Dambıl ile Deadlift yaparken dambıllar elimden kayıyor. Sporcu eldiveni alsam sorun çözülür mü?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Atsizat tarafından 19 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Dambıllar elimden kayıyor. Normalde daha fazla tekrar yapabilecekken, 10'da bırakmak zorunda kalıyorum yoksa dambıllar elimden düşecek. Sporcu eldiveni alsam sorun çözülür mü acaba? Sporcu eldivenleri kaymayı engelliyor mu?

2. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Fitness eldiveni alırsan sorunun çözülmüş olur.Sporcu eldivenleri kaymayı engellerken aynı zamanda nasır oluşumunuda engeller.

3. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Pull yani çekiş hareketlerinde straplar daha etkilidir. Bilgine.

neverbackdown. ve zeo64 bunu beğendi.
  4. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Nasıl anlamadım?

5. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Dambıllar elimden kaymasın yeter benim için. Daha fazla tekrar yapabilecek gücüm varken dambıllar elimden düşecek diye bırakmak zorunda kalıyorum. Kemar taksam da dambıllar elimden kayacak, takmasam da dambıllar elimden kayacak. Kemer takıp takmamakdan daha önemli bir sorunum var benim.

6. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Kemer demedim ki strap dedim. Kemer bele strap bilege takilir.

7. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yuksek agirlikta eldiven de ise yaramaz. Parmaklar son tekrarlarda cozulmeye baslar. Strap bu noktada devreye girer. Fazladan 3-4 tekrar daha cikarmani saglar. Daha oncede dedigim gibi pull down, barbell row, dumbell row gibi cekis hareketlerinde etkilidir.

8. destan30

destan30 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Mrb bu hareket vücudun hangi bölümlerini çalıştırıyor

9. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Bence sorun önkolunun yeterince güçlü olmamasından dolayı kavramada zorluk yaşıyorsun.Çalışmalarına 2-3 tane bilek hareketi ekleyebilirsin.Deadlift neredeyse tüm kas gruplarını çalıştırır.Bunların başlıcaları sırt bacak kalça kol omuz ve trapezlerdir.

10. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    bu konuda yapılacak 2 şey var
    1.si strap kullanmak
    2.si ellerin kavrama gücünü arttırmaya yönelik antreman yapmak,Örnek 20 kg lık damacana şişesini tek elle tutabildiğin kadar tutup bırakmak
    örnek havlu ile barfiks çekmek veya havluyu dambıla dolayıp bicep curl gibi hareketleri havluyu kavrayarak yapmak
    tutuş gücünü arttırır

11. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Biceps çalışırken ön kol da çalışıyor zaten. O yüzden bilek çalışmıyorum. Dambıllaın elimden kayması ile ön kolun gücünün ne alakası var ki onu anlayamadım ben?

12. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bu arkadaş troll boşuna yazmayın. :D

13. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Sen yazma bence.

14. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Dumbellı yeterince kavrayamadığından tutmakta zorlanıyor olabilirsin buda sana elinden kayıyormuş gibi gelebilir.Göğüs çalışırkende arka kolda çalışır ama biz bunun yanında ayrıca arka kol çalışırız.Biceps çalışırkende azda olsa önkol çalışır ama yetersiz kalır.

15. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında ben biceps'i çok ağır kilo ile çalıştığım için biceps çalışırken biceps'den çok ön kolumun çalıştığını hissediyorum. Ön Kolum deli gibi acıyor biceps çalıştıktan sonra. Çok ağır kilo ile çalışmak yanlış olabilir ama ben kendimi bu şekilde tatmin ediyorum :D Biceps'i fazla güçlü olmayan birinin 2 tane 20 kilo dambıl ile biceps çalışması yanlış olabilir ama öyle yapmak hoşuma gidiyor. Kendimi tatmin ediyorum. Tekrar sayımı artmaya başladığı zaman, daha fazla ağırlık artışı yapmayacağım zaten, 2 tane 20 kilo ile biceps çalıışmaya devam ettireceğim ama tekrar sayımı arttıramadım uzun süredir. İlla ki artacaktır, sürekli aynı gitmez. Bu zamana kadar zaten hep bu şekilde kullandığım ağırlığı arttırdım ama çok uzun sürüyor, yani bu şekilde ilerleme çok yavaş oluyor ama illa ki oluyor, ömür boyu aynı gitmiyor. Tekrar sayımı söylemeyeceğim, ondan sonra hepiniz üstüme gelirsiniz sinirli bir şekilde. Bende saklı kalsın tekrar sayım :D

Son düzenleme: 22 Eylül 2016
  16. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    bicep curlde 1 2 tekrar çıkartmak,press hareketlerindekine benzemez tekrar sayısı o kadar düşükse muhtemelen form hatalıdır belden ve kolu savurarak yapıyorsundur nerden biliyorum çünkü eskiden bende böyle denemeler yaptım
    bazen vücudu şoklamak için çok nadirde olsa 2 3 ayda bir halen yaparım ancak sürekli böyle çalışmak gelişimi yavaşlatıyor
    öyle yapacağına 12.5 kg al eline ve sehpaya otur,sehpanın sırtınıda ayarla hareketten hiç çalmadan bu şekilde kaç tekrar çıkarabilrsin bunun üzerinde yoğunlaş
    psikolojik olarak ağırlık düşünce gelişim yavaşlar endişesine kapılma aksine gelişim artacak çünkü dambılın bütün yükü o kasa gelmiş olacak
    20 kg ile hareketten çalarak tekrar arttırmayı bekleme,tekrar sayısı artsada inan düşündüğün faydayı vermeyecek sana çünkü o ağırlık tamamen kasına gitmiyor

Sayfayı Paylaş