Damar Çıkmıyor?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aaalperalperrr tarafından 21 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Çok zayıfım. Çok az da yağlı olduğumu düşünüyorum. Göbeğim yok ama karnında yağ var. Karın kasım belli değil. Yaklaşık 1 yıldır spor yapıyorum.

Hep kollarımın damarlı olmasını istedim. Ne yaparsam yapayım bir türlü çıkmıyorlar. Ne yapmam lazım çıkması için?
    (Göbekli adamların, abur cubur yiyip spor yapmayanların kolunda damar olup benim kolumda olmaması çok koyuyor ya)

2. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Bunun için tek söyleyebileceğimiz şey yağ oranını düşürmen. Damar, karın kası falan tamamen yağ oranı ile alakalı şeyler. Ha genetik kısmı da var kimi insan daha damarlı bir vücudu vardır veya kiminin damarı şişik şişik çıkar kimininki içerden çıkar. Ama illaki var sonuçta ve yağ yakınca senin de kollarında bileklerinde damarların gözükür ve artar.
    Ama çok zayıfım diyorsun bu yüzden yağ yakmaya çalışmamanı öneririm. Bulk yap mart nisana kadar sonra definasyon yaparsın gözükür.

3. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Damarların gözükmesi yağ oranıyla ilgilidir ama vaskülarite genetiktir. Eğer hem az kilolu hemde yağlıyım diyorsan(üst karın kasların bile belli olmuyorsa) veya ölçümde %20'nin üstünde isen, bu spordaki tecrübene kıyas yaptığımda(düzgün bir progressive overload olduğunu kabul ederek) sende Skinny Fat durumu olabilir. Bunun üzerine araştırma yap.

4. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Hayatımın çoğu okulda geçiyor. Istesem de bulk yapamıyorum. Okuldaki kötü yemeklerle dirty bulk olir sadece. Hatta baya dirty bulk :) Evden de yemek götüremiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Ekim 2018 ---
    Spor hocama yağlı olduğumu söylüyorum ama o, aksini iddia ediyor. Forearm bolgemde yeşil yeşil damarlar var ama dışarı çıkık değil. Brachioradiolis bölgemden geçiyor az bir şey. Karnımı sıkıp nefesimi verince üst karın kasım çok az bir şey belli oluyor. Ama alt karında ciddi yağlanma var.

5. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Benim de aynı şekilde. Eve gidince 6 7 saatim kalıyor sonra tekrar uyku ve okul. Ama beslenmemi oturttum. Sen de yapabilirsin bunu illaki zaman vardır. Okuldan çıkmadan yersin kahvaltını yaparsın. Okulda öğle arası öğle saatleri köfte falan yersin başka da bişey yemezsin istersen evden fıstık falan getirirsin kuruyemiş yersin. Eve gelip yemeğini yersin 1.5 saat sonra çıkar sporunu yaparsın gelirsin bidaha yersin biter. Tabi okulundan 6 7 saatten de az bir zaman kalıyorsa zor olabilir işin. O zaman tek çare bir şekilde okula götürmek.

6. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Çok sık acıkan, sürekli yemek yiyen bir tipim. Sabah kahvaltıda fazla iştahım olmadığı için bir dilim kepekli ekmek ile fıstık ezmesi yiyorum. Okulda 2 ya da 3 tane tost yiyorum. Okuldan hemen sonra eve gelmeden spora gidiyorum. Spordan eve gelince protein tozu içiyorum. 20-30 dk sonra akşam yemeği evde ne varsa onu yiyorum. Akşam yemegini genelde 8 gibi yerim. Saat 10 gibi acıkıp bir öğün daha yiyorum. Bu öğünümde %90 ihtimalle pilav yiyorum.

Hayatım böyle :)

Sayfayı Paylaş