış değilim, anlayamıyorum.

Bu arada, powerlifterlarda daha hiç barbell row yapan görmedim. (tamam yarışmalarda yok, ama yıne de lazım bana göre)

Mr.ø ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  14. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Tekirdağ çok uzak kaçıyor kalıcak yer sıkıntısı falan var istanbuldakine katılcaktım son gün grip oldum

15. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Valla bu sefer ortam daha iyi olacak gibi gözüküyor istanbuldaki çok amatördü ben katılacak seviyede olsam kesinlikle katılırdım valla.

berkay7743 bunu beğendi.
  16. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    bana kalsa tamamda aile meselesi işte:)
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ocak 2016 ---
    şu anda hafiften sakatlığım var %99 gider o zamana kadar pause yaptırmıyorlar nasıl olsa katılmayı düşünüyorum bir aksilik olmassa pederi ikna ettim hafta sonuna denk geliyorsa gideriz dedi

17. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Bunlar kemer takmasalar ne olur acaba? Sanırım patlama yaşarlar karın bölgesinden o kadar ağırlığı izole etmek zor olur.:) O kemeri takınca merkez bölgesi adam akıllı çalışmıyor bir türlü.

18. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ben kemer takmayınca 5-10 kg fark oluyor baya etkiliyor anlayacağın. core bracing denen olay kemerle çok uyumlu hale geliyor karnını sıkıp içine çektiğin nefesle kemeri dışa doğru ittiriyorsun bu sayede müthiş bir sıkılık oluşuyor.

zeo64 bunu beğendi.
  19. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Kemeri takinca merkez calismiyor degil, merkezi daha iyi kullaniyorsun demek daha dogru olur. Hatta oblikler daha cok çalışıyor

zeo64 ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  20. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    İşte bende ondan bahsediyorum kemer takmasalar o kadar ağırlık zor olur. Kemer belirli bir seviyeden sonra önemli hani şu kiloya kadar gereksiz diye bir şey söylemek imkansız bu adamlar için olmazsa olmaz tabi. Katarina Tam tersi bence squat yaparken özellikle kemer takılınca çömelme pozisyonuna doğru inince karın karın kasların çok iyi çalışmaz bununla ilgili bir çok teori var ama senin dediğinde doğru hiç çalışmaz değil ama kemer takılmadığı zamanki gibi değil tabi. Kemeri bir o kadarda beli iyice sarması adına sıkıyorsun bu sayede sıkı olunca karnını sıkman biraz zor oluyor. Ama kemer takıldığı zaman daha fazla ağırlık kaldırıldığı doğrudur.

Sayfayı Paylaş