Damar Nasıl Çıkarırım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aaalperalperrr tarafından 19 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Öncelikle selamun aleyküm,
    Herkesin bir amacı vardır bu sporda. Kimisi kilo alıp kas hacmini büyütmek ister, kimisi zayıflamak ister vs.
    Benim amacım ise bambaşka: Damarlı olmak!
    Damarın çok güzel göründüğünü ve vücuda ciddi bir estetik kattığını düşünüyorum. Ama ne yaparsam yapayım damar çıkmıyor. Zayıf biriyim. Yağ oranımı düşürmeyi düşündüm ama zaten çok zayıf biri olduğum için gereksiz gördüm. Zayıf olduğum için ve spor yaptığım için damarların olması gerekirken yok denecek kadar az var.
    Damar çıkması için Arjinin bile satın aldım. Ama nafile...
    Peki siz ne önerirsiniz? (Alt karın da az d solda yağ var)

2. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Damarlı olmamak ile damarlı gözükmemek farklı şeyler, eğer damarın gözükmüyorsa ve yağ oranında düşük ise tuz tüketimini bir miktar azaltabilirsin, endüstriyel şekeri zaten hayatından çıkartmışsındır diye düşünüyorum.

Diğer bir durum damarlı olmamak, bu durum genetiktir değiştirilemez.

3. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Genetiğimin damar için elverişli olduğunu düşünüyorum. Kolumda yeşil yeşil(özellikle beyaz tenli kadınlarda olan) damarlardan var ancak ben daha irisini ve sanki deriden ayrılacakmış gibi olmalarını istiyorum. Damarlı arkadaşlarımın kolundaki derisi, benimkinden çok daha ince. Bu deriyi inceltmem için de yağ yakmam lazım ama zayıfım zaten. Zayıflayamam. Zayıflamadan; hayatımdan ekmeği vs. çıkartsam ise yarar mi ne dersin?

4. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Damar aşkı bende de olduğu için nacizane bazı bilgilerimi sunayım;

Birincisi, tuz tüketimini arttırmak.
    İkincisi, Feeder sistemi. Kısaca özetlemem gerekirse ağırlık çalışılan günün ertesi çok düşük ağırlıklarla 40-50 tekrar yapmak. Kası zorlamadan ve yıpratmadan sadece bölgeyi pumpalamak. Bu konuyla ilgili internette bilgi bulabilirsin youtube'ta da Ege Fitnessin bi açıklaması var.)
    Üçüncüsü, Hit kardiyo. Bunu bi fitness antrenörü önermişti. Nabız artışıyla beraber kalp daha çok kan pompaladığında damarlar daha belirginleşir demişti.
    Dört, Süt ve süt ürünleri deriyi kalınlaştırabiliyormuş. Bunları kesmek, yada azaltmak belkide faydalı olabilir.
    Beş, En klasik olanı yani düşük yağ oranı

Şahsen tuz tüketimimi biraz arttırdım, bolca su içmeye ve feeder sistemini de uygulamaya başladım bir haftadır. Feeder'ı 2 defa uyguladım, ve gerçekten yeni damarlar belirginleşmeye başladı vücudumda. Tam istediğim dereceye gelmese de bir seviye üste attığını gördüm kendimde. Zaten sistem 6-8 haftta uygulanması gerektiği yazıyor. Şahsen 1 haftadır süt ve süt ürünleri de tüketmiyorum fakat sebebi deri kalınlaşmasından çok laktoz. Laktozsuz süt vs. kullanıyorum normalde fakat birazda denk geldi diyelim. Sonuç olarak 1 haftadır süt ürünleri de tüketmiyorum. Yazdıklarımı değerlendirip deneyebilirsin, faydasını göreceğini düşünüyorum

5. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Öncelikle yorumun için teşekürler. Feeder sistemini deneyecegim. Tuz alımı ne alaka onu anlamadım? Tuz fazla olunca vücut daha çok su tutmaz mı? Hiit cardio yapmam ve yağ yakmam pek mümkün değil gibi. Çünkü zaten çok zayıf biriyim. Daha da kilo vermek istemiyorum.

Sayfayı Paylaş