Dövüş sporları için ideal ağırlık çalışması nasıl olmalı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bigbaby tarafından 8 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bigbaby

bigbaby Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Broker
    Yer:
    istanbul
    İyi forumlar..

Başlıkta ki gibi dövüş sporları için ideal ağırlık çalışmasının nasıl olması gerektiğini hem fitness hem bb hemde dövüş sporları ile uğraşan arkadaşlarımdan bildiklerini yada önerilerini almak istiyorum.
    Bu konuda yardımcı olursanız hem öğrenir hem paylaşırız.

Teşekkürler..

2. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Savunma sanatlari yaparken biraz fitness yapabilirsin. Bb profesyonel vucut geliştirmeciler icin soylenen kavramdir. Biz ogrencilerimize vucut geliştirme degil. Military crossfit, MFT28, P90X vb. Antremanlar oneriyoruz yani dayaniklilik arttira bilecekleri ve kondisyon kazanabilecekleri. Tabi nasil bi savunma sanatiyla ugrastiginada bagli ve siklet en onemliside. Ama illada fitness yapicam diyosan yuksek tekrar yüksek agirlik yapmalisin ince kas gruplarini hedef alan bir antreman olmali. Çünkü büyük kaslar hantallastirir ve yavaslamani saglar. Ve 3 4 tanede aynı konudan açıp forumda fazla yer kaplatma gorup yardim edebilicek olanlar zaten yardim eder.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bigbaby bunu beğendi.
  3. bigbaby

bigbaby Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Broker
    Yer:
    istanbul
    birkaç konu açmam internet sorunundan oldu kusura bakmayın.90 kg'yim kung-fu ve krav maga ile ilgileniyorum.

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bir arkadaşım dövüş sporlarına karşı çok ilgilidir eline iki hafif dumbell alıp raundlarla çalıştığını söyledi daha sonra dumbelleri burakıp serbest birşekilde çalıştığından çok hızlı ve rahat oluyormuş .
    Bana aslında mantıklı geldi denemek lazım.

Sayfayı Paylaş