Düzenli şekilde bilek çalışıyor musunuz ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve OvO tarafından 16 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Düzenli şekilde bilek çalışıyor musunuz ?

1. Evet çalışıyorum .

38,1%
  2. Hayır çalışmıyorum .

39,2%
  3. Düzensiz çalışıyorum .

22,7%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Forearms ve biceps genetik olarak çok iyi olduğum yönler benim. Göğüs ve bacakta zayıf mesela genetikten:) Ama bileklerim beni rahatsız ediyor bazen bicepslerimi küçük gösteriyormuş gibi görüyorum. 1,5-2 ay civarı neredeyse hiç bilek çalışmamıştım bu sebepten yani çalışıyordum da bazen 2-3 set falan 1 hareket yapıyordum bırakıyordum o da çok hafif kilolarda. Ama sonra bench press yaparken bastığım ağırlıkları basamaz oldum ellerim titremeye başladı sürekli bastığım ağırlıklarda. Dumbell bench yaparken dumbell'ı düşürüyordum 1 kere ağır kiloda ki her zaman girdiğim ağırlıklar:) Deadlift yaparken barlar elimden kaymaya başladı resmen. Durum bu şekilde ilerleyince normale geri döndüm. Bilek çalışmak antreman performansınızı çok ciddi etkiliyor rahatça diyeyim. Bilek girdiğiniz ağırlıkları önümüzdeki haftalarda yavaşça arttırınca diğer hareketlerin de kilolarının daha hafif geldiğini farkedersiniz. Görüntü olarak hiç bi sıkıntım yok hiç bilek çalışmasam bile sorun değil benim için ama antreman yapamıyorum doğru dürüst bu durumda. Bi de bilekteki damar şekliniz düzgünse onu belirginleştirirseniz çok şekil durur öyle bişey de var:)

En verimli bilek hareketi tabi wrist curl bu arada temel olarak onu alıp yanına 1 hareket daha ekleyip o şekilde çalışıyorum.

Son düzenleme: 10 Şubat 2013
  2. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    ben son 2-3 haftadır üst bilek alt bilek süperseti yapıyorum boyle pump etkisi gormedim şiddetle tavsiye ediyorum .

3. janc007

janc007 Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bulgaristan/Zlatograd
    evet her antremanda her haraketleri sıkıştırıyorum antreman saatlerime . ama bilek hereketini zor yapıyorum küçükken bileğim kırıldığı için :(

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
  5. janc007

janc007 Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bulgaristan/Zlatograd
    ben çalışıyorum . O yüzden bileğim kısa kaldı ...

6. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Bu zaman kadar 3-4 antreman günümü geçmemiştir bilek çalışmam.

Kısaca hiç bilek çalışmıyorum gerek görmüyorum kendimde.

7. ph0enix

ph0enix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Neden Kısa Kaldı ? anlayamadım açabilirmisin bende yapıyorumda boşu boşuna kısa kalmasın bilek :) saten boyumuz okadar uzun deyil

8. veaN

veaN Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Çalıştırılması gereken bir KAS GRUBU bence. Vücut bir bütündür. Güç için iyidir. Barbell wrist curl , Reverse wrist curl , Makara favori hareketlerim

9. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    6 aylık profesyonel body hayatımda ilk 4 ay kanat çalışırken meğer bilekleri büktüğüm için kanat yerine bileklerim çalıştığından bilek çalışmıyorum.yanlış bilmiyorsam bilek(forearm) ile biceps arasında 3-4cm kadar bi fark vardı sanırım.

10. feitosa_33

feitosa_33 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bana kalırsa kalın önkol kasları gercekten etkileyici ve güçlü bir görüntü oluşturuyor. (kalın boyun da dahil)

haftada en az 2 gün 3'er hareketten çalışırdım eskiden, son 2-3 aydır antreman sistemim düzensiz oldugu icin düzenli olarak önkol+bilek calısmayı bıraktım ve gercekten cok pismanım.

11. veaN

veaN Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Haftada 1 gün reverse wrist curl 3x8-12 , wrist curl 3xmax

12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Frank McGrath hayranı olarak onun sayesinde önkol egzersizlerinide antreman programıma aldım önkol açısından genetik olarak iyiyimdir bu arada ön kol için iki hareketi tercih ediyorum barbell wrıst curl birde dumbbell wrıst curl

Sayfayı Paylaş