(dövüş sanatları)Bu insanlara karşı dikkatli olunuz...!!!

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve scorrado tarafından 26 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. scorrado

scorrado Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar ;

Dikkat edersinizki dövüş sanatları çok tartışılmakta. Şu iyi bu iyi vs vs..

Konumuz bu değil. Konumuz bazı kendini bilmez insanlar ...

Baş rol oyuncuları : Darkrieger , Ercan gürgöze...

Bu 2 arkadaşta dikkat edersinizki tüm dövüş sporları konusunda yorumlarda bulunmuş ve yine dikkat edersinizki '' Muay Thai'' den başka birşey demiyorlar...

Bazı forumlarda taaaa 2007 den kalma yorumları var bu arkadaşların.. Wing Tsun spormu ? boksör bir mt cıye napabilir ? Güreşçiler MT nın karsısında duramaz vs vs... Araştırın rastlarsınız. Forumları veremıyorum cunku yasaktır diye dusunuyorum fakat mutlaka bulursunuz :)

Ama hala konu açıp 4 sene sunu yaptım bunları gördüm vs vs.. Haklı yönleri var tabiki her 2 arkadaşında ve ne yalan söyliyeyim bi ara bende ciddiye alıyordum taa ki bu konularla rastlaşana kadar...

2007 den beri hemen hemen her forumda boy gösterdiler habire MT nin reklamını yaparak..

M...sporları diye bir site var ordada bunlar admın forum yetkılısı yada arkadaşları girin araştırın görün.. Hepside Muay Thai çalışıyor.. Ama farklı forumlarda sürekli birbirlerini tanımıyor gibi davranıp birbirlerini pof pofluyorlar :) Sonuç Muay Thai NUMBER 1 :)))))

Neden mi ? Çünkü bu sektörde iyice parasal oyunlar oynanmaya başladı. herkes kendi reklamını yapıyor sürekli olur böyle şeyler fakat bu adamlar öle konuşuyorki artık kaldırılamaz hal aldı.. Takip eden bilir..

Sayın Muay Thaiciler ...

Siz low kick atarken ben senın o an kasığına vursam napcaksın ? ( Hemen cevap gelir '' SEN MUAY THAİ CİNİN KASIĞINA VUR BAKALIM HADI VURABILIRMISIN ? '' :) tabi abi onlar makina vurulamaz.. )

Bir boksör her hangi bir adama kim olduğu fark etmez arka arkaya en fazla 3 atar kardeşim lami cimi yok. Helese çeneye geldi mi aman aman..( Cevap verirler :'' Sen muay Thaiciye nasıl yumruk atarsın kolay mı !! '' tabi abi siz mükemmelsiniz :)''

Hepte örnek verirler mma da su olmus ringte gördük bu ne yapmış .. O gördüğün adamlar her salonun önünden geçmiş adamlar .. Bana salt muay thai çalışmış adam göster mma ' da ??

En basitinden Ebmas hocası Egemen baranok . Muay Thai + Wing Tsun çalışıyor..Zamanında jeet kundo capoeira yapmış bir isim. Mma videoları facebook 'unda mevcut ve kazanıyor.Kendisine başarılar dileriz fakat burda konu şu ki tek bir spor mma da işe yaramaz..Ve bu hoca ebmas hocası arkadaşlar yani WİNG TSUN HOCASI !..

Anlatmak istediğim burda kişiler ön plandadır spor değil.. Bir boksör bir muay thaiciyi indirebilir ki indirirde .. Bir başka muay Thaicide bir boksörü indirir . Wing Tsun'u hakkıyla yapan buraya dikkat HAKKIYLA yapan biri yine aynı şekilde bir boksörü yada MT ciyi indirir. Bu kişiyle alakalıdır..Aksini iddia eden varsa şunu söyliyeyim..

Sayın Ercan bey '' Mike tyson la kapışın indirin hadi göreyim.. Bu adam boksör sen muay thai hocasısın ( bilmiyoruz sanma..:) ) kendin buna inanıyormusun?? İndirirm yazarsan millet sana güler :) Ama sen MT cisin nasıl olur bir boksöre yenilirsin ? ????

İşte burda muay thai boks wt hikaye arkadaşlar olay kişide bitiyor.. Hiç bir spor boş spor değildir. Sporu uygulayamayan vardır.. Böle insanlara inanıp sevdiğiniz sporu değiştirmeyin...

Ben kimmiyim ? Sadece dövüş sanatlarına ilgili bir insanım ve mühendisim sadece.. ve 4 tane WT hocası yakınımdır 2 tane öz abim denecek abim MT çalışmıştır bu ara bıraktılar şuan korumalar :) kuzenim tkd yaptı 6 sene almanyada. Hepsiylede konuştum 1 tanesi çıkıpta şu spor iyi bu bunu döver demediler..Kendini bilen kişi bunu demez el elden üstündür...

Bu yazdıklarıma şimdi 1273192 kere masal sözcükler yazarlar cevap yazma gereği bile duymuyorum sadece bu insanları tanıyın arkadaşlar...Gerçekten dövüş sanatlarıyla ilgili gerçek bilgi istiyorsanız National Geographic'in başarılı belgeselleri mevcuttur..

Herşey sizde bitiyor hangi sporu yaptığınızda değil...bütün sporlar çok iyidir ve işe yarar yeterki kendinize göre spor seçin...

Kendinize iyi bakın...

MotosikletDelis, ozan119, 2157 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Helal olsun be kardeşim gerçekten haklısın ama bu dediğin adamlar şimdi zeytin yağı gibi üste çıkmaya bakar bir türlü ..''Neden mi ? Çünkü bu sektörde iyice parasal oyunlar oynanmaya başladı''yazdığın şu kısım varya bu iki üyeyi bilmiyorum ama Türkiye üzerinde Parasal yönde kazanç dışında eğitimi düzgün veren insan sayısı azalmaya başladı işte bu bizi üzüyor bu yeni dövüş sanatları öğrenme istiyen insanlara kötü örnek oluyor , soğutuyor , içindeki heycanı bitiriyor..Para için sanatları öne sürüp hakkını vermiyenler varya sizler hiç biriniz hakkını diğer dünyada göremiyceksiniz..

YuriBoyka61 bunu beğendi.
  3. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    birinin görüşlerinden memnun değilseniz bunu kendisine söyleminiz yeterliydi.bir başlık açarak insanları hedef göstermek doğru bir durum değil bence.siz bi boksore hangi sporu önerirsiniz diye sorsanız boks demez de ne der? bu da öyle bi durum.

derkrieger bunu beğendi.
  4. scorrado

scorrado Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu kendilerine söylemek birşey ifade edermi sizce ? Herkes söylemiş zamanında yada şimdi bu adamların 2006-2007 yorumları bile var forumlarda. bu zamana kadar değişmedi benim lafımamı değişecek ki değil mi . Ben sadece bilgilendirmek istedim sizleri isteyen inanır inanmaz. Ama aklı başında kimse '' EN İYİ SPOR MUAY THAİ'' demez..

Her spor yapılmaya değer ve işe yarar sporlardır. Ama bu adamlara sorsan Muay thai derler..Hepte kendilerine geçerli sebepler sunarlar.. '' Sen hiç low kick yedin mi'' '' muay thai cinin boğazına vurmak ne kadar zor bilirmisin'' vs vs vs vs.. Tamamen bu muay thai yi 1 numara gösterme cabasıdır çünkü çıkarları var.. Takip edin anlarsınız.. Zaten yorumları gelir şimdi 2 -3 isim örnek verirler bu bole oldu derler bi bakarsın''hmm haklı sanki'' diyesin gelir..Aslında sağdan soldan duyduklarını lanse ederler diğer konularda..Muay Thai yi biliyorlar evet ama oda kendi sporları ondan..Milleti yaptıkları spordan soğutanlara bu sözlerimiz az bile..

Neyse sizin değerli yorumlarınızı cevaplandırmayıp saygısızlık etmek istemedim bu yuzden cevap yazdım ama onlar yazdıkları zaman yazmamaya özen göstericem inşallah dayanabilirsem :)))

5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ben pozitrona katılmıyorum bence konu güzel bir konu inşallah kilit yemez inşallah kalır...

Şahısların spor dallarının önüne geçmesi, ve bir spor dalındaki şahısların diğer spor dallarını küçük görmesi, anlamsız bulması, ezeriz indiririz tarzında yaklaşması... vb bence ciddi ve güzel bir konu...

Ben arkadaşın herkesin kendi ilgi duyduğu sporu tercih etmesi, ve başka sporları küçük görmemesi anlamsız bulmaması hakkındaki görüşünü gerçekten beğendim, ve haklı da buluyorum ;)

zrb20 ve Cattleya bunu beğendi.
  6. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    muhahah gece gece çok güldüm.

yazık yani
    bir insana yardım etmeye çalışıyoruz, benim yaptığım hataları başkaları yapmasın istiyoruz diye bu kadar da hakaret olmaz; iftira edilmez.
    evvela; benim bu para işi ile alakam falan olmaz, çünkü "dövüş sanatları hocası" değilim
    olma niyetim de yok!
    gider internet cafe falan aşsam herhalde çok daha fazla para kazanırım.
    bu para işini ima eden arkadaşları da Allah'a havale ediyorum.
    Mesleğimi diyeyim; ben üniversitede akademisyen olarak çalışıyorum.
    Kimseyi zengin etmez bu meslek de eyvallah, ama ben orta halimden memnunum.
    :)

WT sifularından sihinglerinden birebir görüştüğüm insanlar var; ismen beni tanırlar, orada burada telefonlaşırız, nette chatleşiriz.
    benim kim olduğumu bilirler, ki benim eleştirilerime kızması gereken adamlar onlar.
    MTnin reklamı falan çok aptalca, çünkü ben asla tek MT demedim. Ha bence bombadır o ayrı, ama MTnin yanına illa ki boksu illa ki wushu sandayı da eklerim. BJJ, judo, KUDO gibi dalları sürekli tavsiye ederim. MT reklamcılığı suçlaması aptalca yani.

Bir de MTnin reklama mı ihityacı var be arkadaşlar?
    MMAde bir çok insan bu dala ilgi gösteriyor, siz hala bikbik!

Tabii doğru, karşımdaki kitle Mike Tyson'un, Gökhan Saki'nin bile boşluğunu buluyor. (işte o nedenle Ercan hoca bundan bahsediyor. WT hocalarından biri, hayatında dövüşü YOK, hava atacak ya öğrencisine, ne diyor? "Mike Tyson'un biel açığı var. bikbik...)

Ercan Hoca ile hayatımda tanışmadım. Hatta eskiden forumlarda kendisiyle ufak gerilimler bile yaşadık. Ha ben onun bilgisine ve de MT hocalığına kefilim, sebebi de hep olumlu şeyler duymam, ama netice itibariyle, hayatımnda 5 dakika konuşmadığım, görmediğim, telefonda bile muhabbet etmediğim birisi ile beni suç ortağı yapmışsınız?
    YUH :)
    biraz edep ya hu!
    AMA elbette siz imajinerlere göre ben "hoca"yı tutarım! o da ayrı. MTyi ülkeye ilk getiren adamlardan biri bu adam, yaşı başı var, benim reklamıma mı ihtiyacı var?
    HAHAH :)
    buna anca gülerim.

scorrado, yazık yani, ben de sana bir şeyler anlatayım dedim.
    sen ise olayı kişiselleştirdin.
    bu kadar kolay mı g.t.nden "teori" uydurmak?
    Allah akıl versin, inşallah bu yaptığın eylem sana "-" karma puanı olarak döner de Leung Ting gibi olursun!
    hahahah
    gece gece çok güldüm sağolun varolun.

daha devam edeceğiz...

ESKİ MESAJLARIMDAN ÖRNEKLERLE SCORRADO ADLI ARKADAŞIN YANLIŞLIĞINI GÖSTEREYİM İSTİYORUM.
    örnekler gelsin;

ÖRNEK 1

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=452115&postcount=68

*** gÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE mt REKLAMI FALAN YOK, bir sürü stil yapıyorum. WTyi eleştirdiğimi ama bunun kişisel olduğunu, kişi o dalı seviyorsa onu yapması gerektiğini açık açık salıklıyorum Bu tip örneklere devam edeyim.

ÖRNEK 2

Uzun bir alıntı ama meseleye olan yaklaşımımı anlatmaya çalışmışım, mesaj gayet açık.
    Bakın bakalım hangi sporlar tavsiye edilmiş;

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/d-v-sanatlar-ndan-sporlar-t29607.html?t=29607

ÖRNEK 3

Yoruma gerek yok. açık açık yazmışız, en iyi dal yoktur diye!
    Allah Allah

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/d-v-sanatlar-ndan-sporlar-t29607.html?t=29607

Son düzenleme: 27 Aralık 2011
    2157 bunu beğendi.
  7. adamentium

adamentium Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Beyler bu tür uzun yazılar yazmadan önce neden okuduğumuzu anlayabiliyormuyuz , yazılanları idrak edebiliyormuyuz sorusunun cevabını kendimize verip ondan sonra uzun uzun parağraflar kurma zahmetine girişmiyoruz ? :)

Şimdi yazıda bahsi geçen iki ismi de tanırım. Ercan Hoca yıllarını bu işe vermiş bir antrenör hocamızdır. Kendisi Muay Thai sporunu hobi olarak yapıp , asıl mesleği yöneticilik dir. Ve emeklidir. Salondan kazandığı parayla hayatını idame ettirmez.

Derkrieger da yine yıllarca WT yapmış ve WT dan sonra Judo , Kickboks gibi sporlarla müsabık olarak değil ama gönül verdiği için uğraşmış ve halen aktif olarak uğraşmaya devam eden bir isim. Uğraştığı mesleğin ve akademik yaşantısının bu sporlarla uzakdan yakından alakası dahi yok. Kısacası sevdiği için yapıyor bu işi.

Ben bu iki kişinin de yazdıklarının yüzde doksanına bizzat kefil olabilirim ki ikisi de ne konuştuklarını bilen insanlar. Bu iki isim de '' sadece Muay Thai yapın diğer sistemler işe yaramaz '' gibi bir söylem de bulunmazlar. Bundan eminim. Çünkü bu iki ismin ne söyleyip, ne söylemeyeceğini bilecek kadar kendilerini tanıma şansım oldu.

(Ha yeri gelmişken de söyleyim benim de kendileriyle tanışıklığım internet üzerindendir. Ve boks la uğraşıyorum. Boks dışında herhangi bir branşla da uğraşmışlığım olmadı bugüne kadar.)

Bu kişiler size tam temaslı dövüş sistemlerini önermişlerdir ? Çünkü rüştünü ispatlamış branşlar oldukları için. İhtiyaca göre de branş ları söylemişlerdir size. Ben Ercan Gürgöze nin boks önerdiğini de birçok başlık da gördüm. Kickboks da. Ercan Gürgöze nin boks la yada kickboks la bir sorunu olduğunu felan sanmıyorum keza Derkrieger ın da öyle.

Burada yalnış anladığınız veya kasıtlı olarak o şekilde anlamak istediğiniz nokta Ercan Hoca nın icra ettiği spor olan Muay Thai dan dolayı Muay Thai ı daha fazla dillendirir. Konuşma içeriklerinde , sohbetlerinde daha fazla tırnak içerisinde '' Muay Thai '' geçer. Çünkü kendisi Muay Thai yapıyor. Boks antrenörü olsaydı muhtemelen Boks geçerdi. Bunda anlaşılmayacak bir nokta olduğunu sanmıyorum. Bunu da sempatizanlıkla karıştırmamak gerekir. Yine aynı şekilde Derkrieger ın da Wing Tsun u eleştirmek için kendince haklı sebepleri olabilir. Bu eleştirilerin dozajını belli dönemlerde biraz abartmış ve kendisini tekrar etmiş de olabilir ama kendisi bu konularda art niyetli değildir. Derkrieger ın yazdığı hemen hemen tüm mesajlarda MT, KB ,Boks , Judo , Güreş , Karate gibi tam temaslı branşları önerdiğini görürsünüz. ( tabi okuyorsanız ) Wing Tsunu da önermemesinin temelinde haklı olduğu birçok sebep vardır.

Şimdi arkadaşlar bol keseden yorum yapacağımıza , başlıklar açacağımıza bence önce biraz okuyalım. Sonra eleştirelim , irdeleyelim. Ben şahsım adına Derkrieger ı birçok noktadan eleştirebilirim , eleştirdim de zaten. Kendisi de bilir. Google da kayıtları duruyorsa sizde bunları bulabilirsiniz. Ama şu yazdığınız sebeplerden bu isimleri eleştiriyorsanız adama gülerler a32

derkrieger bunu beğendi.
  8. scorrado

scorrado Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın Darkrieger ;

2006 uzanan yorumlarınız mevcut ve bir konuda çok iyi hatırlıyorum siteyide biliyorum boksla ilgili bir konuda boksu aşşağılamıştınız..Wing Tsun'u zaten her seferınde aşşalıyorsunuz..

Size katıldığın tek nokta sparring veya musabaka yapmadan kendini bişey sananlar... Bu konuda haklısınız...Çünkü burda işin içine piskolojik etkenler girer.. Ve çokta Muay Thai yapan bilirim daha musabaka yapmamış bu kişisel tercihtir..Ama bu değildir ki hiç bir şey yapamaz..ilk 5 maçında 5 te 5 yapan sporcular var bilirsiniz ki..Ve Wing Chun Man lakablı Shawn Obasi var WT yi mma da uygulayan 3 maçı var internette en fazla 30 sanıye sürmüş adam dağıtıp çıkıyor BJJ cileri.. Şimdi burda bjj mi wt mi diye birşey konuşamayız uygulayana göre değişir..İşte burda eleştiriliyorsunuz.. Hatta bir örneğiniz vardı sizde beni çok güldürdünüz :) 40 kg bir bayan muay thaici bizi dağıtırmış öle birşeydi doğrusunu siz yazarsınız.. Çok komik bir örnekti bu eleştirmeme gerek bile yok :)

Ercan Bey hakkında birşey söylemeye gerek yok gözüne Muay Thai bürümüş.Muay Thai çok sert , zor bir spordur ve etkilidir fakat anlattığınız gibi bu adamlar terminatör değildir !!! Sokakta bir boksörün tek yumruğuna bile bakarlar..Her Muay Thai çalışan mma daki adamlar gibi iri kıyım olmuyor onlar kadar seri olmuyor..

Örnekler vermek gerekirse mma da dövüşmüş butterbean diye bir yarım dünya herif var. Boksör %90. Adama vur Allah vur bişey olmuyor..Hele bi maçında adam 1 dakika yerde suratında vurmadık alan bırakmadı hakem ayırdığında ayağı kalktı :)) şimdi bütün boksörler bu kadar dayanıklımı ?? Bunun böyle olmuyacağı gibi Muay Thai çalışıpta sokaktaki bir insanla aynı dayanıklılıkta dünya kadar insan var kimseyi kandırmayın bu kişide biter.. Bu kadar övdüğünüz muay thai nin bir proffesional müsabakasını sizlere sunuyorum yorum sizin..

https://www.youtube.com/watch?v=I-56mjks28o

2 side başarılı gençlerimizden Allah yollarını açık etsin ama gördüğünüz gibi kimse terminatör değil.4: 46 da gördüğünüz üzere ıska geçilen bir tekmede neler olacağını anlatıyor pam yerdesin.. nitekim videodaki çoğu sahnede olduğu gibi 5:15 dk sında kırmızı şortlu arkadaşımız güreşçi veya jj yapan biri olsa vay haline okan kardeşimizin..Nitekim karşılaşmayı Okan kardeşimiz kazanmıştır..Ya sokakta olsaydı kim kazanırdı o durumda ? Sonuçta bura ring ona göre davranırlar tabi ama adam resmen kaldırdı koydu yere lütfen tarafsız gözle bakın..

Saygılar..

9. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    hahaha boksu aşağılamam mümkün değil.
    cidden scorrado nerede yaptım ben bunu?
    eğer yanlış bir yazı falan yoksa; mümkünatı yok!
    çünkü kendim boks yaptım, KB aslında ama KB yaptığımzamanlarda boks antrenmanlarına çok girdim.
    boksu aşağılamam mümkün değil!
    sadece buradaki yazılarımda bile bir sürü kişiye boks yapın dedim.
    alıntıladığım yazılarda bile boks diyip duruyorum, sonra sen de gelmişsin "boksu aşağıladı" falan,

ben seni ciddiye alıyorum, cevap veriyorum, ama adamentium çok haklı.
    lütfen biraz daha dikkatli okuyalım.
    bu mesaj teatilerinin sonunda benden özür dilemeni bekliyorum.
    eğer insafın varsa o özrü de dilersin.
    hadi benden dilemeyeceksindir, bari hocadan dile.
    bir sürü talebesi olan, bilgisi de olan bir büyüğün.
    ve evet MT hayranı birisi ama yok kumpasa girmiş falan, böyle bir şey yok, asla da olmadı.

Shawn Obasi benim hakkında yazı yazdığım ve de takdir ettiğim bir adam.
    WTci değil, orijinal çalışır o bu bir.
    Yer dövüşü için de BJJ!
    yine de, kaliteli bir dövüçü değil.
    aşağı sev,iyelerde dövüşen bir kişi
    ama
    her türlü övgüyü hakeden bir adam.
    ama WTci değil o.
    strikingde WC çalışıyor
    yer için ise BJJ.
    ^^ bunu muhtemelen bilmiyordun değil mi?
    hahaha

ekle:

Obasi BJJ maçında

https://www.youtube.com/watch?v=VZ0ozIo5XQs

10. scorrado

scorrado Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    O yorumu bulacağım kafamdan uydurmadım ama en kötü ihtimalle sana ait değilde ercan beye aittir. Eve geçtiğim zaman bulucağım..

Çok özür dilememi istiyorsan canı gönülden senden özür dilerim.. Sorun bu değil..Sorun sporlara ve bunu yapan sporculara saygı göstermemeniz..

Bu arada yorumlarınızı okudum bu kadar sene içinde yorumlarınızı düzeltmişsiniz farkedilir derecede.. Ama çok yerde bir çok sporu ezdiğinizi değiştirmez..

Başka bir konu ;

Shawn obasinin o video sunuda izledim ayrıca ben mma da wing chun uygulayan dedim. Bunun dememden kastım bu cevabı beklemekti..Hangi cevabı mı _?

Bir çok mma dövüşçüsü aralarında bir çok türkte bulunan bunu sizde bilirsiniz,bilmiyorsanız araştırırım sizin için.. Muay Thai stilinde olsun wrestling vs olsun hiç fark etmez wing tsun yapmış insanlar. Ama bunu söyleyince hemen şu tepki geliyor '' Uygulaması önemli,WT yapmış olabilir ama MT uyguluyorlar '' vs..

Burda soruyorum bu adam istediği kadar bjj yapmış olsun WT stilimi? evet.. Ama siz bu adamın bjj kullandığını söylüyorsunuz evet doğru. Ama beni ilgilendirir mi ? aslında ilgilendirir ama size kalsa ilgilendirmemesi gerekir nasıl ki wt yapmış birinin mt uygulamasında ; sadece onu MT ci gibi görmeniz....Kendi yaptığınız tepkiler bunlar dikkat ediniz..

Bu arada kusra bakmayın genelleme yapmak zorunda kalıyorum çünkü bir site varki orda adminlikte yaptınız isminiz çok geçiyor. Ercan bey de orada ve hepiniz tanıyorsunuz birbirinizi ve yorumların tumunu okuyorum bir pof poflama söz konusu..

Bu kadar tartışmayada gerek yok aslında Wing Tsun yapıp bir müsabaka bile kazanmış insanlar varsa ki en yakın gördüğüm sürekli örnek verdiğim Egemen hoca takdir edilmesi gerekir. Karşısındaki acemide profta olsa kick boks yapmış değil mi ? Ozaman bütün bu Muay Thai bir numara tezi çürür..

Ercan beyin bir yorumundaki gibi..

Bir arkadaş bokstan MT ye geçmiş..Ercan beyin cevabı '' Tebrik ederim doğru yoldasın'' bu ne abi ya Allah aşkına:))

Her spor kendine göre güzel ve etkilidir. O spor etkisiz ise onu uygulayan adamda sorun vardır...

Saygılar..

11. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    Scorrado

benim yazdıklarım tanrı kelamı falan değil, elbette tartışalım eleştirelim.
    mesele bu değil.
    mesele bilmeden, dinlemedn insanlara kumpas suçlaması getirmen.

benim forum yazılarımda en ağır eleştirileri aldığım kişi mesela Adamentium'dur, ama her zaman tartışmaya (yani mesajlara) saldırmıştır, kişiliğe değil!
    yani bu işin de bir sınırı var.
    WTyi tartışalım
    BJJi tartışalım
    herşeyi konuşalım ama iş kişisel saldırıya gelirse, hele ki bunu da olmayan şeylere dayandırırsan, orada tartışma olmaz, hakaret olur, iftira olur.

ben sana buradaki ilk mesajımla algılamanın yanlış olduğunu gösterdim. Obasi'yi takdir ettiğimi de yazdım, zaten onun hakkında ilk yazan adamlardan biri de benim.
    ha Obasi hala düşük seviyeli bir adamdır ama o ringe çıkan herkes kadar saygıyı hak eder.
    kendisi TWC çalışır, Cheung lineage olması lazım. Leung Ting lineage ile alakası yoktur, bunu da diyeyim. (buarada demek istediğimi anlıyorsun değil mi? WT ile alakası yok o adamın. sizin WT ile yani.)
    adam BJJci derken ne diyorum? adam sırf WT ile dövüşmüyor ki! aslında WT ile hiiç dövüşmüyor, adam Wing Chun yapıyor, o kadar!

Egemen Baranok cross training yapan bir adam, madem WT bu kadar kapsayıcı neden sırf WT yapmıyor? neden? şimdi ben onu da başarılarından dolayı tebrik ederim, müsabık olmak zordur.
    ama şimdi o dövüşürken WT mi yapıyor? yoksa yerde BJJ ayakta da MT+ WT mi yapıyor?
    neyse, kendisinin sağlam dövüşçü olduğunu biliyoruz ama dediğim gibi Baranok'tan bize ne? ben de sana bak Fedor ne güzel dövüşüyor diyor muyjm? önemli olan WT talebelerinin ne olduğudur, sırf WT ile dövüşmektir.

Cross Training yapan herkes benim gözümde WTnin "tek başına " yetersizliğini ispatlamaktadır.
    yine de madem iyi bu arkadaşlar, benim o eski forumda "müsabaka daveti" var, gidip ona icabet etsinler, bana ne!

ben WT konusunda iki şeyi daha ziyade eleştirdim;
    sparring yokluğu
    ticari tuzaklar.

bunlar yok mu? tuzaklar yani, VAR. bizzat yaşadım gördüm.
    sparring ise benim yazılarımı takiben başlamıştır, "çoğu yerde".

PROWES bile kuruluşunda yazdı, internet eleştirileri bize bu konuda yardımcı oldu diye.
    sparring yapan adam, ne istiyorsa onu yapsın benim genel teorimdir.
    ticari numarası olmayan, sparring yapan her yerde WT de çalışılır, hapkido da, aikido da!
    bu kişisel bir tercihtir (ki ben bunu da yazdım aslında)

Senden ricam, yazıları daha dikkatli okuman!

ekle:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=432689&postcount=234

MTciyim ya ben
    o nedenle 5 sanatı daha ekledim
    (ama asıl amacım MT reklamı yapmak öyle mi?)

12. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    İstemediğin bir dövüş sporunu yaparak nasıl başarılı olabileceksin o sporda iyi olabileceksin ki ilk önce istemekle olur ilgin olacak bir spora ondan sonra başlayacaksın kesinlikle birininin öbürünün tavsiyesi ile başlanmaz spora kendin göreceksin hangisinin tekniği daha çok hoşuna giderse onu seçeceksin çok söylediklerinin bazı kısımlarına katılıyorum çok doğru söylüyorsun kesinlikle ilk kişide bitiyor çalıştığının karşılığını alır herkes zaten forumda dikkatimi çekti teknikler dövüş sistemleri birbiriyle karşılaştırılıyor ya dövüş sporlarını ve sanatlarını karşılaştıracağınıza her branşın dövüşçülerini karşılaştırın daha zevkli olur hem :) dövüş sistemlerinin karşılaştırılması çok yanlıştır.Bende muay thai ı kötülemiyorum hatta bokstan daha sert olduğu bir kesindir neden çünkü korumalık olmadan diz ve dirsek darbeleri vuruyor buda bokstan daha sert bir spor olmasına yetiyor zaten etkilimidir derseniz tabiki etkili bir sistemdir.Ama herşey insanın kendisinde bitiyor.Kısacası iyi olan kazanır dövüş sporlarında.Helal olsun abi güzel bir konuda değinmişsin.Bende sinir oluyordum bu tartışmalara hangisi daha avantajlıdır sokak dövüşünde kim daha iyidir falan ne saçma konular bunlar tek bir cevabı var bence iyi olan kazanır.

13. scorrado

scorrado Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Sparring konusunda haklı olduğunuzu zaten belirttim..Zaten öyle bir dünya yok yani sparring yapmadan musabık olmadan ben alayını alırım diyecek.. He istisnalar mevcuttur tabiki ama genelleme yapıcak olursak haklısın..

Ama inkar etmeyin ki hapkido aikido judo wt wc ne olursa uzak doğu dövüş sanatlarına alerjiniz var wushu hariç onun nedenini bilmiş değilim açıkçası wushu nun ne olduğunu bilirim ama hakkında konuşacak kadar pek bilgim yok..

Bu tip eleştirilerden sonra zaten Ebmas bünyesindeki wt lerde sparringler çoğalmıştır hatta kendi aralarında turnuvalar yapılmaya başlanmıştır.. Başka organizasyonlardada vardır heralde ama ben Ebması biliyorum orda tanıdığım olduğundan..

Bu konu üzerinde size birşey söylemedim zaten.

Tek takıldığım nokta bu Muay Thai aşkı..Abartı geliyor..

Saygılar...

14. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    1. bende MT aşkı yok. Bende müsabakalı spor aşkı var. gerçekçi olan sporları seviyorum, istisnasız hepsini. MT, boks, KB, judo, BJJ, MMA, KUDO, Wushu San Da, Kyokushin, ASHihara, Enshin vs...

2. o saydığın sanatları neden eleştirdiğimi biliyorsun, tekrar yazmama gerek yok herhalde. bu eleştirilerin yersiz olmadığını da biliyorsun! EBMASın bu tavrı dahi benim haklılığımın bir delili değil midir? E sorun ne?

3. Ercan Hoca MT aşığı, belki abartılı ama iyi sporcu yetiştirdiği de malum. Ben tavsiye ederim.

4. wushu'dan kastım taolu değil, San Da! :)

15. scorrado

scorrado Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Eski yorumlarınıza istinaden bunları yazdım zaten bir çok yerde bir arkadaş WT yapıcam demiş sizde ne yapcan şu şu sporlara yönel demişsiniz.Sizinle anlaştığımızı düşünüyorum ozaman..

Yorumlarının %85 i zaten ercan beye yönelikti.

Hocalığına saygısızlık etmek haddimiz değil ercan beyin.. Ama diğer sporları hiçe sayıp Muay Thai yiyi yere göğe sığdıramayıp insanları kandırması hiç hoş birşey değildir..

İnsanları spordan soğutmayın..

Neyse kendinize iyi bakın..

Saygılar ve sevgiler..

16. adamentium

adamentium Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Bu Ercan Hoca nın ve Derkrieger ın söylediğini iddia ettiğin başlıkları ve entryleri harfi harfine alıntılayıp buraya noktası virgülüne dokunmadan , linkleriyle birlikte yazmazsan troll muamelesi göreceksin.

Ercan Hoca nın kendisi daha geçen telefon da boks maçlarına sporcularını sokmayı düşündüğünü söyledi bana. Eski sporcularından da boks maçlarına girenler oldu geçtiğimiz yıllarda. Derece alamadılar ama maçlara iştirak ettiler.

Boksa karşı felan antipatisi yok bildiğim kadarıyla Ercan Hocanın. Varsa da yazar zaten burada. Herkes her sporu , branşı sevmek zorunda diye bir kaide de yok . Gerekli saygı - sevgi kuralları çerçevesi ihlal edilmediği sürece çok da problem yaratmaz yani bu durum.

Kaldı ki benim çevremde ki hiçbir boks antrenörü de Kickboks , Muay Thai gibi branşları seven insanlar değiller. Bunda abes bir durum yok. Herkesin görüşü kendine.

Ercan Hoca o yorumu neden yazmıştır ? Boks tehlikeli bir spordur. Sanılanın aksine de bence Muay Thai dan daha sert bir spordur. Çünkü darbe odağı ağırlıklı olarak kafa dır. Vücudun alt kısımlarına hiç darbe vuramazsın. Vücuda vurulan darbe sayısı da Muay Thai a göre sınırlıdır. Bu da uzun vadede bu sporu yapan kişiler için ciddi tehlike unsurları taşıyabilir.

Geçtiğimiz yıl katıldığım ve kazandığım bir maç dan sonra göz altım da ciddi biçimde bir morluk oluşmuştu. Hoca yla da resmini paylaşmıştım. İyileşme sürecini hızlandırmak için yapabileceğim bir şey olup olmadığı için danışmak için. Boks akıllı adamın yapacağı iş değil demişti. E kendisine göre haklı da yani :)

Uzun süre ciddi anlam da boks yapan insanlar da ciddi olarak nörolojik problemler hasıl olabilir. Bu anlamda Muay Thai boksa göre daha yumuşak bir spordur. Ve daha az tehlikelidir. Artı sınırlı vücut uzvu kullanıldığı için ( sadece yumruklar ) bu sınırlı teknik de uzmanlaşma gerektirir ki bu nokta da diğer sporlardan daha zordur ( bu benim şahsi görüşüm ) Yani kısacası yumruklarım iyi değilse tekmelerde , diz de dirsek de uzmanlaşayım gibi bir durum söz konusu değil boks için.

Ercan Hoca bunları gayet bilir. Ercan Hoca nın yazdıklarını anlamadan direk saldırı moduna geçmeden önce bir ne demiş , ve başlık da sözü geçen muhabbet ne ? Bunu bir anlamak gerek. Ben geçen kendim gördüm yahu çocuğun birisi sormuş . Hangi sporu yapayım geleceğim için de faydası olsun gibisinden bir başlık. Ercan Hoca boks , güreş , judo önermiş. Hadi biz bilmesek yutturacaksın şurada böyle böyle diyorlar diye.

Senin derdin farklı ama ? Senin derdin işi WT boyutundan çıkarıp Boks u Güreşi felan da işin içine katarak kendine yandaş toplamak tartışma içerisinde.

derkrieger bunu beğendi.
  17. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    ben de anlaştığımızı düşünüyordum ta ki suçlayıcı yazını okuyuncaya kadar.
    anlaşamayabiliriz de! önemli olan anlaşmazlık halinde bile belli bir klası korumaktır, insanları boş yere suçladın scorrado hocam! WTye yönel dediğim insanların yaşına da baktın mı? :)
    özellikle 13-14 yaşındaki bebelere federasyonlu spor yapın diyorum.
    bumudur spordan soğutmak?

vücutcuu bunu beğendi.
  18. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    13-14 yaşındaki bebeler derken benimi kastediyorsunuz?

19. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    valla aklımda belli bir kişi yoktu.
    bu konuda belki 10larca mesajlaşmam olmuştur.

bebe lafından alınma!
    ekle: kusura da bakma kardeşim. ben uzun yıllar "angara"da yaşadım, orada kullanmaya laıştığım bir kelimedir "bebe"

20. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    önemli değil neyse abi dövüş sistemleri kesinlikle birbirleriyle karşılaştırılmamalıdır hepsi birbirinden üstündür bence çünkü hepsi farklı disiplinleri içeriyor hepsi ayrı ayrı etkilidir iyi olan kazanır abi

Sayfayı Paylaş