(dövüş sanatları)Bu insanlara karşı dikkatli olunuz...!!!

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve scorrado tarafından 26 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
 1. scorrado
  Offline

  scorrado Üye

  Katılım:
  10 Kasım 2011
  Mesajlar:
  33
  Beğenileri:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Senden troll muamelesi görmem hiç bir şeyi değiştirmez konuyu okuyan okuduktan sonra ''bir araştırıyım diyen'' insan görmüştür benim içim rahat ben bilgilendirmek açısından yazdım bu foruma takılı kalma dövüş sanatlarıyla ilgili butun konularda yorumların hepsinde varlar..

  forumdon....hab.r adlı sitede mucadelesp...ları adlı sitede son yazdığım siteninde modlarıydı. Çoğuda arkadaşı gir bak anlarsın..bu 2 isminde bir sürü yorumu mevcut 2006 dan bu yana araştır gör sonra konuş.. En kısa olanı istiyorsan 1-2 konu aşşağıda en iyi dövüş sporları konusunda ercan hocanın yazdıklarını oku 18 sayfa konuşulmuş..Boksu kungfu sanatlarını nasılda küçümsemiş..

  Okuduktan sonra bana ercan hoca böyledir şöyledir diyip bu konu hakkında koruyacaksan sana troll bile demem ben ok :)
   
 2. adamentium
  Offline

  adamentium Üye

  Katılım:
  20 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  27
  Beğenileri:
  9
  Ödül Puanları:
  13
  Senin yaş kaç ciddi ciddi ? Profilinde 31 olduğu yazıyor ama bana nedense pek de inandırıcı gelmedi bu rakam . Savunma mekanizman ve saldırı yaptığın argumanlar hiçbir konu hakkında net bilgisi olmayıp , yarım yamalak bilgilerle boş sallayıp dolu tutturmaya çalışan cahil bir insanın kafa yapısından farksız çünkü ? Gerçi o yaşlarda da cahil kalınmayacak bir durum yok ...Bu sorduğum soruyu konudan bağımsız tut. Merak ettiğimden sordum çünkü.

  Şimdi yazına gelelim. O bahsi geçen sitelerin hepsine üyeyim. Zaten farkındaysan bu site içerisinde 6-7 tane mesajım ya vardır , ya yoktur. Diğer tarafdan bahsettiğin sitelerden birinde 500 ün üzerinde yorumum vardı. Bunun da 350 si derkrieger la olan tartışmalardır muhtemelen :)Sence ben bu adamlarla uzay da felan mı tanıştım ?

  O bahsettiğin siteler de ben derkrieger ı bazı konularda yoğun şekilde eleştiren kişilerden birisiyim . Lakin eleştiri elinin altında somut delillerin , dayanakların varsa , eleştirmek için bir sebebin varsa yapılır. Senin bu yazdığın yazı 2 sayfalık bir paçavra. Daha adamların nerede ne dediklerini bile alıntılayıp buraya koyamıyorken tutmuşsun bide bana araştır maraştır diye arsız hırsız ev sahibini bastırır misali aklınca posta koymaya kalkıyorsun. Sen giderken biz geliyorduk dostum. Merak etme nerde , ne zaman , kimin ne dediğini ben gayet iyi bilirim.

  Sana ben neden yazılarda eleştirdiğin bu yorumları alıntıla diyorum. Çünkü bu şahsiyetler peygamberler değiller malum... Ercan hoca da yanılabilir, Derkrieger da... Hatalı noktaları varsa bu alıntıladığın yazıları okuruz ve düzeltiriz kendimizce. Ben sen yüzde yüz haksızsın demiyorum sadece eleştirilerini elinin altında sağlam argumanlara bağla diyorum.

  Resmi bir işlem yaptıracağın da sana kimlik sorarlar mesela. Sende kimliğini çıkarır gösterirsin. Adını soyadını sözlü olarak sormazlar sana. Teyit edersin yazdıklarını.

  Şimdi konuyu açan kişi olarak bu yazıları sen alıntıla ve bu alıntıladığın yazılar üzerinden tartışmaya devam edelim. Bahsi geçen kişilerin eleştirilecek yazıları varsa da eleştiririm merak etme. Kimseye taraf olduğum vs. yok. Bunu yapamıyorsan da bu başlığı kişilere saldırı amaçlı açtığın ( direkt kişi isimleri veriyorsun çünkü ) aşikardır ve yazının içeriğiyle de ( asılsız suçlamalar vs. ) gözümde bir troll den farkın yoktur. Saygılar.
   
  Son düzenleme: 27 Aralık 2011
 3. Aab Husein
  Offline

  Aab Husein Üye

  Katılım:
  27 Nisan 2011
  Mesajlar:
  36
  Beğenileri:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Konuya dahil olmak değilde bilgilendirme amaçlı;
  History Channel ın hazırladığı The Human Weapon ve National Geographic in hazırladığı Fight Science adlı belgesellerinde dövüş sanatları ve darbelerin gücünden bahsetmiş. Çok detaylı ve mükemmele yakın belgeseller hazırlanmıştır.

  Muay thai nin fleying knee (uçan diz) sinden
  Martial arts (karma dövüş sanatları) ile uğraşmayan pek az insanın bildiği
  Bokator un double elbow (çift dirsek) ine kadar pek çok vuruş tekniği bunların uyguladığı basıncı ölçmüşlerdir.

  Sonuç olarak en yüksek darbe gücüne sahip vuruş bir profesyonel boksörün attığı yumruk olarak kabul edilmiştir. (Belgeselin tamamını bulamadım ama araştıran ingilizcesi yeterli olan bulup izleyebilir.)

  *Genel itibari ile başka bir örnek verecek olursak;
  Bir profesyonel boksörün sokakta dövüşmesi "ateşli silah bulundurmak ve kullanmak suçuyla eşdeğerdir" ve cezası Türkiyede 3 yıldan başlar. Avrupa ve amerikada da benzeri yaptırımlar vardır. Fakat diğer hiçbir dövüş sanatı cezai durum gerektirmez. (Avrupanın geneli konusunda tam emin değilim, konuştuklarımız farazi olmasın.)

  *Ayrıca kendini ıspatlamış başka bir dövüş sanatı daha vardır.
  Kyokushin kaikan adı ile bilinir. Yaratıcısı Mas Oyama dır.
  Dövüş sanatının üstünlüğünü ıspatlamak için dünyanın heryerinde dövüşmüş ve farklı dövüş stillerine sahip ustalar ile yaptıgı bilinen 270 dövüşün hepsini en fazla 3 dakikada ve büyük bir çoğunluğunu tek yumruk atarak kazanmıştır.
  52 boğa ile dövüşmüş bunların 3ünü öldürmüş, 49unun boynuzunu kırmıştır.

  1964 te Muay Thai nin onun yaratmış olduğu stilden daha üstün olduğunu söyleyen bir grup Muay Thai ustasına karşılık olarak 3 öğrencisini tayland a yollamış (Kenji Kurosaki, Tadashi Nakamura, Noboru Ōsawa) ve bu 3 öğrencilerinden ikisi 3 rakibine karşı 2ye 3 yaptıkları maçları kazanmışlardır.

  *Hepsi bir kenara sadece karatede 50den fazla stil var. Adını dahi bilmediğimiz belki hiç karşılaşmadığımız 100e yakın dövüş sanatı var. Bunların elbette birbirinden üstün ve düşük yanları var ama gelgörelim ki bilimsel veriler bize bir boksörün yumruğunun gücünü ıspatlamıştır.
  Farklı örnekler ile genişletecek olursak,
  Aldıkları darbe gücüne bağlı olarak alzheimer hastalığının en fazla görüldüğü yer bokstur.
  (Her bir darbe gücüne bağlı olarak beyinde tekrardan yenilenmeyen sinir hücrelerinin bir miktar kaybına yol açar. Darbe gücü arttıkça kaybedilen hücre miktarı fazlalaşır. Belirli bir miktar hücre kaybı sonucunda bu hastalık ortaya çıkar.)
  vs vs bu liste uzar gider.

  Ayrıca 45 kilo birinin 70kilo birinden dayak yemesi normaldir.:) Ki bu yüzden dövüş sanatları sikletlere ayrılmıştır.

  Toparlayacak olursak,
  Boks veya herhangi bir dövüş sporu ile ilgilenmeniz sizi yüceltmez. Dövüş sporları savunma amacıyla yapılır.
  Önemli olan hangi dövüş sanatını yaptıgınız veya hangi dövüş sanatı ile ilgilendiğiniz değil ne kadar disiplinli ve azimli çalıştığınızdır.
  Ayrıca Myke Tyson gibi ALLAH vergisi bir güce sahip değilseniz (Sikletindeki kişilere nazaran kısa boylu olmasına ragmen genç yaşta dünya şampiyonu olmuş ve attığı inanılmaz yumruklar ona demir yumruk lakabını getirmiştir) vucut ağırlığınız, kuvvetiniz ve uğraşılan dövüş sanatına bağlı olarak boyunuz önemli pay sahibidir.
  Yaşın etken olduğu söylenebilir ama disiplinize edilmiş bir insan (örneğin,Randy Couture 40 yaşında UFC de dünya şampiyonluğu yaşamış bir isimdir.) sıkı çalışma temposu ile herşeyi başarabilir.

  Son olarak 1900lü yılların başlarında ve daha eski zamanlarda yaşıyor olsa idik dövüş sanatlarının kıymetinin oldugunu söyleyebilirdim. (Savunma ve saldırı maksatlı)
  Ama günümüzde kendinizi disiplinize etmek ve azda olsa (ALLAH bela vermesin) beladan uzak kalmanız için yardımcı olabiliyor.
  Ve dövüş sanatları güzel bir gösteri olarak hayatımızda kalmaya devam ediyor.
  Yoksa günümüzde 13-14 yaşında 40 kilo gelmeyen bir insan bile (Ki benim arkadaşımın başına geldi ve kendisini kaybettik) çok iyi bir dövüş ustasından daha etkili olabiliyor. Hiçkimse çelikten veya kurşundan daha kuvvetli değildir. 10 metreden rakibine müdahele edecek hiçbir dövüş sanatı bilmiyorum. Ama 2kmden rakibine müdahale edecek yüzlerce silah sayabilirim. :)

  Sözlerimi Köroğlunun Bolu beyine itafen söylediği "Silah çıktı, mertlik bozuldu" sözleri ile tamamlamak istiyorum :)
  [Alakasız olmuş olabilir ama genel itibariyle yazılanlardan yola çıkarak bilgi vermek istedim, saygılar]
   
  as55 bunu beğendi.
 4. scorrado
  Offline

  scorrado Üye

  Katılım:
  10 Kasım 2011
  Mesajlar:
  33
  Beğenileri:
  15
  Ödül Puanları:
  0

  Tamam ben trollüm sizdende herkestende çok özür diliyorum tamam ?

  Yaşım konusunda kimseye yalan borcumda yok. Senin kadar bilgilide olmayabilirim.

  Kendinize iyi bakın..

  Bu arada ercan beyin yorumlarına eleştiriler getirmişsiniz. Bu benim ne kadar haklı olduğumu gösterirki sizde orada çok haklı konuşmussunuz tebrik ederim..

  Saygılar..
   
 5. Michaeljai
  Offline

  Michaeljai Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2011
  Mesajlar:
  46
  Beğenileri:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Haklısın kardeşim ne Muay mış adamlar süpermen sanki bende kick bokscuyum ,en başta iyi savunma sanatı yoktur uygun savunma sanatı vardır ama çesitlilik olarak kick boks ve boks ta biraz kısıklılır var muay dada cesitlilik acısından bakıyorsun en iyi spor diye deilde cesitlilik acısından yorum yapın Konu bence dogru
   
 6. adamentium
  Offline

  adamentium Üye

  Katılım:
  20 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  27
  Beğenileri:
  9
  Ödül Puanları:
  13
  Bak şimdi de gereksiz alınganlık emareleri gösteriyorsun. Ben sana troll sün demedim. Sadece eleştiri anlayışının noksan olduğunu ve şahıslar üzerinden yazdığın bu yazıda eleştirdiğin noktaların kaynağını belirtmediğin için farazi konuştuğunun altını çizdim.


  Ercan Hoca nın bu yorumlarını ben yeni görüyorum. Ben kendisiyle uzun süredir görüşürüm facebook da olsun , farklı sitelerden olsun. Henüz kendisinin bana bu tarz birşey söylediğine inan ben hiç şahit olmadım. Ben o başlık da kendisini ifade etmede sıkıntı yaşadığını düşünüyorum. Zaten herhangi bir aşşağılama vs göremedim lakin birtakım yalnış bilgi aktarımları olmuş. Tam olarak senin söylediğin gibi bir durum yok yani.

  Kaldı ki dediğim gibi Ercan Hoca boksu sevmeyebilir. Nefret de edebilir yani. Bu durum kendisini bağlar. Genellikle de zaten farklı branşları yapan hemen hemen tüm dövüş sporlarını icra eden hocalar arasında bu tür sohbetler döner.Benim açımdan hava hoş ben giderim antrenmanımı yaparım , maçıma da çıkarım. Senin açından da çok problem yaratacağını sanmam bu durumun ?

  Ercan Hoca yalnış yorumlarda bulunursa da gerektiği yerlerde gerekli düzeltmemi karınca kararınca yaparım. Biz en son görüştüğümüz de öğrencilerini boks maçlarına sokmayı düşündüğünden bahsediyordu ayak çalıştırıp felan. İnternet ortamında çok da net ifade edilemeyebiliniyor bazen...

  Şimdi senden tekrar ricam bu yazında bahsettiğin , şüphelendiğin noktaları temellendirecek konuların linklerini buraya eklersen tartışmaya o konulardaki yorumlar üzerinden devam ederiz. Bu konularda emin ol yeterince objektifimdir. Bunu yapmadığın takdir de tekrar belirttiğim gibi bu konu kişisel bir sataşma izlenimi verecek ve kimseye hiçbir somut katkısı olmayacaktır. Ne sana , ne de okusunlar diye yazmış olduğun şahıslara.
   
 7. derkrieger
  Offline

  derkrieger Üye

  Katılım:
  20 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  282
  Beğenileri:
  123
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
  Yer:
  Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...

  herseyi yanlış anlıyorsunuz, boksör arkadaşlar ve de KBci arkadaşlar
  mesele MT değil ki,
  hiç olmadı zaten!
  MT hiçbir zaman en iyi bizim demez, müsabaka sporudur, o nedenle maçlarına her branştan adam çıkar.

  mesele WT aleminin boş beleş konuşmalarıdır. (size bunun hakkında 100 tane delil yığarım istenirse)

  HERKESTEN ÜSTÜNÜZ diyen WTciler dostlarım.
  BEN MT teknikleri az çalıştım, ASLINDA boks ve KB çalıştım daha ziyade.
  konuyu yanlış anlamayaın.
  benim yazdıklarımı okuyun.
  MT dediğim heryerde, hemen heryerde BOKS da diyorum KB de diyorum SANDA da diyorum.

  Scorrado WT hayranlığı yapan iyiniyetli ama kandırılmış kitleden.
  Benim eleştirilerime cevap veremeyince Ercan Hoca ile kumpas iddiasını ortaya attı.
  ATTI ama HOCA ile aramızda böyle bir şey hiç olmadı ki!

  Konuyu bu şekilde en baştan bir daha okuyun.

  Benim alıntıladığım, kendi mesajlarıma bakın!

  Hep KB diyorum, boks diyorum.

  Sadece MTyi ön plana çıkarma isteğim olamaz, ÇÜNKÜ MTci değilim.
  KB ve boks yapmışlığım ise vardır.
   
 8. Michaeljai
  Offline

  Michaeljai Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2011
  Mesajlar:
  46
  Beğenileri:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Ben genel konustum kardeşim sen neden üstüne alınıyorsun wt üstün bir spor digerlerine göre ama türkiyede kick boks boks ve mt daha üstün sadece genelleme olarak mt cilerin kendilerini süpermen yapmalarından sıkıldım
   
 9. derkrieger
  Offline

  derkrieger Üye

  Katılım:
  20 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  282
  Beğenileri:
  123
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
  Yer:
  Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
  bak MJ, zaten bir tek sana değil lafım!
  MTcilerin böyle bir şey dediği de yok!

  yazdıklarımı okumadın mı?
  "Bir tek biziz kral ulen" diyen WTciler!

  Biz de bu tarzı eleştiren ve diğer sporları da tanıtmaya çalışan tarafız.

  Şimdi biz bunlardan bahsedip, tam temaslı sporun üstünlüğünü yayınca, bu reklamcı tipler bize sarıyor,
  diyorlar ki "bunlar MT reklamcısı".
  ne alakası var?
  HEPSİ CANDIR BU SPORLARIN
  hem de hepsi

  lütfen dikkatli olalım, tuzağa gelmeyelim.

  Federasyonlu sporlara davet ediyoruz herkesi, boks-KB-MT-güreş-judo
  fark etmez
   
 10. scorrado
  Offline

  scorrado Üye

  Katılım:
  10 Kasım 2011
  Mesajlar:
  33
  Beğenileri:
  15
  Ödül Puanları:
  0

  Ben farazi konuşmuyorum. Dediğim sitelerde en iyi dövüş sanatları boks mu kick boksmu vs bir suru konu var oralarda bu bahsettiğim konuşmalar mevcuttur. Buraya alıntı yapmaya kalkarsam butun konusmaları almak zorundayım çünkü sürekli eleştiri halindeler.

  Başka bir sitenin linkini buraya koyamam ama özelden atabilirim okuyun diye.

  Bir arkadaş wt ye başlamak istiyor ankarada nerde var diye soruyor. .Kısaca bahsediyim darkrieger hocamız da konuya dahil oluyor ''neden wt ? kb boks judo değil neden wt? '' Ve öyle konuşuyorki o adam wt den soğumuştur. Biri çıkıp konu açıyor Ercan hocamız hemen eleştiri yağmuruna tutuyor. Bunların hepsi mevcut bu sitelerde lütfen yapmayın ya...

  Ercan hoca Muay Thai hakkında konuşur hakkıdır ve dinlerimde kafamada yazarım. Ama çıkıpta boks böyle aikido şöyle deyip hemen arkasından Muay Thai yi ortaya atarsa art niyet ararım ve insani iç güdü olarak rahatsız olurum..

  Bir düşünsenize bir çocuk belki 15-16 yasında belki filmlerden etkilenmiş wing Tsun yapmak istiyor gaza gelmiş foruma yazmış. Bırakın hataları yanlışları o görsün. Belki reflexleri allah vergisi muazzam bir şekilde işliyor ama farkında değil? Burda bilgisiz insanları eleştirisel bilgiler veripte caydırmak ne kadar doğrudur sayın darkreiger ? Bu arada başka bir konudaki sorularıma cevaplarınızdan ne kadar samimi olduğunuzu kanıtladınız. 4 senelik bir wt ciyi 40 kg'lık muay thai yapan bir kadın dövermiş..Ne kadar güzel gerçekten..Ben bu saatten sonra samimiyetinize inanmıyorum ..Birde emin boztepenin 10 saniyede 100+ yumruk attığı gerçektir. Hatta saniyede max 11 yumruk attığıda kanıtlanmıştır araştırınız lütfen bu kadar ön yargı iyi değil..

  Sizin yüzünüzden wing tsun hayranı olucam yaw :)

  Kaldı ki hiç bir wt ustası veya yıllık wt öğrencileri biz şöyle iyiyiz dağıtırız dememiştir diyen varsa o insan zaten hangi sporu yapsa aynı şeyi diyecektir.. Reklam konusunda da Hocalar reklam yapabilirler ki bu işler böyle yürür..

  Nitekim herşeyde böyledir.gıda ürünlerinde saatılan bütün herşeyi %100 doğal diye reklam yaparlar. Siz hangi reklamların %90 doğal %10 biz birşeyler karıştırıyoruz kanser yapar diye bahsettiğini gördünüz?


  ben sözlerimin arkasındayım..HER SPOR İYİDİR VE ETKİLİDİR. BİR SPOR ÇOK SERT DİYE DE DÜNYANIN EN İYİ SPORUDA O DEĞİLDİR. WİNG TSUN YAPIPTA ÇOK SERT OLAN BİR SÜRÜ İNSAN MEVCUTTUR,TANIRIM. BİR TEKMESİYLE DÜNYAYI ŞAŞIRTACAK TKD'CİLER. TEK YUMRUĞUYLA BAYILTACAK BOKSÖRLERDE MEVCUTTUR.BURDANDA ÇIKARILACAK ŞEY OLAYIN KİŞİDE BİTMESİDİR.

  ÇOK ÇALIŞAN EMEK VEREN KAZANIR...HAPKİDODA YAPSAN AIKIDODA YAPSAN FARKETMEZ..

  HER İYİ ARABA SÜREN RALLİYE KATILMIYOR...

  ''BİR İŞİ BİLEN UYGULAR,
  AZ BİLEN FİKİR VERİR,
  BİLMEYEN ELEŞTİRİR..''

  Güzel bir söz..

  Saygılar...

  Daha yorumda bulunmayacağım. burda troll ilan ediliyorum gerçekten çok üzücü. İnşallah yardımcı olduğum kişiler vardır..

  Allahın selameti üzerinizde olsun..

  thums:
   
 11. derkrieger
  Offline

  derkrieger Üye

  Katılım:
  20 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  282
  Beğenileri:
  123
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
  Yer:
  Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
  bak kardeşim,
  sen sportif MTci-KBci kadınlarla antrenman yaptın mı?
  ben yaptım.
  hızlılar
  korkusuzlar
  senin o sifulara benzemezler, çıkıp dövüşürler
  elbette erkek dövebilir ama bir kontrada yeri öptürürler adama.
  neden mi?
  açıktan diyeyim, darbe almaya alışık değilsin de ondan.
  çenen yumuşacık da ondan.
  chi sao ve lat sao'yu antrenman zannediyorsun da ondan.
  yahu ben ne dediğimi biliyorum scorrado,
  seni de ikna etmeyeyim, aman ne gam!
  ama bana suçlamada bulunma.
  BAK bakalım o WTden vazgeçirdiğim kişiler KAÇ YAŞINDA?
  ben TÜM gençlere önce federasyonlu spor yapın derim.
  o kadar 20sine gelince WTyi yaparsın diye de BİRÇOK DEFA ekledim.
  bunu gözden kaçırırsan bana haksızlık yaparsın

  da
  zaten sen benim boksa ettiğim lafları bul gel önce.
  suç atmada yalama olma, önce birirni cevaplayayım, sonra diğerlerie geçeriz.
  sense "konudan konuya atlayan çekirge" gibisin sco'cuğum.
  HADİ git-bul-gel bakalım; nerede boksa laf etmişiz?

  WT konusunda iyi niyetim kalmamıştır, evet ama bir sor bakalım NEDEN?
  WTye inan ve git yıllarını ver.

  Bu tartışmalarımızdan sonra
  ben ancak memnun olurum.
  :)
  bilmem anlatabildim mi?

  mesela; şöyle 6 yıl yapmanı isterim, sonra oturup "e ne oldu" diye düşünürsün herhalde?
  hakikaten WT yapsan ne olur, yapmasan ne olur?
  müsabaka sporları öyle değil ama.

  Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:50 ----------

  bu arada bu forumda gördüğüm en kaliteli "troll"sün.
  tebrikler
   
 12. ercan gürgöze
  Offline

  ercan gürgöze Üye

  Katılım:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  2.027
  Beğenileri:
  1.332
  Ödül Puanları:
  123
  bu arada "aab hüseyin "arkadaşımız aşağıdaki bir alıntıyı yapmışlar:

  ---------------------
  *Ayrıca kendini ıspatlamış başka bir dövüş sanatı daha vardır.
  Kyokushin kaikan adı ile bilinir. Yaratıcısı Mas Oyama dır.
  Dövüş sanatının üstünlüğünü ıspatlamak için dünyanın heryerinde dövüşmüş ve farklı dövüş stillerine sahip ustalar ile yaptıgı bilinen 270 dövüşün hepsini en fazla 3 dakikada ve büyük bir çoğunluğunu tek yumruk atarak kazanmıştır.
  52 boğa ile dövüşmüş bunların 3ünü öldürmüş, 49unun boynuzunu kırmıştır.

  1964 te Muay Thai nin onun yaratmış olduğu stilden daha üstün olduğunu söyleyen bir grup Muay Thai ustasına karşılık olarak 3 öğrencisini tayland a yollamış (Kenji Kurosaki, Tadashi Nakamura, Noboru Ōsawa) ve bu 3 öğrencilerinden ikisi 3 rakibine karşı 2ye 3 yaptıkları maçları kazanmışlardır.
  -------------------------

  hemen düzeltelim konuyu, doğrusunu yazalım:

  **sene 1968 dir ...kenji kurosaki oyamanın öğrencisi falan değildir...kyokushin in 2 nci adamıdır, birlikte kuran ..oyama , "shotokan ve goju "sisteminden gelen kişidir...ancak kurosaki , içine kapanık bi adam olduğundan (ki samurai sülalesi ) hep dövüş takımının başındaki odur ,karate ve judo orijinli, takımı toplayan vb ,medyatik olan ise "oyama "dır...kurosaki ,aynı zamanda mt yi değiştirerek ,"kickboxing terminolojisin"i dünyaya lanse eden kişidir...

  **bu maçlara katıldıklarında "kickboxing formatında "katıldılar ve yenildiler, videolarında (kurosaki nin orijinal izlerseniz japonlardan hep onlardan "kickoxing "olarak söz eder ...kursosaki de dahil...zaten, kurosaki ,daha sonra "karate yi "bırakıp , ünlü "mejiro gym "i kurararak "mt ve kb ye "geçmiştir...oyama ise , mt nin tüm tekniklerini , metodlojisini kurosaki vasıtasıyla karate sitemine plase etmesine yardımcı olan kişidir...zaten, "kyoksuhin katalarına "eskiden gelen teknikler (shotokan ve gojudur, düz lineer hareketler içerir) ve müsabaka formatı farkı 1968 den sonra incelendiğinde ne demek istediğğim gayet açık anlaşılır...

  **oyama nın ,boğa öldürme işi ise tam bir fantazidir...sadece promosyon amaçlı , propogandist "ikkei "tarafından yapılan bir olaydır...videoları seyredince zaten ne demek istediğimi hemen anlarsınız...sistemin ,japonya da o zamanlar , herkesle dövüşmesini öenrdiği kişi "bluming "isismli hollandalıdır...120 kgs "judo ve karate "çalışanı ...oyama nın bildiğim kadarıyla müsabakası pek yok...)))

  **japonlar, olay çarpıtmada ,allam pullama eşeği babasına geri satmada çok ustadırlar...

  daha sonra "kursosaki" 8 ay bangkok takalıp "mt-inceliklerini" öğrendikten sonra japonya da öğrenci yetiştirmeye devam ederek , 2 aten japon şampiyon çıkarabildi : "fujiwara ve shima " kaldı ki bu 2 si , tek ve yegane "rajandamnern stadı şampyonları "olan tek 2 yabancıdır...daha sonra ,bu dereceye ulaşabilen yabancı çıkamadı...)

  aşağıda , o ünlü kurosaki nin maçı koyuyorum...rawae ye karşı:

  --------------

  http://youtu.be/KiKypFdtHH0
   
  Son düzenleme: 29 Aralık 2011
 13. scorrado
  Offline

  scorrado Üye

  Katılım:
  10 Kasım 2011
  Mesajlar:
  33
  Beğenileri:
  15
  Ödül Puanları:
  0

  Troll'üm peki sen istiyorsan olur. Neyse..

  40 kg lik bir bayanın bizi dağıtacağını söylüyorsunuz ve siz troll değilsiniz :)

  Ya benim eşim 56 kg şakalaşırken tek elimle kaldırıyorum yaw.Hadi sizin herkül bayan yere sağlam basıyor olsun en fazla 2 elimle tuttumu boğarım. Hiç bir dövüş sanatıda yapmadım. İddiada ediyorum %1 bile ihtimal vermiyorum tuttummu boğarım.

  Ayrıca çenenin yumuşak yada sert olması birşey değiştirmez. çeneye gelen darbe çeneyi kırmaz zaten beyni kendi yuvasında sarsar 5-6 saniye bilinç kaybıda neden olur. Knockoutların %60 ından fazlası çene ve karaciğerden gelir.

  Bu kadar abartmanın sizi sadece gülünç duruma getirdiğini hatırlatmak isterim..

  Benim 2 tane Muay thai çalışmış çalıştıkları süre 2 sene.Dolapdere civarında bir yerde çalışmışlar. Şuan biri güvenlik biri nakliyeci. çok zaman yanyana geliriz güç testi yaparız yumruk tokuştururuz senin anlattığının %20si değiller..

  Şimdi sen cevaplamadan ben cevaplıyım kim bunlar dersin. Muay Thai çalışmış vatandaşımız işte.Sizin müsabakalardan örnek veriyorsun bende tanıdıklarımdan örnek veriyorum. Birbiriyle kıyaslanırmı ? Tabiki hayır..

  Ama burda yine benim dediğim geçerli olur OLAY KİŞİDE BİTER..

  Saygılar..
   
  YuriBoyka61 bunu beğendi.
 14. derkrieger
  Offline

  derkrieger Üye

  Katılım:
  20 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  282
  Beğenileri:
  123
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
  Yer:
  Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
  madem MTcileri ben abartıyorum (ki aslında bunu hiç yapmadım ya neyse)
  madem senin yumruk gücünün yarısı yok onlarda;

  o zaman ilk MT turnuvasında sana başarılar diliyorum hocam.
  katıl, su gibi dereceni al, milli takıma yüksel.
  ödül yönetmeliğinden paraları götürürver.

  Ne de olsa MTci la bunlar, benim anlattığımın% 20si değiller.

  darbe bile almadan şampiyon olacaksın sco.

  istersen ekibinde de yer alırım, köşeni tutarım!
   
 15. scorrado
  Offline

  scorrado Üye

  Katılım:
  10 Kasım 2011
  Mesajlar:
  33
  Beğenileri:
  15
  Ödül Puanları:
  0

  Yazdığımı anlamadınız yoksa böyle bir cevap vermiş olmanız sizin seviyeniz değil.Detaylandırayım..

  Ben sert yumruk atarım demedim seriyim de demedim. Hatta ringe çıksak 1 dakika sonra ben kesilirim dayağımıda yerim. Amaa dışarda bu bayan rastgelse bana kollarımla tuttummu sıkarak boğarım diyorum.

  Yumruk gücüm onlar kadar olamaz zaten ben orda yumrukları tokuşturmaktan bahsettim yani kemik sertliği dayanıklılık olayı. En basitinden benim kardeşim süt manyağı bir insan olduğundan bir kemik var değse bile batıyor iğne gibi. Bunun muay thaiyle alakası yok bunu diyorum. Kemiklere zarar vererek yoğunlaşmasını sağlarsınız tabiki kemik özelliğidir bu ; gözenekleri büyük büyükken vurdukca çatlar orasına yapılan kalsiyum bakımı daha yoğun olur vücut tarafından ve yoğunlaşır buda ayrı birşey.Neyse konuyu dağıttım gene.

  Anlıyacağınız ben ringe çıksam ilk rounddan giderim bu kondisyonla hatta yumruk manyağı bile yapabilir en amatörü. Ama yolda sokakta farketmez 40 kg 50 kg 60 kg birini sarıp tutarsam elimden kurtulamaz çokta iddia ediyorum.

  Ayrıca bu %20si bile değillerden kastım şu idi. Sizin örnekleriniz MMA dövüşçüleri, professionaller vs vs. Bende gündelik hayattan örnek verdim.2 si arasında dağlar kadar fark var. Çünkü biri bu işi yapıyor çalışıyor biri hobi olarak yapıyor ; adam nakliyeci anca o kadar olur:) Burda Muay Thai'nin suçu ne ?

  Çokta iddia ediyorum şuan 1-2 senelik bir wt ci 28 yaşlarında 70 küsür kilo biri bu 2 arkadaşımı sağlam benzetir. Bu WT vs Muay Thai değildir. Bunu anlatmaya çalışıyorum..

  Dediklerimde art niyet aramayın gayet samimiyim siz ne kadar troll desenizde ...

  Saygılar..
   
 16. derkrieger
  Offline

  derkrieger Üye

  Katılım:
  20 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  282
  Beğenileri:
  123
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
  Yer:
  Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
  yok abi ben senin samimiyetine çok inandım ama artık..
  bilemiyorum
  çok ağır suçlamalarda bulundun
  delilin olmadan
  ve gayet iyi bildiğim "şeyleri" bana savunmaya kalktın.
  cevabını verdiğim şeyleri görmezden geldin;
  yeni yeni suçlamalrda bulundun.
  bence çok sofistike bir troll olmalısın
  ya da acımasızsın.
  yahu sorum gayet yerinde.
  madem 2 yıllık o MTciler senin için kebap, YÜRÜSENE HOCAM, alalım gelelim şampiyonlukları!
  paraya para demezsin, dinime-imanıma.
  Avrupa, Dünya şampiyonu oldun mu hele
  oho
  bak MTde de kalmayız; Wushu da olur.
  çifte zafer abi.
  yeni bir Hüseyin Dündar olabilirsin
  MADEM o MTcileri beğenmiyorsun, bak sen maça çık, YEMİNLEN senin cornerman'in olacağım.
  hatta bunları yap, WTye bile başlarım yeminlen!

  ama mesele ne biliyorsun değil mi?
  WTci adam güç yaratamaz; senin o çok sevdiğin Eg. adlı hocan da dahil.
  hareket konseptiniz sakat, tüm ayakla yere basıyorsunuz, duruşunuz dengesiz ve de hareket etmeye müsait değil.
  OLMAZ!
  en azından ben böyle düşünüyordum
  ama sen beni İKNA ettin.
  bak sana sponsor olacak insanlar da var, ismi lazım değil, diğer forumda.
  hadi at mesajını, buluş, al eldivenini, formanı vs.
  ben de seni destekleyeceğim.
  hatta zaferlerini videoya alır, kamuyla da paylaşırım.

  son olarak; şu açtığın başlığa kadar mabeynimizde bir "iyiniyetli anlaşmazlık" var zannediyordum ve sana en ufak bir kötü niyet beslememiştim.

  Fakat sen bence hakikaten trollsün be abi (benden 4 yaş küçüksün, eğer gerçekten 31 isen)!
   
 17. Aab Husein
  Offline

  Aab Husein Üye

  Katılım:
  27 Nisan 2011
  Mesajlar:
  36
  Beğenileri:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  @ercan gürgöze

  Bilgiler bana ait değil ben sadece araştırıp bulduklarımdan yola çıkarak yazdım.
  Yanlış bilgi var ise düzeltilirde vikipedia ve benzeri pek çok sitede olay benim söylediğim şekilde yazılıyor.

  İngilizcesi olan arkadaşlar, "founds kyokushin" başlığı altında sölediklerimi bulabilirler. Kaynakları ile birlikte anlatılıyor.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Mas_Oyama


  Bu arada yine bilgilendirme amacıyla :)

  * Genetik olarak erkek kadından %10 oranında daha uzun ve daha ağır olmak üzere programlanmıştır.
  - Ağırlık ve boy kuvvet unsurudur. (Boy uzunluğu daha büyük kas manasına gelir ki kas kütleniz ne kadar fazla ise o kadar güçlü olursunuz.)

  * Erkeklerde akciğerlerin kapasitesi % 20 ve kalbin pompaladığı kanın debisi %15 oranında kadınlardan fazla.
  - Kan ne kadar hızlı pompalanırsa vucut o kadar hızlı beslenir ve rejenerasyon sağlar. Buda daha fazla güç kullanabildikleri manasına gelir.
  - Akciğer kapasitesi direk kondisyon ile alakalıdır.

  * Erkekler sadece daha az yağ hücresine sahip olmakta kalmıyorlar (vücut ağırlıklarının sadece %11’i, kadınlarda bu oran %22), üstüne üstlük daha çok miktarda kalori yakıyorlar.
  - Daha fazla yağ daha fazla dayanıklılık manasına gelir. Bu yüzden kadınlar daya dayanıklıdır.
  - Daha fazla kalori harcamak daha aktif bir vucut manasına gelir.

  Kadınlar daha esnek iken erkekler daha hızlıdır. Vs Vs

  Son olarak konumuz olan güce gelirsek;

  *Erkekler kadınlardan yüzde 50 oranında fazla kas gücüne sahiptir.
  Ergenlik çağında erkeklerde kas hücrelerinin sayısı 20 misli, kadınlarda 10 misli artar. Erkekler kadınlardan üçte bir(Normal insanlar) ile üçte iki(Güç sporları ile uğraşan insanlar) arasında bir oranda daha güçlüdürler.

  Toparlayacak olursak;
  Aynı boy ve kiloda; aynı sporcu kimliğine ve zeka seviyesine sahip;
  bir bayan ve erkek (Birkaç dayanıklılık sporu hariç) bir müsabakada karşılaşır ise erkek her zaman fiziki olarak üstün olan taraftır. Ve sonuç hep erkeğin lehinedir.
  Bu insanlığın yaradılışı ile alakalıdır.

  Basit örnekler ile zenginleştirilebilir ama uzatmanın mantığı yok. Sadece tartışmaya yardımcı olmak açısından bilgilendirmek istedim.
   
  Son düzenleme: 30 Aralık 2011
 18. derkrieger
  Offline

  derkrieger Üye

  Katılım:
  20 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  282
  Beğenileri:
  123
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
  Yer:
  Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
  Aab Hüseyin boşver şimdi bu ilkokul bilimini de;
  sporcu bayanları hiç gördün mü?
  boksör
  MTci
  KBci
  judoka?
  bunları yapan elit bayan sporcu sıradan adamı alabilir
  aman ha
  bilmeden, boş boş konuşmayın.
  ben Seda Duygu Aygün ile antrenmana girdim mesela.
  o kadar da kolay değil
  elbette zayıflar kütle olarak
  ama hız falan gayet yerinde, ve darbeleri de yabana atılamaz.
  hele imajiner dalların sedanter ve sıradan uygulayıcıları için...
  Allah çarpar
  aman ha!
   
 19. scorrado
  Offline

  scorrado Üye

  Katılım:
  10 Kasım 2011
  Mesajlar:
  33
  Beğenileri:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Evet ercan bey egemen hoca bir gün muay thai antrenmanına gitmiş ama sizin cemiyeti ziyarete gitmiş. Çok konuşulduğundan gidip yoklamış ta abi hosgeldinler baslamış..

  Bunu öğrendim ki bundan sonra size yazmaya bile gerek yok burda insanları kandırıyorsunuz klavye delikanlıları..

  Bir tane delikanlı çıksın ozaman bassın dersi meydan okusun hadi bakalım..

  Madem bu kadar iyisiniz buyrun ?
   
 20. ercan gürgöze
  Offline

  ercan gürgöze Üye

  Katılım:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  2.027
  Beğenileri:
  1.332
  Ödül Puanları:
  123

  ------------------------------

  bu da herhalde günün asma budayanı ?!...))))

  kim kimi basacakmış ?!...neyi yoklamış ?!..

  kafanız yerinde mi ?...

  millet neden bahsediyor, sen nelerden...

  "adam nerde kimle muay thai çalışmış ?!" deniyor...verdiğin cevaba bak !...(((( " bir gün yoklama ziyaretine gitmiş !" deniyor..( çaışmış mı ,çalışmamış mı ?!...çalışmışsa kimin yanında ,ve neden çalışma ihtiyacı hissetmiş ......(ayrıca, adamın adını kullandığından haberi var mıki bu kadar bodoslama ismini zikrediyorsun?!..)sen bunlardan cevap ver!.. yoksa , millet forumlarda birbirine özel mesaj,telefon açıp "yahu ercan hocaya,talebelerine telefon açtım posta koydum, d....na kadar işedi " falan derler ,normaldir..))))

  bak güzel kardeşim, ya yazılanları dikkatli oku , ondan sonra klavye delikanlısı deyiver , ya da sus gerçekten...sanki karşınızda "nickli, hayali "biri var ,sallıyormuş gibi de hava yaratmaya çalışma! ..

  1)sen benim durup dururken "herhangi bir spor hakkında (pardon tabi biz sporcu , siz dövüşcü orasını atladık!) ,herhangi bir sataşma ,ya da aslı astarı olmadan herhangi bir yorum yazdığımı gördün mü?!...yok!...muhakkak "senin o bahsettiğin vatandaşlar gelip "yok bilmem kickboks uzundur, boks yetersizdir, mt yaramaz,tyson yetersiz vb " şeklinde söylem yapmışlardır ondan yorum koyulmuştur..

  2) bahsettiğin adam ne zaman gelip de yoklama , posta koyabilirmiş ?!...ben onun talebem kız arkadaşı söylemeseydi sporcu olduğunu dahi bilmezdim ...kaldı ki kızcağız 3 yıl civarı devam etti...ayrıca, seans mı ne almak istiyordu?!...ne yapacaktık ,"wc "ci olduğunu öğrenince , boğazlasamıydık ?!...))) şu ana kadar 10 un üzerinde "wc "ci geldi , çalıştılar, bazııları hala ,bazıları arada sırada çalışıyorlar ,ama hiçbiri bu şekilde geyik söylemler falan yapmıyor?!..bi sıkıntı mı var sizin o cenahlarda ?..

  3)ayrıca , neden gidip de adamın,adamların dersini basalım?!...ha doğru sizler herhalde fazla "çin-japon- ninja " filmi seyrediyorsunuz ...o işler 1980 lerin sonunda türkiye de bitti...ama, hep unutuyorum "kb,karate,tkd,mt spor ,biz spor yapıyoruz" ,sizlerse "dövüşcü-terminatör " ...))))))))))))))

  4) gelip , kendini dahi tanıtmadan ,"nickname "le , çamur at izi kalsın mantığıyla insanları direkt ,bodoslama olarak itham etmen bayağı bir "davranış bozukluğu "dur... bilmem farkında mısın ?!...(


  aslında cevap dahi vermek gerekmez ama, konu uzadı gereksiz yere ...

  ne yani ,şimdi sen dedin diye "hayatında maça dahi çıkmamış, birinin kalkıp şampiyon sporcuyu dövebileceğine mi "inanalım?!...)))))))))))))
   
  Son düzenleme: 30 Aralık 2011

Sayfayı Paylaş