Daha fazla gelişemiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve YeaP tarafından 23 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    21 yaşındayım, 180 boyundayım 71 kiloyum ve 1 yıldır spor yapıyorum.
    Başlangıçda 60 kiloydum düzenli beslenme ve spor ile gözle görülür güzel bir gelişim kaydettim. Ama şu son 2-3 aydır gelişim göremiyorum.Sabit kaldım ölçülerim artmıyor. Sanki kendi maximuma ulaştım gibi. Hatta 1-2 kilo zayıfladım bile. Bu yüzden zevkle yaptığım spordan soğumaya başladım bile. Ayda bir hocamın yardımıyla antrenman programında ufak değişiklikler yaparak ilerliyorum ve ağırlıklarda düzenli olarak artış halinde. Son 1 Aydır weider premium whey ve weider bcaa kullanıyorum. (daha önce 1 kutu weider whey 1 kutu optimum gold whey ve multipower whey kullandım weiderda karar kıldım ve bu şekil devam etmeyi planlıyorum).

Günlük beslenmem:
    Sabah kalkınca hemen 1 ölçek whey (wheyden yarım saat sonra kahvaltı)
    Kahvaltıda 3 yumurta beyazı 1 sarı, 1 bardak süt, 2 dilim kepek ekmeğine bal, kaymak peynir ve biraz badem (kahvaltıdan 1 saat sonra spor)
    Spordan hemen sonra bcaa ve 1 adet muz
    Spordan 1 saat sonra 1 ölçek whey (wheyden yarım saat sonra öğle yemeği)
    Öğlen pilav ve et yemeği sulu (yada makarna+yoğurt)
    Akşam ızgara et (yada pilav + sulu et yemeği )
    Off günlerde sadece 1 ölçek whey (sabah)

Şuanki antrenman programım şu şekilde
    Pazartesi Çarşamba Perşembe Cumartesi
    A
    Bench Press 12-10-8-6
    Buterfly 12-10-8-8
    İncline dumbell press 12-10-8-6
    Cable crossver 3x15
    Barbell Curl 12-10-8-8
    Hummer curl 3x12
    Konsantrasyon curl 3x12
    Makara sarma 3x4kg

B
    Dumbell Press 3x8
    Dumbel yana açış 12-10-8-8
    Dumbel önce itiş 3x12
    Barla shrug ön 2x12
    Barla shrug arka 2x12
    Pushdown 12-10-8-6
    Ters pushdown 12-10-8-6
    Barla alna itiş 3x12

C
    Barfix 3x5
    Enseye çekiş 12-10-8-6
    Karna çekiş 12-10-8-6
    Kanat için bir makine var adını hatırlayamadım 12-10-8-6
    Squat 3x8 1x20
    Ön bacak makinesi 3x8 1x20
    Calf Machine 3x15
    Adım Atılarak yapılan bir hareker vardı 3x12

Neyi eksik yapıyorum. Protein olarak günlük ihtiyacımı karşılılıyorum acaba karbonhidrat mı alsam. Ne önerirsiniz beslenme supplement antrenman olarak her türlü yardıma ve öneriye açığım arkadaşlar yardımınızı bekliyorum

2. sempatikboys

sempatikboys Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum ilk olarak su bcaa proteinlere cok fazla guvenme antremandan sonra alabilirsin diger gunlerde baktin yemegin yok proteinin yok alabilirsin eger gelisemiyosan agirliklarini artiramiyosundur ve duzgun beslenemiyosun yeterince su beslenmeye unut sadece sekertuz un yeme ondan haricin antremanda once yulaf ye krpekli makatna yanin ton baligi olabilir gelismrk isyiyosan daha cok yemelisin 3 ogun yiyosan 5 ogun ye ama abratma duzgun beslen 3 ay olmus ve bu programi degistir ve kaslatini şoka ugrat agirliklarini arttir ve haftanin 5 gunu calis dostum dedigim gibi beslenmeni artirmalisin agirliklatini ve programi 5 gune cikar farkini goreceksin duzenli uykuda onemli

YeaP bunu beğendi.
  3. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Uykum genelde düzenlidir en azından 8-9 saat uyurum. Tatlıyı minimum düzeyde tüketmeye çalışıyorum. Tuzu kestim zaten. Evet su konusunda eksiğim var günde 1-5 litre civarı tüketiyorum gerçekten az. Programım değişeli 3 hafta filan oldu zaten ayda bir değiştiriyorum. Ağırlık olarakda arttırmaya çalışıyorum. Haftada 5 e çıkartıcam antrenman günlerini. Sabahlarıda yulaf ezmesi ekliycem. Bu kepekli makarna olayı nasıl oluyor onu bilmiyorum. Araştırıp bakarım. Birde protein yerine gainer a mı dönsem yada testo arttırıcı aminolardan mı kullansam universial gh-max iyi diyolar ne düşünürsün ?

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    71 Kilo ile Genetik sinirina ulastigini sanmiyorum
    yazdigin gibi agirliklar artiyor ise,antreman programini hocan ile düzenlide degistiriyor isen geriye birtek beslenmen kaliyor,günlük aldigin kalori miktarini arttir gelisim kaldigi yerden devam edicektir.

YeaP, Created By Loss, egemennn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. sempatikboys

sempatikboys Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum ilk once 2lt su ic her ay degitirme programini kalsin sadece hareketlerini degistirebilir her hafta agirligini biraz arttirabilirsin. Pro bodyciler bile en az 6ay da bir degistiryolar kepekli makarna normal kahverengi seklinde buyuk marketlerden alabilirsin bi gainer dedigin kilo aldirici galiba bunlardan medet umma bunlar para tuzadigidir dostum onun yerine gunde 1 paket cici bebe bitiraen farkini bile gorursun bunlara tozlara kanma daha cok karbonhidrat ye cicibebe olur fistik ezmesi bunlara bak kaslarin buyudukce kg de articak zaten

6. Ysf_Dnc

Ysf_Dnc Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kayseri
    Arkadaşlar her yoruma bakıp uygulamaya koymayın hemen. Tavsiyeleri araştırın bilgili üyeler kadar sırf yazmış olmak için yazanlar da var. Örneğin içerdiği akrilamid nedeniyle kanserojen etkiye sahip İsveç ve Norveç'te yasaklanan cicibebe bisküvilerini tüketmeyin!!!
    İyi forumlar...

iPhone'den Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Leopara, YeaP ve Created By Loss bunu beğendi.
  7. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    weider bcaa oranı oldukça iyi seviyede spordan hemen sonra aldığınız bcaa yı spordan önce alıp, spordan hemen sonra whey kullanmanız daha iyi olmazmı 1 saat süre fazla gibi ayrıca yemeği 1.5 saat sonra yemiş oluyorsunuz ki sindirim süresi düşünüldüğünde uzun ara oluyor. şahsi düşüncem spordan yarım saat sonra yemek yemeniz daha uygun olur gibi

8. MonsterMMORPG

MonsterMMORPG Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Mersin
    2x 3-6 set duzenine gec

yani ağır olsun 3 - 6 rep ancak çıkar

protein kg başına en az 2.2 gram hatta 2.5 gram al

fark olur kanısındayım

9. sempatikboys

sempatikboys Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    bütün bu anneler mal zaten ondan çocuklarına cici bebe veriyolar git arastır biraz kas yapan adam oluyo

10. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Programı değiştirmeden kastım belli başlı hareketler sabit kalıyor ufak tefek hareketleri değiştiriyorum. Sistem olarak aynı. Mesela buterfly değilde dumbell fly yapıyorum. Üst göğüsü dumbell ile değilde barla yapıyorum onun gibi. Su tüketimini arttırıcam. Ayrıca günlük aldığım kalori değerini arttırıcam. Yardımınız için teşekkür ederim. İyi forumlar
    Weider danışma hattındakiler ve antrenmandaki hocam bu şekilde kullanmamı önerdiler. Bcaa yı spordan önce kullanmak bence mantıksız çünkü bildiğim kadarıyla bcaa nın amacı kas onarımını sağlamak.

11. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    birçok pre - intra ürünlerin sizin görüşünüze göre gereksiz o halde enteresan bakış açısı bence araştırın biraz daha ayrıca 1 saat sonra whey kullandıktan sonra ne diye servis başı 5tl veriyosunuz protein tozuna çabuk sindirilmesi madem mühim değil

12. Ysf_Dnc

Ysf_Dnc Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kayseri
    Çocuk senin yaşın 18 benim sırf 11 yıllık spor geçmişim var. Adamlık dediğin zayıflıktan dolayı çıkan keskin hatlarsa doğrudur bende yok o. Ama bu uslübuna bakılırsa sende adamlığın gerçek anlamı da yok. Araştır bak dinle öğren. Senin salonda bakarken ağzının suyunun aktığı abilerin yiyor diye burada insanlara tavsiyede bulunamazsın. Canan Karatay protein tozu kanser yapar derken diğer bir profesör sakıncalı değil diyor. Bu profesör mal mı olmuş oluyor. Cicibebeyle ilgili olumlu tezlerin varsa getir tartışalım. Neyse daha fazla uzatmadan senden 9 yaş büyük bir abin olarak araştırmanı duyduklarınla hareket etmeden sağlığına vücuduna zarar vermeden bu işi yapmanı tavsiye ederek yazımı bitiriyorum.

sağlamirade bunu beğendi.
  13. sempatikboys

sempatikboys Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    benim ileri seviyei abim adamın zaten kilo alma sorunu var yok sundan bundan medet ummasın suplementlerden cicibebenin içinde yine 12 tane minarel var şekerde var birtek şekerinide ondan alsın bir zamanlar sizin gibi üst adamlar protein tozu zararlı falan diyolardı simdi masallah simdi heps kullanıyo adam çıkıyo onu dinliyonuz bnm arkadaşlarımda kullandı gördüler tavsiyesinihttp://www.youtube.com/watch?v=RZiJMIyrPWw bunuda bak istersen oda senin gibi deneyimli suplemnetden iyidir
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Kasım 2014 ---
    benim ileri seviyei abim adamın zaten kilo alma sorunu var yok sundan bundan medet ummasın suplementlerden cicibebenin içinde yine 12 tane minarel var şekerde var birtek şekerinide ondan alsın bir zamanlar sizin gibi üst adamlar protein tozu zararlı falan diyolardı simdi masallah simdi heps kullanıyo adam çıkıyo onu dinliyonuz bnm arkadaşlarımda kullandı gördüler tavsiyesinihttp://www.youtube.com/watch?v=RZiJMIyrPWw bunuda bak istersen oda senin gibi deneyimli suplemnetden iyidir

14. Ysf_Dnc

Ysf_Dnc Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kayseri
    Ya arkadaşlar niye uğraşıyorsunuz supplement ile steroid ile meğer Lazar Angelov bu mükemmel fiziği Eti Cicibebe sayesinde yapmış. Videoyu izlemedim. Zaten ilk ekran görüntüsünden de belli saçma sapan bişey olduğu. Ayrıca ben hayatımın hiçbir döneminde supplemente karşı olmadım. Günlük ihtiyaçlarının tamamını veya büyük bölümünü supplementlerden karşılayamaya çalışanlara karşı oldum. Savaş Cebeci bile günde 6 ölçeğe kadar protein tozu kullandığını söylüyor mecbur kaldığı zamanlarda. Bu şekilde kullanma taraftarıyım. Sadece eksik kalan miktarda. Daha dün de Eti Lifalif'te yağ yok diyordun kullandığını iddia ettiğin halde. Duyduğun şeylerle değil zahmet edip ambalajına baksaydın görecektin %7 yağ oranını. Önceden de söyledim yine söylüyorum. Araştır araştır araştır. Ya da bildiğin gibi devam et güzel kardeşim seçim senin.
    İyi geceler...

(Bu arada foruma Tarzanca-Türkçe çeviri programı yüklenmesini rica ediyorum yönetimden. Zorlanıyoruz okurken, anlamaya çalışırken. Son zamanlarda epey çoğaldı bu dili kullanan arkadaşlar)

Son düzenleme: 24 Kasım 2014
    Leopara ve doxux bunu beğendi.
  15. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    1 saatlik süreyi azaltayım mı yoksa kullanmayım mı hiç ? Yarım saat sonra yapsam mesela ?

16. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    bu meretin üretiliş amacı spordan sonra hızlı şekilde kana karışıp optimum fayda sağlaması. spor bittimi proteini alın yarım saat sonrada güzelce yemeğinizi yedinizmi vecibeleri yerine getirmiş olursunuz. satıcı mantığıyla elbette kısa sürede fayda görürseniz belki tekrar satması kullanıcı doyuma ulaşırsa zor olacağından sizin minumum fayda görmeniz ve bolca satış yapmaları yönünde olması doğaldır. tüm sporcular spordan sonra içiyo yanlış sadece weider danışma hattımı doğru ? ayrıca bcaa tekrar araştırın derim, zaten weider 8gr servis başı içermekte spordan önce kullanmanız daha rahat antrenman çıkarmanızı sağlar. ayrıca creatin ekleyebilirsiniz bcaa ve proteine ek olarak, off günlerde 5gr sabah aldığınız wheyle birlikte, antrenman yaptığınız günlerde spordan sonra 5gr yine whey ile birlikte.

17. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Önümüzdeki ay creatin almayı düşünüyorum şu ay maddi durum pek elvermeyebilir. Sabah kalkınca whey antrenmandan önce 5 tablet bcaa antrenmandan hemen sonra tekrar whey bu şekil daha mı mantıklı olur ?

18. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    şahsen tavsiye edebileceğim uygulama şekli bu yönde olur. sonuç itibariyle kaybediceğiniz bişey yok yine aynı ölçeklerde kullanıcaksınız sadece zamanlaması farklı ve kitabına uygun doğru olacak.

YeaP bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş