Dövüş Sporları/Sanatları ve Vücut Geliştirme

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Draqo tarafından 1 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 84 üye.
  1. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Ben İzmir'deyim ve yaz tatilinde dövüş sanatları görmek istiyorum acaba adres verebilir misin?
    Şimdiden Teşekkürler...:)

2. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Dövüş sanatları olarak önerebileceğim Ninpo ve Kick-Box adresleri var. Kick-Box olarak Hatay'da Ayberk var Ninjitsu'da Konak'ta Pirinç Center'da en üst kattaki spor salonunda. tam açık adres vereyim yakında.

3. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık çalışmanın boksta yeri nedir acaba genelde sadece vücut ağırlığımı kullanılıyor genelde mesela gökhan sakiye bakın şınav bile çekse az çok bir kas olmazmı? bende eskiden boksa gitmiştim hiç ağırlık çalışmıyorduk özellikle şimdi omuz çalışıcaz triceps çalışıcaz falan diye teorik bilgilerde bulunmuyorlardı doğru düzün şınav barfix falanda çekmiyorduk ilerlemişlerde aynı acaba mahalle arası bpks salonlarında eğitimi bilimsel yapmıyorlar mı öyle karışık çalıştırıyorlar ben en çok amatör boks kulüpleri trabzonspor fenerbahçe falan onların antrenman sistematiğini merak ediyorum mesela 1 gün bilimsel olarak kuvvete devamlılık bir gün çabuk kuvvet bir gün sadece yumruk bir gün teorik eğitim falanmı yapıyorlar...

4. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Gerçek anlamda bir boks antrenmanı yapmak istiyorsanız hem boks antrenmanını hemde yer idmanını (barfiks,şınav,bencpres) aynı gün yapmalısınız.Çünkü boks dayanıklılık ve hız gerektiren çok ağır bir spordur bu dayanıklılığa ve hıza en iyi bu şekilde sahip olabilirsiniz.
    Haftada 3 gün
    15 dk ısınma :koşu, gerdirme ,zıplama, depar...
    4 raund gölge 2 şer dakikadan
    2 raund torba
    3 raund lapa(ellik)kesinlikle sabit değil ring içersinde gezerek tutulmalı.
    2 raund torba
    1 raund gölge
    1 raund ip atlama ve peşine yer idmanı (vg hareketleri).Amatör bir boksör için yani 4 raundluk maça hazırlanan boksör için yeterli bir antrenmandır.

kicker bunu beğendi.
  5. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    boxer gerçekten boks konusunda bilgilisin.Birşey merak ediyorum profesyonel boksör müsün?yoksa sadece hobi olarak mı ilgileniyorsun?:)

6. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Allah kısmet ederse profesyonel olmak amacım.

7. burberry

burberry Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    frankfurt
    çok güzel bi başlik hocam bide bunu soracaktim hocama MMA ve muay thai gibi spor dallarinda hangi kaslar önemli ?

8. sportmen06

sportmen06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar karate yapıyorum ama anlatammıyorum. anlatılması biraz güç bir spor yaşanması lazım yani bir hayat tarzı karate ;)

9. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..

Bende idmanlarımı fenerbahçede yapıyorum dereağzında biz genelde şöyle yapıyoruz:
    10 dakka ısınma
    2 round gölge
    12 round torba
    2 round ip vs.
    Ve gevşeme hareketleri yada:
    10 dakka ısınma
    1 round gölge
    10 round spanic
    2 round torba
    ve gevşeme esneme hareketleri lapa dersleride arada veriliyor bize Tuncay Hoca lapa veriyo ve onun gibi lapa veren birisi daha yok beklemediğiniz bi anda patlatır valla :) bu arada 14 yaşındayım. thums:

10. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Bu arada daha şimdi gördüm maçlar 3'er dakkadan 3 round yapılıyo eski 4 roundluk sistem kalktı.

11. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar boks antrenmanında şınav mekik gibi antrenmanlar yapan yokmu belli bir düzen çerçevesinde sadece kum torbasına yumrukla olurmu ki?

12. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    spanic ne?

13. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Antrenman maçları genellikle gerçek maçlar gibi sert geçmez ufak tefek burun kanamaları ve kaş açılmaları olağandır.

14. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    boxer peki amacı maçlara çıkıp kuşakları atlamak olmayan birisinin antremanlarda sadece kum torbasıyla çalışması kafi midir yoksa antremanlardaki maçlara da katılması şart mıdır

15. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Hayır kesinlikle spanic yapılmalıdır.Mesela sana gösterilen duruşu gardını spanic yapmadan öğrenemezsin malesef yüzüne yumruk yiyerek ancak gardını düzeltebilirsin.Genellikle boksa yeni başlayanlar gardını alçak tutar ve her defasında gardının düşük olduğunu söylesenizde ilk 3-4 ay o gard düşük kalır %90 böyledir ama ilk spanic e çıktığında düşük gardla sıradan sol direklerle yüzüne yumruk aldığını acı bir şekilde öğrenirsin ve gardının yüksek tutulmasının ne kadar önemli olduğunu anlarsın.Gölge boksu yapmanı tavsiye ederim torbanın yanında daha sıkı bir yöntemdir spanic e daha yakındır.

zoparrat ve fiko444 bunu beğendi.
  16. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    peki boxer gölge boxunda atılan yumruklar yumruk gücünü artırırmı kum torbasındaki gibi

17. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Evet artırır ve tekniğini de güçlendirir.Ama en az 3-6 aylık bir antrenmandan sonra yumrukların oturduktan sonra gölge ve torba antrenmanı yapabilirsin.

themertyildiz ve fiko444 bunu beğendi.
  18. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Gölge boksu yaparken dumbell ile yaparsın daha faydalı olur diye düşünüyorum ama tüm roundları dumbell ile yapma tabiki.dumbelllls

fiko444 bunu beğendi.
  19. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    boxer o zmn benm daha gölge boxuna daha çok varmış benm 1 ay ya oldu ya olmadı aslına bakarsan boş günlerde evde kendi başıma yumruklar sallıyorum gölge dövüşünden kastımız bu değilmi karşında bir rakip varmış gibi düşünüp vurmak yoksa gölge dövüşünün ayrı teknikleri fln mı var ?
    bir de acaba eve 10 kglık bir kum torbası alsam mı 10 kg biraz az gibi geliyor bana ama eve de daha büyüğünü koyamam 10 kg almama hiç değmez mi sizce ? yoksa hiç yoktan iyimidir

20. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Kum torbası almanı şimdi tavsiye etmiyorum Ben. Daha ilerle tüm teknikleri öğren.Daha cok erken 1 ay olmamış daha yürüyüşü öğreniyosundur bırak yumruk atmayı.. Bence ilk teknikleri öğren sonra gölge boks ve sonra kum torbası alabilirsin..

themertyildiz ve fiko444 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş