Dövüş Sanatları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve GencGrafiker tarafından 3 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Öncelikle daha önce verildi mesajlarınız için söylüyorum,ne bir ankette,ne bir konuda araştırdığım kadarı ile yaptığım spordan bahsedilmediğini gördüm,6 yıldır Sanda ile uğraşıyorum,Çincede Sanshou diye geçmekte,çeşitli tekme,yumruk ve güreş tekniklerini barındıran kaba bir spor,daha anlaşılır bir biçimde söylemek gerekirse kick boks ve güreş karışımı bir spor,güreş süresinde sınırlama var müsabakalarda fakat istediğiniz gibi kaldırıp kafası üstüne atabiliyorsunuz rakibi.Neyse asıl konuya gelince,bu yıl 18 yaşım doluyor,müsabık sporcuyum yıllardır müsabakalara katılıyorum,18 yaş altında gruplamalar 2 yaş arayla oluyor,örneğin 12-13 / 14-15 yaş grupları.Fakat 18 yaşına geldiğinizde iş epey değişiyor ve bu sınırlama 18-35 oluyor.Haliyle teknik,hız ve kondüsyon üçlüsüne kuvvette eklemek gerekiyor,önceden kendimden kuvvetçe üstün rakiplerimi gerek müsabaka tecrübelerim gerekse tekniğim ile alt ediyor,yeri geldiğindede kaybeden taraf oluyordum.Ancak bu saatten sonra bunlar yetersiz kalıyor,bildiğiniz üzere 18 yaşındaki bir insanla 30 küsür yaşında bir insanın kemik yapıları çok çok farklıdır,sizden ricam,kuvvet,dayanıklılık ve kondüsyon için önerileriniz varsa beni bilgilendirmeniz,gerek vücut ağırlığımla,gerek ağırlıkla yapmam gerekenler hakkında ufak bi fikir sahibi olmamı sağlamanız.3 gün antrenmanım oluyor,diğer günler dağ koşusu yapıyorum düzenli olarak,şınav mekik ile idare ediyorum ama artık yetersiz geliyor.Olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum,iyi forumlar.

2. yigit64

yigit64 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara.
    tabiki vücut gelitşirmeyle desteklersen çok daha iyi olur ama bende sporcuyum kickboks sporunu yapıyorum fakat bir dövüş sporcunun çalışması gerektigi kadar çalışman gerek.. bildigin gibi dövüş sanatları salonlarının çoğunda vücut geliştirme aletleri olmaz çünkü belli bir miktardan sonra vücudun hantallaştıgı seriligini kaybettigin söyleniyor sadece güç kazanmak ve kondisyon yapmak için antreman yapman daha iyi olur bol bol barfiks çek Lat pull down çalış bisiklet antremanı yap ip atla az ağırlık çok tekrarlada kol veya omuz çalışabilirsin.

3. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    benim bildiğim dovus sanatlarında patlayıcı guc yaratmak adına salon çalışmalar haftada 2-3 kez uygulanıyor. patlayıcı kuvvet , ve kuvvette devamlılık uzerine olusturulan programları incelemelisin.

Sayfayı Paylaş