Dünya Boks Sıralaması [Güncel]

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ParZ tarafından 13 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Vay be şimdi Klichko tarihe karışmış bir efsane mi oldu yani. :)

2. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73

ölüsü bile 1 numaradan giriş yaptı, devam ederse minimum 100 milyon kazanır ve bu fizikle 45 e kadar rahat dövüşür. Galibiyet sayısı da önemli boksta ve fizik olarak hala iyi, şu listede joshua dışında klitschko yu yener diyeceğim adam yok hala, belki wilder-povetkin maçı olsaydı fikir edinebilirdim. Gerçi wilder-molina ve joshua-molina maçlarına bakarak joshua nın wilder ı tokatlayacağını tahmin edebilirim ama boks bir yumruğa bakıyor yine de belli olmaz. Fury ise kokaini bıraktan sonra morbid obez olmuş, 150 kiloluk pehlivan gibi, 1 senede zor toparlar bence https://www.instagram.com/p/BTbaClUjIBB/?taken-by=gypsyking101 , ayrıca ilerde klitschko biraderler gibi fury biraderler furyası da patlayabilir http://boxrec.com/boxer/643611
    Yine david haye yi nakavt eden tony bellew pusuya yatmış bekliyor, luis ortiz in de ne olacağı belli olmaz..
    Şu dünkü maç vitali-lennox maçından sonra en çok heyecanlandığım maç oldu, iki boksör de knockdown oldu. Hatta ben maçtan önce klitschko nun nakavt edeceğine inanıyordum ama joshua nın çene cidden sağlam çıktı. amatörde çok kötü nakavt olduğundan benzerini bekliyordum ama beni yanılttı. Maç sonunda dedim vitali, kardeşinin intikamını alır yine diye ama baktım vitali 45 ben 32 olmuşum, yaşlanmışız :)
    Duygusal baktığımda en çok deontay wilder ın stilini beğeniyorum. Onun maçını izlerken boks maçı değil de sanki bir kavga izliyorum. Sokak dövüşçüsü gibi yumruklarını savuruyor lakin kof adamlarla dövüşüyor.

3. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Klichko sadece günümüzün değil tarihin en iyi boksörlerinden birisidir, adam 2004'den beri yenilmemiş ve skorları da muazzam gerçekten, elbette ki bütün boksörler gibi o da maç kaybederek ve dayak yiyerek kariyerini bitirecektir, Mike Tyson da öyle oldu zaten son maçlarını hep kaybederek efsaneler arasına karıştı, Muhammed Ali de aynı şekilde, muhtemelen Floyd Mayweather da aynı şekilde dayak yiyerek emekli olacaktır.

Ama bu yine de bunların en iyisi oldukları gerçeğini değiştirmiyor, Klichko yaşlandı artık, tam 41 yaşında, her ne kadar Tyson Fury ve Anthony Joshua'ya karşı maç kaybetmiş olsa da benim gözümden bunlardan çok daha büyük bir boksördür.

Sayfayı Paylaş