Daha ne kadar sabredicem..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cemacun tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    5.5 aydır bu sporla uğraşıyorum 3 haftadır da protein tozu kullanıyorum.haftada 3 gün gidiyorum spora.bölgelesel çalışyorum göğüs-biseps, omuz-triseps tarzı.ama hiç kilo alamadım.kas anlamında kollarımda biraz gelişme var çok az da göğüslerim çıktı..istediğim sonuçları neden alamıyorum arkadaşlar..sabır sabır diyosunuz da,bu sabır rijkaardın sistemi oturtması için sabretmeye benzedi

2. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    ohoo 5.5 aydan başladıysan sabır çekmeye işin zor :) bende 5 aydır yapıyorum protein tozuna yeni başlıycam. oda sabah kalkınca ve antremandan hemen sonraki açıgı kapatmak için. Ben zevkle yaptıgım için hiç öyle sabır bilmem ne olayı olmadı dinlenen kasın geliştigini bilmesem hergün giderim :=) bence beslenmeni bir gözden geçir. herşey okudukça çözülüyor. başladııgımda bir sürü soru işareti vardı kafamda şimdi neredeyse oturttum herşeyi rayına.

3. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    sende gelişme nasıl?

4. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Beslenmenden bahsetsene bize biraz.Ne yersin ne içersin.Eğer sağlık sorunun yoksa yazarken sen de farkedeceksin problemi...

jarhead bunu beğendi.
  5. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    sen 5.5 ayda sabredemiyosun ben 8 aydır gidiyorum.Ama tam anlamıyla 8 aylık bir vücudum yok . pes etme yok devam..
    kahvaltı yapmadan 2 öğün yemekle geçiniordm.Sonradan anladım tabi beslenmenin önemini.yulaf + 5 yumurta beyazı karıştır omlet gibi yap yada üstüne 2 kaşar at fırına koy.
    yumurtanın önemi büyük beslenmede.
    kilo almak istiosan gainer tercih ederim.2.5kg bitirdim yaklaşık 4 kilo aldım.

6. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  7. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    sabah yumurta ve lif yiyorum ve bikaç dilim ekmek bal peynir pekmez tarzı şeyler.öğlen değişiyor ara sıra okulda yiyorum ama mümkün olduğunca yememeye çalışıyorum zararlı olduğu için.okuldan geldikten sonra saat 3 e doğru genelde pilav ve et.antremandan önce protein tozu, çıktıktan sonra da protein tozu ve ton balığı yada tavuk eti.fakat bu beslenmeyi her gün yapmıyorum yani antreman olduğu günler yapıyorum.olmadığı günler de yine benzer şekilde besleniyorum ama protein tozu falan içmiyorum ve et alımıma o kadar dikkat etmiyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:38 ----------

boyum 1.70 kilom 56-57. bir de arkadaşlar bana kilo almanın mantığını anlatabilir misiniz? yani neden kilo almak gerekir,yağlanmak bana saçma geliyor o yağları zaten yakmamız gerekmiyor mu? kas olarak kilo diyorsanız okey. ama onu da alamadım

8. IntoTheRain

IntoTheRain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dinlenme ve uyku da cok önemli ayrıca pozitif düşünmeye de dikkat etmelisin bende bu sporda yeniyim ancak bildiklerimi paylaşmak istedim.

Forumda bu konularla ilgili bir çok konu var araştırırsan hepsini bulabilirsin.Aklında ki hemen hemen tüm soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsin en olmadı ana sayfaya gec sag kısımdaki ana başlıkların hepsini ac al kahveni eline teker teker oku. Foruma bazen hocalarımızın yorum yapması gec olabiliyor. Bende bi konu actım 1 hafta oldu hiç bir hocamızdan cevap gelmedi bende beklemedeyim umarım bir an önce farkederler.

9. magxstone

magxstone Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makina muhendisi
    Yer:
    Baku
    yasini 25
    boyunu 1.80
    kilonu 75 varsayarsak
    gunluk 8 saat uyudugunu
    8 saat masa basi calistigini
    6 saat de oturarak televizyon izledigini veya bilgisayar basinda takildigini varsayarsak
    1 saat yuruyus + otomomobilde-otobuste seyehat yaptigini varsayarsak.

Toplam 2800 kalori enerji harciyorsun.bunun ustune bir de 20 dakika 10 km bisikletle kardiyo=150 kalori
    1 saat 15 ton agirlik kaldirdigini varsayarsak=500 kalori
    (uyumak ve televizyon izlemekten kisarak tabi ;) )

toplamda 2800+150+500=3450 kalori enerji harciyorsun.

senin gunluk kalori aliminin minumum 4000 kalorilerde olmasi gerekiyor ki kilo alabilesin.tabi yaglanma da olacak. ama 3450 de kalirsan ne kas ne yag alirsin.yerinde sayar durursun arkadasim.

gunluk beslenmen icin
    1 adet ekmek
    2 adet yumurta
    100 gr peynir
    100gr bal
    200 gr pilav(2 tabak)-aycicek yagli
    200gr zeytinyagli salata - 1 tabak
    7 bardak cay - 1 bardak kahve - herbardak icin 2 kupseker
    200 gr tavuk gogsu (3 adet)
    100 gr balik (2 fileto)
    100 gr de biskuvi(sekerli)

yersen 3800 kaloriye yakin kalori alirsin - ancak yeter sana...
    Belki bazi vitaminler ve bakir-cinko gibi onemli minerallerden eksik kalabilirsin.
    bunlarin yaninda multivitamin-mineralli destegi alip
    maden suyu icersen....
    Beslenmeni asagi yukari tam yapmis olursun...

Tabi bu yazilanlar cok tahmini degerlerdir.
    Bir fikir olustursun diye yazdim...
    Esas degerleri bir diyet uzmanindan alabilirsin...

saygilar - sevgiler

10. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Tekrardan selamlar,

Benim bu sporda 9. ayım ve bu nedenle bu spor hakkımda cok bilgim olmadıgı icin elimden geldigince yardımda bulunmak istedim. Saba erken kalkıyorsun ve kahvaltı ediyorsun. mesela saat 07:00 gibi. Sonra yazdıgına göre okulda bir sey yemiyorsun, ve eve geldikten sonra 3'e dogru yemege oturuyorsun, yani vucut nerede ise saatlerce ac kalıyor. Ikı ögun arasındaki fark 8 saat ve bu oldukca uzun. Bu sure zarfında protein alımından ziyade karbo almanı tavsiye ederim. Okulda bu zor ise, yanında elma götür hic olmazsa onu ye. Vucudunu bu kadar ac bırakma cunku vucut bu kadar sure ac kalınca bu sefer hem yagdan hem de kastan yemeye baslayacak.

Antrenmana kadar karbo agırlıklı beslen, antrenmandan sonra ise proteini arttır ve karboyu azalt.

Bu forumda o kadar yazılmıs cizilmis. Herkesin dedigi su; vucut dinlendigi zaman gelisir. Yani antrenman zamanında kas insaası olmuyor, tersine vucut yıpranıyor. O nedenle dinlendigin gunlerde Whey icmeye ve et yemeye daha cok dikkat etmelisin.

Yaglanmadan kilo alma meselesine gelince; Vucudu define olarak buyutmek olmuyor, tüm sporcular once bir bulk donemine giriyorlar, bulk bittikten sonra da diyt yolu ile definasyon baslıyor. Bulk doneminde her sporcu yaglanır, ancak bu demek degildir ki, diledigin gibi yiyip icebilirsin. Bulk döneminde de yedigine ve ictigine dikkat edeceksin.

Biraz sabır gösterip tüm forumu okumanı tavsiye ederim cunku burada tum soruların cevabı var.

Basarılar...

11. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    ne yazık ki her gün bahsettiğiniz kadar et yiyebilmem mümkün değil.bunu protein tozundan karşılasam olur mu?Ayrıca bahsettiğiniz şeker oranları kafama takıldı,şekerin kas eritici yapısı olduğunu duymuştum..16 adet küp şeker çok fazla değil mi? cevabınız için teşekkürler

12. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Bir de çok önemli bir nokta daha var dikkat edilmesi gereken, beslenmene nasıl dikkat ediyorsan, cinsel faliyetlere de dikkat etmek durumundasın (masturbasyon, cinsel ilişki vs)
    mutlak surette sınırlar koy, idman yaptığın günler kesinlikle uzak dur, salonda çok adam biliyorum sırf bu konuyu sallamadıkları için gelişemeyen, biraz bünyeye hakim olmak lazım

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Eski bir bilgi,

idman ve cinsel ilişki arasında 6 saat olmasidir. Bizzat flexor hocamızın forumdakia arkadaşlara uyarısıdır.

cinsel ilişki çok korkulacak bir şey değildir ancak, zamanı önemlidir.

En az altı saat musade vermemiz gerekir.

speedtouch bunu beğendi.
  14. magxstone

magxstone Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makina muhendisi
    Yer:
    Baku
    Cinsel ilsiki konusunda sunlari soylemek istiyorum.
    Cinsel ilsiki sonrasi bosalma oluyorsa ki muhtemelen genellikle olur:)

bir erkegin kaybedecekleri:
    Meni icerisinde bulunan onemli miktarda Lizozom-DNA-RNA molekulleri,disari atiliyor,Bu da demek oluyo ki protein kaybi.cinsel iliski donemlerinde Protein alimini birazdaha arttirmak gerekiyor=miktar konusunu bilemiyorum maalesef:(
    Ayrica cinko mineralinin buyuk bir kismi menide depolaniyor ve bosalma sirasinda onemli miktarlarda cinko minerali kaybediyoruz.
    Birde harcadigimiz ekstra kalori var tabiki;) 100 ila 300 kalori arsinda degistigini varsyabiliriz.Performansa gore degisecektir;)

Ayrica bayanlar icin de regl donemelerinde kan kaybina paralel olarak onemli miktarda Demir elementi kaybi olusuyor)-cinselikle alakasi yok tabi ekstra bilgi.

Protein kaybinin onemin hepimiz biliyoruz.
    Kalori konusun da da oyle.

Ben bunlardan ayrica cinkoya deginmek istiyorum
    cinko mineralinin vucuttaki islevleri:
    Protein sentezi icin gerkeli
    saglikli bagisiklik sistemi icin gerekli
    yaralarin iyilesmesi icin gerekli
    Testesteron ve sperm uretimi icin gerekli.
    (Testesteronun B.B icin onemi;) bench_O )
    Ayrica Asiri terlemeyle cinko kaybi olur %25
    ve ayiyetten Meni atimiyla cinko kaybi olur.
    cinko minerali eksikliginde:
    sex dutrtusunde azalma
    kellik-yaralarin gec iyilesmesi-sperm azalmasi-iktidarsizlik
    Bazi kanser hastalrinda cinko eksikligine
    rastlanmistir
    cinko minerali fazlaliginda:
    ishal uyuklama yuksek kolestrol
    mide bulantisi

Bunlar haricinde cinko hakkinda- inigiliz ordusunun Arjantin ile yapilan falkland adalari savasinda,askerlere dayanakliliklarini arttirmak icin ve gece uyumalarini engellemek icin cinko tabletler destegi verdigini hatirlatmak isterim - kaynak belirtemeyecem -google amcaya sorunuz;)

Ayrica istiridyenin cok iyi bir afrodizyak oldugunu hepimiz duymusuzdur.
    sebebi 100gr istiridye icersinde insanin gunluk cinko ihtiyacnin %600 kadari bulundurdugundan olmasin sakin;)
    (Tabi afrodozyak olmak icin baska etmenler de var,protein - E vitamini .. vb. bunlara girmek istemiyorum cok ayri konular :) )

bunlarla birlikte cinko besinlerde oyle bol miktarda bulunmaz - genellikle de en cok eksikligini cektigimiz minerallerden dir.Bakir gibi...
    100 gr Cevizde - %40 100 gr findikta %20 bunlardan bol yerseniz cinko depolarinizi doldurma ihitmaliniz artar.Ancak bol kalori alimini da beraberinde getirdiginden dolayi negatif diyetteki arkadaslar icin biraz zor gibi..Ama cemacun sana olar;)

Buarada cemacun arkadasimiza birsey soylemek istiyorum
    hazir findik -ceviz-fistik filan demisken.. :)

bukadar fazla et yiyemiyorsan kalori alimi icin birebir findik ceviz fistik gibi kuryemislerden bol bol ye,100 gr minda ortalama herbirinin 600 kalori enerji var,
    Ayrica baska faydalarini da goruyorsun yukarida yazdigim uzere-mineral ve vitamin acisindan oldukca zenginler.
    Besinlerin icersindeki mineral ve vitamin-aminoasit oranlari icin
    www.besinler.com
    sitesini onerebilirim.oldukca faydali bir site.

SAYGILAR.

15. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar yorumları okudum da bulk dönemini biraz açabilirmisiniz? yani kilo alıp yağlanıp sonra definasyonla kaslaramı çevirmek oluyor.bicepslerim çalışma esnasında iyi pump oluyor.tabi diğer bölgelerim da pump söz konusu değil bu günlük protein alımının eksik oldugu icin olabilirmi?
    sabah 2 tam yumurta - yarım dilim ekmek
    okuldan gelince 1 tabak makarna veya 1 tabak pilav tavuk
    spora gitmeden 80gr gainer 250 ML süt
    spordan gelince 80gr gainer 250 ML süt
    2 saat sonra gene o gün ne varsa 1 tabak makarna veya 1 tabak pilav tavuk(bazen kahvaltı gibi yapıyorum bal lor peynir ekmek yumurta vs)

kilom 70 boy 1.75 kaç gr protein almam gerek? ve bu saydıklarımla alabilirmiyim

16. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    skllmyh bunu beğendi.
  17. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmeni değiştir önce arkadaşım.Öyle günler oluyor ki,ben bazen beslenicem diye dışarı çıkmıyorum.Okul döneminde yanında ekmek arası tavuk göğsü götür onları ye.Ayrıca tavuk etine param yetmiyor diyorsan protein tozu almayı bırakıp göğüs al daha çok + ın olur.

18. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta, pilav, tavuk, lapa, kırmızı et, bunlara sağlam yüklenirsen iyi etki görürsün. dediklerimi yabana atma. ne yersen osun.

19. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    antremanda cok iyi pump yapip soguk vücutta eski haline dönmesini engelleyemiyormuyuz?
    gelisim durdu gibi bende.iyi sisiyorum bi o kadarda sönüyorum tabiricaizse :D

Sayfayı Paylaş