DİYET YARDIMI

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve İlter12 tarafından 26 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Öncelikler herkeze hayırlı geceler ve bol sağlıklı sporlar dilerim.
    Keto diyeti ile ilgili örnek yazıları ve uygulamalı örnekleri çok inceledim forumdan. Bu diyete başlamak istiyorum ancak tedirginim biraz. Yaklaşık 7 aydır bu spora gönül verdim, ve gayet disiplinli bir şekilde ilerlemekteyim ( gerek diyet gerekse spor). Bu süre zarfında oldukça yağ yaktım ve şuanda yağ oranım %12. bir aralar %5,9 lara kadar düştüm, sarkma oldu, ama salondaki hocalar sakıncalı buldukları için tavsiyelerine karşın bende biraz aldım. Tedirginliğim gün içerisinde okadar yağ alımı beni eskiye götürürmü acaba? Tamam dediğiniz gibi o yağlar yakılacak ancak ister istemez ilk hafta okadar yağı alınca yağlanacakmışım hissi var içimde. Cardioyu pek sevmiyorum. Bu diyete tam manası ile birden girmemek adına kendimi alıştırmaya başladım. Yaklaşık 2 haftadan beri az karbonhidrat alıyorum.(70-80 gr.) ama yağıda az alıyorum ben. Mesela şuanda 30-40gr. arası. protein ise 140 gr. Öğünlerimi 2 haftadır 16/8 saat mantığı ile yiyorum (İF). akşam 20:00 da bitiyor. Öğlen ise 12:30-13 te yiyorum ilk öğünümü. Bu şekilde yaparak geceleri yada gün içerisinde keto diyetine girmiş oluyormuyum sizce? Yağ yakıyormuyumdur? Asıl amacım parçalı diye tabir ettikleri vücut yapısında kalmak. Boyum kısa, bu sebepten kaslı ve fit olmak istiyorum. Şişmek veya afedersiniz, aygır gibi olmak değil amacım. Sizden ricam bana yardımcı olabilirmisiniz acaba? Ne yapmam gerekiyor, nasıl bir yol izlemem gerekiyor.
    Vücut bilgilerim: 163 boy, 63 kg. ağırlık, 30 yaş.
    Aşağıda size en son ölçümümü atıyorum. geçen hafta c.tesi ölçümüm.
    Aşağıdada tüm ölçümlerimi görebilirsiniz.
    İlk olarak şubat ayında salona yazılmadan bir ay diyete başladım. Sonrasında salona cycling ve şiddetli cardio yaparak başladım ilk 3 ay, yağlardan kurtulunca yavaş yavaş ağırlığa başladım. Aşağıda gelişimimi görebilirsiniz. Ramazandada her 30 gün boyunca iftardan sonra gittim. Ama tam manası ile ramazandan sonra başladım. Şuan kullandığım supplamentler: weider megaforte aminoasit (spor öncesi ve sonrası), weider glutamine (yatarken), gaspari nutrition 6000 bcaa(sabah kalkınca ve spor öncesi), cardio günlerimde ise inkospor x treme L carnitine, spor sonrası dışarı çıkarsam bazende Vpx zero carb protein tozu kullanıyorum. Not: aminoasit ve L carnitine hariç diğer yazan tüm supplamentlere bu ay diyetle birlikte başladım.

Evet arkadaşlar. Yukarıda gördüğünüz gibi bir gelişme oldu. Bu gelişme bana yeterli gelmiyor bir türlü. Yada kendime sürekli bakmaktan anlayamıyorum. Sizden ricam, konu hakkında ciddi bilgisi olan arkadaşlarımın bana yardımcı olmaları ve yol göstermeleri olacak.
    Haftanın 5 günü spor yapıyorum, hergün bir bölge şeklinde çalışıyorum;
    pazartesi: göğüs-karın- hafif yürüyüş (8 rampa-6 hız)
    salı: sırt-tam karın
    çarşamba: bacak
    perşembe: omuz-hafif yürüyüs (8 rampa-6 hız)
    cuma: kol-karın
    c.tesi dinleniyorum
    pazarda dinleniyorum normalde ama sıkıldığımda yada kendimi yağlı hissettiğimde sadece cycplin dersine ve sauna, buhara girip çıkıyorum. birazda karın bölgesi.

2 haftadır uyguladığım Şuanki mevcut diyetim aşağıdaki gibi.
    Konuyu çok uzattım sanırım, kusurabakmayın ancak kendi çabama karşılık gelişimimi yavaş buluyorum. Yanlışlarımı eksiklerimi dile getirip yapmam gereken tavsiyelerinizi yazarsanız çok sevinirim. Sizce İF diyetine girmelimiyim. Bu şekilde beslenmelimiyim? hacim kazanmak şişmek istemiyorum. fit ve kaslı bir vücudum olsun yeter. Yardımcı olan veya olmak isteyen tüm spor severlere şimdiden teşekkür ediyorum.

2. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Bu konuda bana yardımcı olabilecek kimse yokmu acaba arkadaşlar? Önerilerinizi bekliyorum.

3. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
  4. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    kimse yokmu arkadaşlar

5. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Kg vermen ve suanki yağ oranınız iyi durumda kanımca proteini biraz daha artır ve yağ oranını 90 gr civarında artır karb oranını Max 80 civarında tut derim

6. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenman şiddetini artır ağır kg fazla set az tekrar yapıp kardiyo fazla kasmadan devam ederseniz kaslanıp yağ oranınız korursunuz

7. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Birde bu yağ oranınız hastanede diyetisyende mi ölçtürdünüz

8. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    teşekkürler. Hayır salonda ölçüldü. valla bu aralar tatlıyı fala kaçırdım yağlandı vücut hemen. bu pazartesi low carb ya başlıcam max 50 gr. ancak enerjiyi nereden sağlıcam onu bilemiyorum. yağlı beslen diyorlar ama korkuyorum.cycling derslerine giricem haftada 3 yada 4 gün. hazirana kadar bu işi bitirmiş olmam lazım :) bakalım neler olacak.

Sayfayı Paylaş