Dövüş Sporları Ring dışındaki kavgalarda işe yarıyormu

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve tetik34 tarafından 10 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar tamam bu kategoride gezenler benden sıkıldı ama çok merak ediyorum.

Ben aslında sıradan bir insan gibi kendimi ezdirmeyen kavga eden biriydim . 2 sene önce kas geliştirmeye başladım salona gitmeden evde internetteki videolardan yararlanarak kendimi gelişitirdim . kol şeklim bile değişti bu kadar gelişçeğimi tahmin bile edemiyordum taki bu zamanlardan sonra herşey olan oldu

Okulda çok soru sormaya başladılar okulda hayatımda hiç kavga etmedim . okul tehlikeli biryerdir . En güçsüzü bile fırlamaysa en iyi kozunu koymaya çalışır yıllardır kim arkadaşım olduysa okuldan nakil aldırdı bende yanlız başıma kaldım son seneler çok bulaştılar biri adımı duysa oda aynı şekil oluyor şuana kadar hiç dayak yemedim ama hep yemiş gibi hissettim kendimi ben bile tanımayıp acımaya başladım.

Demek istediğim şu herkez dövüş sanatına git diyor da. dövüş sporlarının gerçekten insanın kişiliğini değiştirip faydası oluyormu birileri bulaştığı zaman direk tepki veriyormu .
    Yada ringlere sürekli çıkıp orda darbe aldıkça kendisini sürekli geliştirip dışarıda ki kavgaları bir hiç olarak görüp karşıdaki kişiyi direk yıldırıyormu.
    Antremanlarda sürekli kum torbası , ağırlık çalıştığından onun vurduğı sokaktaki kişiyi dağıtıyormu .

Dövüş sporları Ring de olur aniden başlamaz .
    Sokakta aniden başlayabilir ve insan donup kalıyor

İstisnalar olabilir ama hangi yönden faydası oluyor.

Özet şu ; sokaktaki kavgalar bazen aniden başlar ilk hamleyi yapamayan sinirlenir ve rezil şekilde görünerek karşıdakine dalar o an belki tüm bütün mücadelerini , tekniklerini unuturmu . yada içine büyük özgüven gelip döner tekme felan mı atar .

İlla özgüven kazanmak için dövüşle uğraşan vardır neydiler ne oldular yorumlarınızı bekliyorum .

Son düzenleme: 10 Ocak 2016
  2. XBoKsX2103

XBoKsX2103 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    18
    dışarıda dövüşmek için dövüş sanatlarına başlayacaksan hiç başlama sokakta dövüşmek risklidir
    bazen kazananda kaybeder kaybedende çok kuvvetli bile olmayan bir yumruk insanı öldürebilir yeter ki doğru noktaya gelsin
    dövüş sanatları kişiliğini değiştirmez ama öz güvenin ve kendine saygın artar
    birde maçlarda deneyim kazandığın için vücundundaki adrenalini kontrol etmeyi öğrenirsin yani kontrol edemeyen kişilerde genelde el ayak titremesi yapar bu
    sakin olursun
    yani kıssadan hisseye gelirsek dünyanın en iyi dövüşçüsü de olsan canın ırzın tehlikede olmadıkça dövüşten kaçın
    dövüş sanatları ile uğraşmak güzeldir bence başlamalısın tabi okulunu aksatma en önemli organımız beynimizdir gerisi sonra gelir :)

rocky07, ujohnz ve columbu bunu beğendi.
  3. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    zevkine dövüşmek için değil , sokaktaki tehlikerlerin ne olcağı belli olmaz tamam bıçakta çıkabilir . ama bir insana 2 kişi dalmaya başladılar .
    Onun dışında benle oyun oynuyorlar susarakmı cevabı vercem onlara

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Öncelikle üstte ki yoruma katılıyorum, arkadaşı tebrikle başlayayım. Ne ekersen onu biçersin genç dostum. Olay kum torbası dövmek, ringde yumruk yiye yiye güven kazanmak falan değil, öfkelenip döner tekme atmak hiç değil. Belirli tekniklere göre disiplinle çalışan, ter akıtan elbette karşılığını alır, kimi çok kimi az. Aynı boyda, aynı kiloda, aynı yaş grubunda olan iki kişi kavgaya tutuşuyor diyelim, biri mahalle delikanlısı, hızlı bir bitirim, diğeri ise idmanlı, sıradan bir boksör olsun. Bu tip bitirimler genellikle sinsice yanaşıp, hızlı bir kafa ile başlayıp allah ne verdiyse sağlı sollu saldırırlar, karşılarında ortalama fizikte, sıradan bir vatandaş varsa genelde de başarılı olur, hanelerine bir çentik daha atarlar. Gelelim sıradan boksöre, hatta mücadele sporlarının herhangi birine az çok hakim herhangi birine, bu adamlara sinsice sokulmak zordur dostum. Güvenlik mesafesinin ne olduğunu bilirler, yani kısaca o kafayı yemezler. Hızlıca rastgele atılan, saldırgan seri yumruklarında bundan sonra bir manası kalmaz, normal şartlarda yemez, savuşturur, kendini çeker, herkesin dediği gibi gözüne gözüne vursan dahi morartmaktan başka bir esprisi olmaz, bu arada boksör kardeş bir direk çıkarır, veya duruma göre kroşe, hoop bitirim ' knock out '. Mesele üstte ki arkadaşın dediği gibi paniklememek, elin ayağın birbirine dolaşmaması. Ne yapacağını ya da yapması gerektiğini bilen adam paniklemez. İşin özeti bu. Bende yineleyeyim, ne olursan ol, ne öğrenirsen öğren, ne kadar gelişirsen geliş, aynı oranda kavgadan kaçmayı öğren. Mecbur kalmadıkça asla ve asla kavga etme.

rocky07, mirko-Cro-Cop, Mertcan44 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    abi valla hayatım eriyip gidiyor öteki insanlar sıradan hayat yaşıyor ben ise artık milletin zevk kaynağı oldum napıyım şimdi yakında okulda ilk dayağımıda yiyim sonra hırs yapıp muştaylamı dalıyım.
    kişilik değiştirmiyorsa zaten işime yaramazda . tecrube meselesi

6. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Konuyla alakası yok ama bir tane başlığın altına yazıcaktım seninkisi denk geldi.Neden bu ve bunun gibi konu açan kişiler lise talebesi oluyo genelde anlam veremiyorum.Forumda 10 konudan 4ü 5i bu tarzda açılmış konular

7. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    benden başka varsa mutlu oldum . bende şunu yazıyım neden bu tarz konuların 5 mesajından 2 3 ü bırakın kavgayı mavgayı boş işler , geriye kalanı kavga şudur kavga budur cevabı oluyor ? sanki sadece ergenlik sendromu ?

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Lise 3 teyim bende :D ilk okulda yurda gittim. (6-7-8 Yatılı) orda çok ezildim. Zaten ektomorf um vücut olarakda duygusal olarakda zayıf biriy(d)im. liseye geçtim babama dedim ve dumbell sipariş ettirdim. orda direk olarak güçlenmek için demedim sadece zevk için dedim ve cidden öyle düşünüyordum. Sonra lisede muay thai kursuna gittim 1 dönem. şuana kadar da evde o dumbella hala çalışıyorum. Barfiks şınavda çalışıyorum :D aslında bunu keyfi için yapıyorum gibi gelsede önüme çıkan çocuklar bana karışanlar felan etki etmiş ki şuanda öyle istiyorum. Güçlenmek istiyorum ! yani o birazda çevresel birşey. Benim yaşımda olup evden okula okuldan eve yaşayanlar veya tamamen dışarda yaşayıp çevresi gereği ezilmemiş kişilerde böyle çalışmalar pek görünmez :D Yani demek istediğim insan ezildikçe güçlenmek ister iç güdüsel olarak :D ve daha çok ergenlikte hormonlar kontrol edilemediğinden daha çok ortaya çıkar. İşte bu zamanlarda lise çağları. (ve tabi sizin rahatsız edilme olasılığınız lisede çok daha fazladır. İlerde ayda yılda bir birisi karışır :D ) Tabi ben kendimce az çok geliştim. Kursa gittim faydası ise teknik öğrendim yumruk nasıl atılır öğrendim. ee kavgaya gitsem gard almam belki bende kafa atarım hatta :D çünkü sonuçta uzun süre gitmediğimden kavga etmedim pek. O yüzden heyecan yapıp istemsizce dalarım direk :D Onun için sizede tavsiyem ya uzun süre bir dövüş kursuna gidip hem özgüven hem teknik kazanır kolay kolay ezilmezsiniz :D ama benim seçimimse kendimi güçlendirmek. Yani powerlifting başlamayı düşünüyorum zaten. Hem kas olarak hem yumruk olarak hem dayanıklık olarak kendinizi geliştirmekde bir seçenek. Yani kavgada heyecan yapsanızda adama vurduğunuzda daha çok hasar veriyorsanız kavgayı çok büyük ihtimal kazanırsınız :D nese fazla konuştum heralde :D

9. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Kişilik değiştirmez elbette, ama kesinlikle kişilik geliştirir. Herkes kavga etme diyor, bu sporları yapma demiyor, bence de kesinlikle yapmalısın. Tavsiyem zaman / performans oranı en başarılı olan boks. Kendini ezdirmemekle sudan sebeplerle kavga etmek farklı şeyler. Elbette kavga etmemelisin, efendi, ağırbaşlı olmalısın. Güçlü ol, efendi ol, art niyetliler uzak dursun. Ama ilk tavsiye okulu değiştirmen.

mirko-Cro-Cop bunu beğendi.
  10. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    eskiden rahattım , şimdi biri bitiyor biri başlıyor tabi 7 8 ay önce daha ciddiydi okula bile gitmiyordum hele son 3 ay . güçün formulü bana göre acı + odaklanmak ben 6 tekrarda kolunun biteceği dumbell almalısın şuan napıyorsun bilmiyorum o yüzden uzatmıcam .

Bana göre içte saklamak iyidir orda haklısın . benden ağırbaşlı olmaz bu şekilde

geçen seneki tayfayla kalsaydım zaten çoktan değiştirirdim . bu sene karmaya kaldık şuan bulaşan kimse yok ama son 3 ay oluyor . sadece geçen seneden beslenen 2 kişi var farklı sınıflarda 1 tanesi mal mal sırıtıyor iyce uyuz olmaya başladım beni en çok sinirlendiren o ötekide sessiz , sakin insan rolüyle oturan biri herşeyi duydummu yetiştirir . en çok deli eden taraf benim gücüm kuvvetim yerimde ben kendimden çıkan bir insanın nasıl onların karşısında donup kalıyorum vücut tepki vermiyor ona şaşıyorum bu ne kadar devam etcek böyle . hadi eğitim hayatım böyle geçsin desem sonraki yıllar mükemmel bir hayat mı yaşıcam . aynı semtte oturduğum insanla karşılaşmıcakmıyım .

11. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostun zaten 6 tekrar derken kuvvet çalışmalarından bahsediyosun heralde :) ben daha çok tek dumbell olduğundan bölgesel çalışıyorum (bilek vb.) daha çok + ağırlıkla barfiks çalışıyorum. :) zaten insan kendisini biliyo en iyi şekilde çalışır :D

12. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    bende bilek le el yayı kullandım baya hatta gittim 1..20 kg ayarlanan aldım hafif gelmeye başladı sona getirdim yay koptu . dumbellede çalışıyordum kıpkırmızı olana dek ama benim bilek baya inceldi şekli bozuldu . ele giden kısım düz kol tarafı tamamen kas oldu

13. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    bende bilek yayı kullanıyorum 10-40 lık heralde. 40 da biraz zorluyo sona getirip çalışıyorum. Dumbellada 10 kg le çalışıyorum. salona şuana kadar gitmediğimden tek 10 kg vardı onla çalışyıoru 15 tekrar felan yaparak :D :D nedense ben bilek güreşi için felan çalışmıştım az çok etkisini gördüm. 60 kg yım. orta halli olsamda zayıfa yakınım :D sınıfta benden daha kalıplı kişilerle yapıyorum 2-3 kişi dışında yenen yok :D ve kas olarakda kollar baya damarlı oldu zaten bilek kısmı inceydi kala ince ama o ön kol genişledi biraz :D

14. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    bne 8 deyim bende 10 kilo alıcam ama plastik eriyip gidiyor ve çok büyük birbirine çarpıyor , orjinal demir set almayı düşünüyorum sağlammıdır paraya yazık olurmu bilmiyorum . bilek güreşinde yenilmez olunuyor 2 şekilde çalıştıktan sonra ama omuzda çok önemli özellikle yan ve rötator . beni 1 kişi alıyor şuan onuda sağla baya zorlayarak alıyorum solla direk alıyor ama oda kas çalışmış hatta baya kaslı o üst sırt bolgesi aşağı çökmüş artık çalışmaktan . vücutta çok iyiyim alt vücut ve abs dışında oralar genetik . vücut tamamda kavga derdi var işte o nasıl halledilcek .

15. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum öncelikle 2 seçenek var. 1. Si kursa gidersin boks kick boks muay thai tekwando karate aikido vb. (Tavsiyem muay thai) belli bir süre gitmeden çok işine yaramasada alistikca hayatta da kullanabilecek seviyeye gelirsin. 2. Seçenek evde sokakta kendini geliştirmen :D en basitinden genel olarak tüm vücut çalışırsın. Yumruk ustü sınav olur sonra yumruğu sertlestircek hareketler yaparsın. Torba alırsın veya evde calışcak birşeyler bulursun onlarla çalışırsın. Yanı en azından sağlam yumruk atabilirsin. Teknikleri internetten ögrenebilirsin.( kavga anında unutrsun o yüzden salla :) ) yanı seçenek senin her türlü kendini gelistirebilirsin. :) sorun olursa byur çok tecrübeli olmasamda her konuda az çok deneyimim var :)

16. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    gelişim kolay kavga anında ne iş görcek o önemli ring le sokak bağımsız dövüşcü kişiliğin sokakta performans ta yeri var mı bana o lazım

17. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Tetik34 yukarıda yazılanları okumuyor musun?

abseto bunu beğendi.
  18. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    okuyorum . panikliği öldürüyorsa o bile iyi bana lazım olan bu donup kalmadan işi bitirmek

19. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar dövüş sanatları ile uğraşmak sizi ringde minder vs vs karşılaşmaların olduğu yerlerde ayrıcalıklı kılar sokakta kavga etmeyin attığınız 1 yumruk ömür boyu sizi parmaklıklar ardına mahkum edebilir
    kendinizi koruyun ama asla kimseye zarar vermeyin.

20. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Kavga kimi zaman kaçınılmaz olur. Ayrıca dövüş sanatlarıyla bilinçlenirseniz elinizin ayarını bilirsiniz kimi tek yumruk da ne kadar hasar alır öğrenirsiniz. Yani kavga etmemek için ya çok insan dostu (sonuçta vurmaya kıyamaz merhametli veya) ya çok dindar ya (insana zarar vermek günah) ya da korkak olmanız gerekir. Ayrıca her türlü kendinizi savunacak kadar bilmelisiniz. Vicdan yapar vuramam diyen varsa gider aikido tekwando öğrenir. Yok adamı yasatmam diyen varsa boks vb. Öğrenir :D

Sayfayı Paylaş