Dünya Boks Sıralaması [Güncel]

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ParZ tarafından 13 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    rocky marciano ,,mike tyson da aynı şekilde stil olarak değişik 1 80 lik ağırsiklet :Dnormalde 1 80 ler ortasiklette oluyo.

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kısmen katılıyorum ama klitsckoların sırrı basit gardın içine girmek boy avantajları sayesinde yaklaştırmıyorlar rakiplerini , videoyu izlerseniz haye'in vurmak için nerdeyse zıplamak zorunda kaldığını görebilirsiniz adam ne zaman atağa geçse çok rahat karşılayabiliyor wladimir. Aslında klitsckoların nakavt dışında maç vereceğini de düşünmüyorum ben çünkü boks biliyorsunuz büyük paraların döndüğü bir spor. Mesela Selçuk Aydın Guereroyu mahvetti ama maçı alamadı.
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=e_LYXtiusI8[/YOUTUBE]

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:05 ----------

Evet thums: Mike ve marciano kısa olduklarından rakipe sülük gibi yapışırlardı, çünkü ağırsikletler genelde +185 oluyor :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:08 ----------

Bu kadar olacağını bende düşünmemiştim :shock:

ozan119 bunu beğendi.
  3. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    mike ve marciano gerçekten ayrı boksörlerdi.
    ikiside direk nakavt a giderdi taktikleri oyunları tamamen dövüşe yönelikti, iskivleri serilikleri çenelerinin sağlamlığı, zaten ikisinin de çoğu maçı ilk raundlarda bitmiştir.
    hatta canlı izlemek nasip olmadı ama marciano deyim yerindeyse tam bir kasapmış, 12 maçını ilk raundta almış kariyeri boyunca yenilgisi olmayan bir boksör.
    bu yüzden bu kadar sevildiler zaten dövüş sporunda yapılması gerekeni yaptıkları için.
    off topic: parz olur da diğer başlık açılırsa bu videoları ,özellikle marcianonunkilere ulaşmak zor ama bulunursa gerçekten efsaneleri de paylaşmış oluruz gayet güzel olur..

ParZ bunu beğendi.
  4. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Boksun evre evre değişik stilleri doğar. Bana boksu anlatma. Sen bokstaki geçmişini sayarmısın bana ?

Boyunun avantajı stil olmaz duruş gard alış ringteki hareketliliği stildir. Ve birçok kişi var onun gibi dövüşmeye özenen. Neyse sen benden daha iyi ''boksçusun'' ya :)

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Tamam sen onun gibi dövüşmeye özenmeye devam et tartışmayı daha da uzatıp konuyu baltalamazsan sevinirim, boksla ilgilenenler bir başlık altında fikirlerimizi paylaşıp tartışıyoruz. Tartışma ahlakından yoksunsan tartışma.

Zaten ben de gard alışında ringteki hareketliliğinden bahsediyorum. Duruşu orthodox rakibini uzakta tutan içerisine almayan bir strateji izliyor genelde sence bu nedir ? avantaj mı tamam öyle olsun daha fazla uzatma .

Son düzenleme: 15 Ağustos 2012
  6. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Ona özendiğimi nerden uydurdun :) Madem tartışamak istemiyorsun o halde yazılarımı dikkate alarak oku ve ona göre yorumda bulun. Ben sana geçmişimi dökerimde gerek yok.

Boksla ilgilenenlerin hepsi boksör değil bizlerde bildiklerimizle onlara yeni fikirler sahip olmasını sağlarız.

Tartışma ahlakından yoksunsan he ? Moderatör olman seni herşeyden üstün kılmaz. Laflarını seçerek konuşacaksın modsun farkın olsun bizlerden thums:

Hadi şimdi sana iyi forumlar

7. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Ben moderatör değilim. duh

8. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    "sollarıyla kuraldışı bastırıp "

Kural dışı değil.Sol ile oyun kuruyorlar sağ direkt vurup nakavt etmeye çalışıyorlar.Evet belki kolay çözülebilecek bir teknikleri var ama bu adamlar kadar dayanıklısı güçlüsü yok şuanda.

Bence Vitali Klitschko Eylül ayında son maçını yapıp bırakıyor zaten.Kemerler Wladimir de.Bence David Haye e bir şans vermesi lazım.Kendine güveniyorsa bütün kemerleri ortaya koyar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:17 ----------

Ayağına vurmuyordu basıyordu.Wladimir Klitschko düz gard bir boksör bu taktiğini solak boksörlere karşı yapıyor.Solak boksörün sağ ayağı ile düz gard boksörün sağ ayağı birbirine yakın oluyor basmaya daha müsait oluyor.Wladimir Klitschko da bunu değerlendiriyor.Basıp sağı vuruyor.Bundan bir şey yok.Çirkef falan yakışmıyor adam dünya şampiyonu ve şuan ki unvanını hak ediyor.

9. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada klitschkonun sağı isabet ettirmedede müthiş başarısı var ya adam doğru yumruğu çok iyi bluyo bi tane boş yere sallanmış yumruk yok adamda ama haye ara sıra sıkışınca havaya sallıyo yumruk

10. Filipe

Filipe Yeni Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    wladimir'i david haye dışında zorlayabilecek tek boksör seth 'mayhem' mitchell, yeni tanınmaya başladı, son 10 maçı nakavt olan ender boksörlerden, yeni bir tyson

http://boxrec.com/list_bouts.php?cat=boxer&human_id=435230
    https://www.youtube.com/watch?v=PLW9JFsm0to

11. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    seth in hiçbir şansı olamaz wlad a karşı çünkü çok kısa wlad onu nakavt eder rahatca

12. Filipe

Filipe Yeni Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Reich denilen kol uzunluğu da önemli bir faktör, selçuk aydın'ın ağır yumrukları iyiydi, genelde nakavt ve grogi dışında yumruk zenginliği olan maçı kazanır, guerrero hak etti
    Toplam yumruklar
    Guerrero 972/254
    Selçuk 528/189

floyd hapisten çıkınca guerrero'yu rahat yener ama nakavt konusunda şüpheliyim çenesi sağlam, selçuk amerikada popüler oldu, o tip boksörler her zaman tutulur ancak şampiyon olamaz, bu saatten sonra hızlanabileceğini sanmıyorum ve savunması da problemli

13. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    selçuk neden şampıyon olamasınki?her boksör aynımıdır?. selçuk iyi bi antrönerle çalışmaya başlıycakmış bence floyd a bişey olurda giderse selçuk şampıyondur ama floydu biraz zorlayabilir en fazla

14. Filipe

Filipe Yeni Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    favori değil orası kesin ama bekleyip görücez, david haye - seth mitchell maçı çok keyifli olabilir aslında, bu iki adamın da tek şansı nakavt

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:23 ----------

floyd yaşlandı ama onu yenicek yok, o gidince timothy bradley ve davon alexander gibi boksörler var, pacman'de yaşlandı
    selçuk genelde net yumruklar atmaya yönelik bir stilde yetiştiğinden değişmesinin kolay olmayacağını düşünüyorum

15. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Floyd bırakmadığı sürece şampiyonluğu vereceğini zannetmiyorum, ne hikmettirki floydun garda vuruşlarına bile hakemler puan veriyor .

16. Filipe

Filipe Yeni Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    amerika'da amerikalı boksörleri sayıyla yenmek problem doğrusu katılıyorum, en iyi örnek geçen ay yapılan bradley-pacquiao maçı, maçı bradley kazandı :) istatistikler pacman kazandı diyor ama amerikalıya verdiler maçı, japonyadaki k1 maçları gibi japonu nakavt edemezsen orda maç alamazsın ama k1 daha fena...

Toplam Yumruklar
    Pacquiao 34% (751/253)
    Bradley 19% (839/159)

pacman'in bradley'i ezdiği anlar;
    https://www.youtube.com/watch?v=gUsw7xbQiQ4&feature=related

floyd-de la hoya maçı tartışmalıydı benim izlediğim.

ozan119 bunu beğendi.
  17. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    puanla vermezlerse nakavt ederiz kardeşim olmaz diyerek şampıyon olunmuyo oraya gittimmi eyvah türk geldi mahvedicek bizi dedirtmek için uğraşmak lazım:D

18. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Zaten diyolar Guerrero maçtan önce çok heyecanlıydı, Selçuk o kadar panik değildi thums:

ozan119 bunu beğendi.
  19. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    bu daha başlangıçtı selçuk kesin rovanş alır bence

ParZ bunu beğendi.
  20. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Evet rovanştan bahsediyordu maç sonrasındaki konuşmasında ben Selçuktan çok ümitliyim, belki ülkemizin çocuğu içindir ama güveniyorum yani :) Rövanşta kesinlikle alacaktır zaten çok kaliteli bir antrenörle çalışmalara devam edeceğini söyledi.

ozan119 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş