Dövüş Sporları Ring dışındaki kavgalarda işe yarıyormu

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve tetik34 tarafından 10 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    güzel kardeşim bende amatör olarak boks yapıyorum hocam gülsüm tatar
    sokakta 1 kere kavga ettim çocuğu yumruk manyağı yaptım(kendime hakim olamadım açıkçası) ve karakolluk oldum mahkemeye çıktım ailem o koridorlarda perişan oldu
    zar zor lisansımı geri aldım şu an hedefim sadece türkiye şampiyonasına gitmek dereceye girmek
    Aikido taekwondo yapanları da sakın hafife alma tek hareketiyle neye uğradığını şaşırsın
    kendine hakim olan ve boksu bilinçli yapan boksör olur zevk için adam dövene cani denir.

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum zaten kavga edersen sonucunu göz önüne almalısın. Ona göre davranmalısın. Ayrıca bende aikido felan önerdim. Ama onlar kısa sürede iş yapmazlar. Çok iyi sporlar tamam ama o hareketleri artık sokakta habersiz gelen bir yumruga uygulayacak seviyeye gelmek yıllar alır. Yanı çok pratik gerekir. Boks muaythai vb. İse daha kolaydır. (Sokak için diyorum prof. Seviyede elbette çok zor) ve canı derken de ben zaten kimseye gidin adam dövün demiyorum. Şuanda ülkede hayat koruman yok. Biri çıksa para istese vermesen sonucu neler olur ? (Kuzenimi mersinde para vermedi diye arkadan bıçaklamıştılar :( 20+ yaşınlarındayken) yanı kendini koruman gerek. Tabi kişinin bilcegi is.

columbu bunu beğendi.
  3. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hee bende onu diyorum işte boks muay thai kick boks biliceksin ama yerinde uygulayacaksın en güzeli öyle
    kuzen içinde geçmiş olsun bu arada

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Haklısın. Sağol Allah tan kalıcı bir hasar almamıştı.

5. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    1 bucuk hafta olucak kickboks başlıyalı,%100 işe yarar.Ama boş yere değil kendini savunmak için başla.

6. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Ya Arkadaşlar , Ben zaten mecbur kalmasam neden internette insanlardan dövüş ile ilgili konuları tartışıyım ki . Son 1 2 yıl başıma bi dayak yemek gelmedi onun dışında okulda gözüm döner birini mahvederim diye son 3 ay haftada 1 gün geldim sadece . geçen seneden kalan 2 3 kişi var şuan okulda dövmesem bile küçük tepkilerdede akıllanır o benim 1 yılda özgüven tamamen 0 oldu artık ne durumdayım anlaşılır . Ben spor salonu sınıfları içerinde birebir uygulamalı dövüş bile yapmam . ringe , müsabakalara çıkmam dövüşün dışarıda belli olmasını istemiyorum .

Şu boksörün dışarıda kavga edince linsans varsa hapse girme olaylarını felan duydum gerçektir. ama napalım adam hayatında hiç kavgaya girmiş biri olmamasına rağmen benle oyun oynuyor ben ise donup kalıyorum . hadi belki tamamen insanı her konuda dövüşe götürmez . en azından olası bir kavga durumunda yumruk manyağı yapıyım oda yeter gerçi tamamen kişiliğimmi değiştirse daha iyi olur.

7. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Biraz saçma geldi bana. Bugün araba kullanırken taksicinin biriyle tartıştım. Küfür etti bana arabanın içinden. O an inseydim eğer %100 kavga çıkacaktı tipinden keko olduğuda anlaşılıyodu. En iyisi duymazlıktan gelip bastım gaza gittim. Onun bunun artığı için yediğin/yiyeceğin bıçağa, sevdiklerini üzmene değmez

8. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    o 1 günde olmuş bitmiş ben öğrenciyim benim zamanlarımda daha önemli

9. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Baştan sona okudum mesajları da ne duymak istiyosun onu anlamadım. Adamlar açıklamış işte. Git öğren gerektiğinde kullan gerekmedikçe kavgadan uzak dur

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Saçma derken öncelikle seninbyorumunun haksız olduğunu da söyleyemem. Sonuçta öznel bir durum. Ama bizim açımızdan Kavga Kaçınılmazdır ! Çünkü et etme sadece şayak yemek yada atmak değil sorun. Gurur diye birşeyde var. Herkesin içinde tokat yedinmi hiç ? 1 kez değil ama durmadan sağ sol abancak ama dayak yerim korkusuyla birşey yapamadığınız olsu mu hiç ? Birine şikayet etsem adım çıkcak veya sonra daha kötüsünü yapcak korkusuyla, güven eksikliğiyle hiçbir şey yapamayıp mal mal beklediğiniz onlar yokken ağladığını oldu mu ??? Küçükken basıma geldi yurttaydım tabi... Sonuçta okulda da bu kadar olmasada olabiliyor senden güçlüler eziyolar seni laf arıyorlar herkesin içinde gururunu kırıyorlar, para istiyorlar ama birşey yapamıyosun :( bu yüzden çoğu zayıf kalmış kişi kendisini savunmak ister güçlenmek ister. Tabi ergenlik hormonları olunca bide insan daha da duygusallaşabiliyor saha çok kin tutabiliyor felan. Yanı haklıyım :D (bide bu dediklerin önceden di şuan artık benden güçlüyse de güçsüzse de daların direk :D sayıca fazlaysalar daha fazla oluruz :D tabi olmadı hukuki yollarla hallederim :D

11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Tamam da onlara o işi yapacak duruşu sergileyen de sensin. Adam senin duruşundan cesaret aldığı için o hareketi yapıyor. Ama gidipte seni tokat manyağı yaptıysa ağzını açmadıysan da tırsaksındır

12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum adam duruşumdan cesaret almıyor zaten herkese karışıyorlar dengesizler. tırsak olmayıp ne olcaksın ? Karşındaki kişi görgüsüz herifin teki okumamış aile terbiyesi almamış Konuşmaktan anlamayan birisi. Eğer sana vurduğunda karşılık veriyosan kavga etmiş olursun zaten sonuçta konuşamazsın onlarla. eee ? hani sen etmiyodun ? bazen kaçınılmazdır. Kendini savunmak için de olsa kavga etmek gerekebilir.

13. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ya zaten boks kick boks muay thai ya da uzak doğu dövüş sanatlarını yapan insanlar biraz daha bilinçli oluyor o yüzden kavgadan uzak duruyor dövse döver yalan yok ama zarar alacağını veya vereceğini iyi bilir.
    Gurur 2. planda kalır.

14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    dostum sen iyi bir dövüşcüsün ne türde olursa olsun. Sonuçta okulda veya sokakta arkadaşlarının yanında geiyo sana annene sövüyo veya tokat felan atıyo karışıyo. bilinçliyim kavga etmem mi diceksin ? az gerçeklere bakın.

15. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kardeşim o durumda tabi ki karşılık vericeksin adam anneme sövcek bana sövcek bende bakıcam :D öyle bir dünya yok
    bilinçten kastım karşındaki etkisiz hale getireceksin ama abartmıyacaksın

16. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum zaten bende git milletten para iste vermezlerse döv demiyorum :D birisi karışcakta o yüzden kavga olcak zaten. ayrıca etkisiz hale getirmek derken eğer tekniğin iyiyse bayıtlabilirsin diğer türlü kolunu kırcak pozisyonda bile olsan kırmadan bırakınca sinirle daha da saldırır o mallar üstüne :D yani tek taraflı olmuyo genelde

17. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yani nereye vuracağımı biliyorum o yüzden sıkıntı yok zaten kavga etmeyi sevmiyorum o ringdeki zevki vermiyor.

18. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    tabi zevk meselesi :D ben özellikle o sokakta 3-5 kişi 1 kişiye artislik yapan tipleri öldürene kadar dövsem yine sıkılmam :D

19. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben o tipleri hala anlamadım nasıl bir kafa yaşıyorlar :D

20. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    :D aynen. eski oturduğum yerde benden 4-5 yaş küçük çocuk (o zamanlar ben 8 e onlarda 3 e 4 e felan giden veletler :D :D ) gelmiş benden para istiyolardı. Hatta zorla almaya çalışan bile oluyodu :( daha kötüsü çocuğu dövsem babaları boş durmamış 20 tane çocuk var sıra sıra abi abi kimi dövsen bi boy büyüğünü veriyolar :D :D

Sayfayı Paylaş