Dövüş Sporları/Sanatları ve Vücut Geliştirme

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Draqo tarafından 1 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 84 üye.
  1. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    peki kum torbasında ileri seviyede 10 kg az gelmezmi ?

2. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Torbanın uzunluğuda önemli eğer torbanın altına vurursan torba cok hareket eder yukarıya ve doğru şekilde vurursan hareket etmez..
    Ben 120CM'lik kum torbası kullanıyorum kilosunu bilmiorum..:D

fiko444 bunu beğendi.
  3. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Tam anlamıyla yumruk atmasını öğrenmeden evde antrenman yapma en az 3-6 ay hoca eşliğinde antrenman yapmalısın çünkü sürekli yanlışların olacak uyarılacaksın ve dediğim gibi 3-6 aylık zaman diliminde artık yumrukların ve tekniğin oturmaya başlayacak o zaman tek başına antrenman yapabilirsin şu an da evde yanlış bir şekilde yumruk attığın zaman seni uyaracak hocan yok ve sen saatlerce bu yanlışı farkında olmadan sürdüreceksin sonunda alışacaksın ve alıştıktan sonra tekniği düzeltmek çok zordur ağaç yaş iken eğilir misali olursun.

themertyildiz ve fiko444 bunu beğendi.
  4. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Mesajını şimdi gördüm..Ben Türkiye'nin En iyi boks kulüplerinden biri(bnce en iyi) Fenerbahçe Dereağzı tesislerinin boksörüyüm bizim hafta içi genelde 3 gün spanic, 1 gün dayanıklılık torba, 1 günde istasyon yapıyoruz haftasonları c.tesi full teknik pazar günüde spanic ve lapa yapıyoruz arasokak boks salonlarını bilmem ama fenerbahçenin bize sağladığı olanaklar milli takım salonlarında yok ..

5. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Bizim Tuncay Hocanın bir sözü aklıma geldi. Göze hoş gelmeyen YANLIŞTIR!

fiko444 bunu beğendi.
  6. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    klitcko ağırlık antrenmanları yapıyomusunuz mesela milli bir amatör boksör ağırlık kullanıyor mu yoksa vücut ağırlığıyla antrenman mı yapılıyor istasyon çalışmasına bir örnek verebilir misin? birde 70-75 kg milli bir boksör kaçtane barfix çekbiliyor ortalaması ama..iyi çalışmalar

7. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Hastaydım ancak yazabildim idmanlarda yoğun bu aralar..
    Ağırlık illaki çalışıyoruz sonucta gücümüzün ve kuvvetimizin artması için barfiks ve mekikten başka şeylerde yapmamız gerek.. Sade güç kuvvet için çalışmıyoruz tabi birazda görünüş önemli ringe cıktığın zaman rakip 'Adalelere bak ya adam çalışıyo.' diyebilmeli bizim içinde önemli yer tutuyo ağırlık çalışmak idmandan önce her zaman yapıyorum ağırlık vede idmanda kollarımı daha güçlü ve çevik hissediorum ağırlıkla kollarımı açmış oluyorum..

Bizim burada iyi boksörler makina gibi hiç durmadan şınav çekebiliyolar ama barfikse pek yanaşmıyolar :) Genede ortalama 10 çekiyolar ben hep izliyorum onları hep takibimdeler kendime bazı kişileri örnek alıyorum gözüm onların üzerinde :)

8. ebben

ebben Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar mühendisi
    Yer:
    Danimarka
  9. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Ben haftada 6 gün boks 5 günde ağırlık yapıyorum acaba bu yüzden mi kilo alamıyorum 1 senedir ya.Ama ben ikisinide bırakmak istemiyorum.:D

10. KrkGtr

KrkGtr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Wing Tsun ve Fitness

arkadaşlar abiler yeni bir wing tsun öğrencisiyim.haftada 2 gün wing tsun kungfu yla ilgileniyorum,bunun dışında da 2 gün body salonunda çalışıyorum.wing tsun da esneklik,hız ve kondisyon bana göre önemli olduğundan fazla hantallaşmadan düzenli bir biçimde body le desteklemek istiyorum açıkçası..ve uzun bi zamandır sporla da meşgul değildim okul nedeniyle..spor salonunda hocayla da konuşup buna göre bi program yazmasını istedim .yalnız birkaç gün içinde farkettim ki tıpatıp aynı programı başkalarına da yazmış ve sorduğumda bu kişilerin dövüş sanatları ve sporlarıyla meşgul olmadıklarını da öğrendim. Açıkçası kafam karıştı biraz.Aşağıya programı yazdım.öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Sağolun şimdiden.

cardio 10 dk
    streching
    inch chest press 3 çarpı 16-14-12
    pull down 3 çarpı 16 14 12
    shoulder press 3 çarpı 16 14 12
    mekik 2 çarpı 20
    leg extantion 2 çarpı 16 14
    l. leg press 2 çarpı 16 14
    leg curl 2 çarpı 16 14
    triceps dumbell press 3 çarpı 16 14 12
    breeps dumbell curl 3 çarpı 16 14 12
    wist curl 3 çarpı 15
    crunch 20
    h. leg roudu ( yazıyı tam okuyamadım) 20 tane
    mekik 20
    ters mekik 20
    ( haftada 2 gün bu programı uyguluyorum )

11. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    evet, standart bir program bu
    ancak anlattigin amaca da uygun

12. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    evet arkadaşlar yaklaşık 3 aydır kick box yapıyorum ayrıca ağırlık da çalışıyorum
    kondisyon sıkıntım var vücudumda biraz yağlı yağ oranım %18
    sizce gerek kondisyonumu artırmak gerekse yağlardan kurtulabilmek için çeşitli zamanlarda 30-40 dk kum torbasıyla idman mı yapayım yoksa sokakta koşayım mı hangisi daha mantıklı ve faydalı olur

13. NHFL

NHFL Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru beslendiğinizden emin misiniz? Başladığınızdan beri yağ seviyeniz bu civardaysa şeker yağ tuz gibi şeyleri biraz kesmeniz gerekiyor olabilir. "Zaten spor yapıyorum bir tane gofret yesem bira içsem bir şey olmaz" diye düşünmeyin :)

14. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    açıkcası bu yağ oranını ölçtüreli 2 ay fln oldu fakat o zmandan bu zamana ben vücudumda yağ olarak bir değişiklik göremedim (3 kilo almış olmama rağmen) en son değindiğiniz nokta çok doğru oldu sanırım sürekli nasıl olsa spor yapıoyrum diye abur cubur ve çekirdeği bol yiyorum :D

15. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    peki asıl sorumu cevağlayabilir misiniz?
    sizce gerek kondisyonumu artırmak gerekse yağlardan kurtulabilmek için çeşitli zamanlarda 30-40 dk kum torbasıyla idman mı yapayım yoksa sokakta koşayım mı hangisi daha mantıklı ve faydalı olur

16. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Her ikisi de aerobik idmandır.
    Her ikisiyle de yağ yakabilirsiniz.

2sini de kombine olarak değişmeli yapabilirsiniz, monotonluğun da önüne geçmiş olursunuz.

fiko444 bunu beğendi.
  17. hacker

hacker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    merhaba bftr üyeleri hepinize iyi günler,bnm sizlere sorum şu kickboxa balşamak istiyorum yaşım 17 18 e girecem eylüldetamı tamına 4.5 ay body yaptım boyum 1.84 68 kg dan 76 kg ya yükseldin çok güzel bicepslerim oldu eskisine nazaran (33 cm) kanat gelişişim güzel oldu ve en önemlisi kendime güvenim geldi. sizce kickboxa başlamalımıyım yada biraz daha mı body building yapayım önerileriniz nelerdir ?

18. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bende ilk önce 3 ay body yaptım şu anda ise 2 aydır hem body hem kick box yapıyorum yani anlıyacağın kick boxa başlaman bodye devam etmene engel değil bana kalırsa 4.5 ay body yaptıysan daha fazla beklemeden kick boxa başla derim şahsen ben başladım ve keşke daha önce ki 3 ay da kick box yapsaydım diyorum :d

19. hacker

hacker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ya aslında maddi olarak salona para vermem zor oluyor acaba kickbox ile kas gelişimi devam edermi ? bölgesel olarak

20. bahadiraydogdu

bahadiraydogdu Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Pazarlama
    Yer:
    Antalya
    Hacker kick-box antremanlarında tabiki bazı kuvvet-ağırlık çalışmaları olacaktır. Body building ve kick-box kasgelişimi veya kasları çalıştırması bakımından okadar farklı ki. Bir kick boxer görünüşüne önem verir tabi. Büyük adeleler psikolojik harbi round öncesinde kazanmanı sağlar, yani zil çalmadan 1 puan alırsın. Ama çokkuvvetli 5-10 yumruk mu yoksa devamını 3-4 round boyu sağlayabileceğin yıpratıcı olan ama öldürücü olmayan yumruklarmı. Bir dövüşçü tabiki kuvvette devamlılık ister bu skak kavgası değil kuralları olan bir müsabaka ve unutma herkes senin kadar hazırlıklı olacaktır. Body building yapmanı tavsiye ederim ama bence önce bel-karın bölgeni kuvvetlendir derim ben. Sonra omuz-triceps, bacaklarıda unutma. Yazı biraz yüzeysel olacak ama çok derin bi konuya girmişsin. Bence iki spordan birini birsüre daha yap sonra hangisinden ne beklemen gerektiğini, nerde neye ihtiyacın olacağını öğreneceksin.

Sayfayı Paylaş