Dambıl press hareketi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bükrek tarafından 15 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Bükrek

Bükrek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba arkadaşlar
    Foruma yeni kayıt oldum ve 3 aydır vücut geliştirme sporu ile uğraşıyorum
    şimdi size bir sorum var arkadaşlar kimisi diyor ki dambıl press hareketi göğüse çok etkili olmaz kimisi de diyor ki barla çalışmaya göre daha fazla kasılmaya izin verir :confused:

Sizce hangi görüş doğru ? :)
    Siz programınızda dambıl press'e ne kadar önem veriyorsunuz ? :)
    Bench press mi yoksa dambıl press mi daha fazla kasılmaya izin verir ? :)
    En verimli sonucu hangisinde aldınız ? :)

NOT: dambıl press ve bench press'i yatarak kastediyorum arkadaşlar.

Eğer konu yanlış yerde ise öncelikle forum yöneticilerinden sonra da üyelerden özür diliyorum, malum foruma henüz bugün katıldım... :D

Cevaplarınız için teşekkürler...

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    bence barbell ile yapilan bench press programin daima temelini olusturmali. hem daha guvenli, hem de agirlik artirimi daha kolay.
    dumbbell pressin etkisi barbell'den daha farkli. bazi acilardan daha etkili. programa belli periyotlarda dumbbell eklenebilir.
    youtubeda ikisi arasinda farklari arastirirken avantaj su tip argumanlara denk geldim.
    dumbbell ile calisirken kaslar agirliklari dengede tutmak icin farkli acilardan calisir.
    range of motion barbelle gore daha derin, daha efektik.
    ikisi de bence barbellin yerini tutmaz. denge icin baska egzersizler yapabilirim, kafamin ustunde 25-30kg luk agirliklar ucusurken degil.
    full rom icin ise, agirlik artirimi bence daha onemli.
    gelisim icin barbell tercih edilmeli diye dusunuyorum. belki profesyonel seviyedekiler icin dumbbellin avantajlari vardir.

Sayfayı Paylaş