Düzenli beslenmeden gelişmek mümkünmü?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve vixx tarafından 27 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar ben 4-5 aydır bu sporu yapıyorum kilom 76 boy 183. Başladığımda 88dim.Öğrenci olduğumdan dolayı düzgün beslenemiyorum.Genellikle protein amaçlı beslenmeye çalışıyorum günde en az 100 gram protein alıyorum.Haftada 2 3 gün tam beslenebiliyorum yani günlük kalori ihtiyacımı karşılayabiliyorum (2700) O günler 160 170 protein 350 karb 90 yağ falan alıyorum diğer günler bunlara ulaşamıyorum.Şekerden tamamen uzağım diyebilirim arada sırada cicibebe yiyorum oda en fazla 10 adet.Ekmeğe gelince günde 5 6 dilim kepekli yiyorum. sabahları yulaf süt yumurta falan yiyorum protein tozum var onu kullanıyorum bazı haftalar 4 5 gün tavuk yerken bazı haftalar 1 2 gün tavuk yiyebiliyorum hatta bazen yiyemiyorum. bir şekilde protein yüksek tutmaya odaklıyım.Sizce böyle tam beslenemeden gelişebilirmiyim?

2. Oğuz Yücel

Oğuz Yücel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Benimde beslenmem seninkine benzer bi yere kadar tabiki gelişebilirsin

vixx bunu beğendi.
  3. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Kendini kısıtladığın kadarsın.

4. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Anlamadım ne demek istediniz?

5. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Ya yediğin kadar çalış ya çalıştığın kadar ye. Yiyemiyosan kafaya takma diyorum yediğin kadar gelişirsin

vixx bunu beğendi.
  6. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkür ederim.

7. Kırkfitman

Kırkfitman Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Gelişim elbette olur ama alacağın verim güzel bir beslenmeyle belkide %80ken sadece yemekle %40olur sonuçta beslenme %80deselerde yurt dışında araştırmalarda vs %40 beslenme %30antrenman ve %30dinlenme deniyor beslenme baş tacımız

8. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Bak ben bizzat kendimden örnek vereyim antrenmanları yapabildiğim zamanlarda dahi beslenme kötü olunca ilerlemem çok yavaş oldu. Yani büyük hedeflerin yoksa yediğin kadar artık de geç. Onun dışında ben ne kadar az yesem de idmanda sürekli olunca güç artışım hep oldu. Dayanıklılık da kazandım. Ki hedeflerimden birisi de buydu. Fakat doğruya doğru eğer hacim hedefliyorsan yemeden olmuyor. Güç, dayanıklılık, hız vb şeyler bir şekilde oluyor. Sakatlanmamaya dikkat ederek bir şekilde güçleniyorsun. Ama hacim bambaşka birşey. Düşük proteinli ve karbonhidrat alımına dikkat edilmeyen beslenmelerle hele de düzensiz ise hacim ne yaparsan yap çoook uzun sürede gelecektir. Süre kısalsın hızlı ve etkili sonuçlar alayım diyorsan malesef beslenme burada anahtar. Bak bunu sana beslenme sebebiyle tüm emekleri elden gitmiş birisi olarak söylüyorum.

9. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    Ne kadar iyi beslenirsen o kadar iyi gelişirsin. Olay bundan ibaret. Ayrıca beslenmeni duzenlemeni tavsiye ederim. Çok zor değil. Sabah kalktığında pilav ve tavuk haşlama yap. Onlar pişerken yulaf falan yersin. Piştiğinde de saklama kabina koy. Gün boyu onu ye. Sadece sabahleyin bir saat erken kalkacaksın.

vixx bunu beğendi.
  10. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Erken kalkmada sıkıntı yok öğrenci olduğum için hergün tavuk yeme imkanım yok günlük protein ihtiyacımı karşılayıp tavuğu sık tüketmeye çalısırım ama tavuk olmadanda protein ihtiyacımı karsılamaya çalısırım.Tavuk zorunlu değildir ki yoksa zorunlu mu .d

11. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    tavuk şart değil diyemem ama en azından 110-150 protein aralığına bir şekilde ulaş. Ayrıca büyümek istiyorsan, karbonhidratı da bayağı almalısın ki proteinden daha önemli belki de..

12. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Anladım teşekkürler.

Sayfayı Paylaş