dövüş sanatına yazıl dediniz yazılıyorum sanırım:)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve darkhacker tarafından 2 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Box u dövüşmek için öğreneceksen cok dayak yersin. Ben boxörüm yok öyle yok böyle sokak kavgası box da maç yapmaya benzemez. Senin avantajın eğitimli olman olur zayıf noktaları napcağını bilmen ve deneyimin varsa o olur. Ancak box u dövüşmek için öğrenmemeni, savunmak için öğrenmeni tavsiye ederim. 1-2 ay gitceksen ztn gitme daha iyi. Anlatılan herşey boş olmuş olur :D

2. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    hemen sokak dövüşlerinde etkili olur vs vs spor için yapacaksan tabiki yap ben kickbox öneririm ama hem body hem kickbox seni aşırı zorlar yüksek şekilde protein ve karbonhidrat alman lazım daha çok süzülüp gitme 2sporu birden yapınca.. Ayrıca sokak dövüşünde etkili olunur diyen kişilere spora gitmenize gerek yok sizin gibi güç gösterisi yapan sokaklarda çok var hergün kavga edin dayak yiyin dayak atın sokaklarda baya namınız olur...

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    sokak kavgaları günümüzde daha farklı oluyor 1 kişiye 10 veya 15 kişi saldırma gibi bıçak ve silah çekme gibi çoğu başlıkta yazdım yine yazıyorum olağanüstü bir şey olmadıkça kesinlikle kavga etmeyin dövüşmeyi bilmek güçlü olmak elbette çok güzel birşey ama kavga son seçenek olmalı

4. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    şimdi mesela ben kıckbox a başlarsam kavga için başlicam doğrudur ama önüme gelene dayılanmak için değil sadece kendimi korumak için bu benim yaptığım yine spora aykırı mı oluyor yani?

5. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bazı hocalar vardır KickBox da falan Salon dışında Kavga etmek Yok..! Edeni atarım diye ama öle bir şey diyeceklerini zannetmiyorum.. :] onlar filmlerde oluyor çoğunlukla ya da çok itibarlı salonlarda oluyor..Ama saten sen kendini sokakta savunmak amacıyla oraya gidiyorsun ondan dolayı bir sorun ile karşılaşacağını zannetmıyorum.

6. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    sokakta kavga etmeleri sakıncalı dedin de ben de öyle birşey duymuştum ama boksörler için, sokak kavgalarına karışmaları kesinlikle yasakmış mesela. eğer bir kavgaya karışırlarsa yanlarında bıçakla kavgaya girmiş gibi değerlendirilebiliyorlarmış.

7. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    şimdi sokak ta herkes arkam var delikanlısı :) 15 yaşında cocuk gelip bna kimin çevresi genişsse görüşürüz biraderrr yapıo bn kalkıpta ona cvb bile vermiorm masimiyorum :D ama onun yaşlarında cocuklarla aralarında bu sohbet gectimi büyüyor olay o arkadaşını cagırıyo bu arkadaşını cagırıyo stad kavgalarına dönyo olay ne eski zamanlardaki gibi bilek işe yarıyo nede yürek ne delikanlıları harcıyo sokak serserileri ... zaman cok kötü cok

8. Hercai

Hercai Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    biride kick box a box a gidip prof olup hayatımı bu sekılde surdurmek istiyorum desin be :)

9. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Boxör ün dövüşmesi yasak. Lisansı yanmasına kadar gidiyor olay.

10. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    benim gözlerimde sorun var arkadaşlar tıpta çaresi yok şu anda hiç birşekilde yok %15 görüyorum ben topalmda acaba bunun boksta yada kick boksta bana bir dez avantajı olurmu yada dahada gidermi gözler fikriniz nelerdir?

11. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Maalesef dezavantajı olur..

12. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    çok mu olur yapamazmıyım bu sporu?

13. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    valla geçmiş olsun Allah tez zamanda şifasını verir umarım.

2157 bunu beğendi.
  14. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşların da dedikleri gibi maalesef işini zorlaştırır. Sonuçta bu tür sporlarda dikkat çok önemlidir, gözünü dört açman lazım. Ama yine de erken konuşmamak lazım, hiç belli olmaz. Allah'tan ümit kesilmez, hiç değilse böyle düşün.

2157 bunu beğendi.
  15. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Mesela yumruklarda falan göremez veya ani şeyleri hemen göremeyebilirsin ama sezgilerin ve reflekslerin olursa onları azda olsa bastırabilirsin.

16. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73

bu kanıya nerden vardınız? boks salonlarına gitmenizi öneririm bi kaçkere antrenmanları izleyin sonra neyin nerde ögrenildigini anlatın. boks antrenmanlarında bazı zamanlar 10-12 raund dövüşüyoruz her raund başka bir adam karşınızda degişmeli olarak çıkıyor.her raund başka bi teknige sahip sporcuyla dövüşüyorsunuz sonra yetmiyor kum torbasına vurduruyorlar. oda yetmiyor antrenmana koşuyla başladıgınız gibi bitkin bi halde 15 dk daha koşup üstüne sınav mekik barfix yaptırıyorlar. bu antrenmanlar yerine dışarda 3 kişinin karşıma çıkması daha çok işime gelir vallahi :D bu dedigim antrenmanları çıkarabiliyorsanız inanın kendinize olan güveniniz zirve yapıyor :D sokakta ki adamların yumruk atmayı tekme atmayı bilmeyerek birbirlerine girmesine dövüş degil boğuşma denir. :D sokak insanı boks yapan birinden yedigi yumrukta hemen kendini toparlayabilir mi toparlıyamazsa arkasından oyle bi yumruk kombinasyonu gelirki gözünü açtıgında zaten herşey bitmiş olur.

dinamik.ip bunu beğendi.
  17. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    O Yönden Haklısın Ama BıçakSilah veya 10-1 Durumda ne yapacaksın .?
    silaha vs Yumruk mu olucak ? Sokakta Düzgün Dövüş olmaz. Eğer Düzgün olursa ki zannetmem O zaman İşe yarar Boks.;)

18. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    10 a 1 karşı karşıya kalıyorsan zor durumdasındır 10 kişi 1 kişiye dalıyorsa bu erkeklik degildir kadınlıkta degildir bu ....lıktir. 10a 1de elbette herkesi pataklamak kolay olmaz. ama bi örnek veriyim bizim semtte bundan 3-4 yıl önce 2 tayland boksu yapan genç 40 kişiye karşı dövüştü bi mahalle adamlara daldı diyebilirim. çok kişi hastaneye gitti ogün :D sonunda boksörlerinde pili bitti ama mahalleyi delik deşik ettiler :D dedim arkadaş bu adamlar boşuna spor yapmıyormuş bende sonra dövüş sporlarıyla ilgilendim.

19. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Gözün darbelere karşı hassasmı ?
    %15 görüyorum diyorsun gözün rahatsız darbelere karşı hassas vs. ise gözüne aldığın darbeler kör olmana sebep olabilir.

Bide topalım dedin. Millet neleri başarıyo istemek önemli. Yalnız topaldan kastın ne ? Bacagın mı yok, sekiyormusun, biri daha mı kısa vs. ?

Bacağını diğeri kadar rahat kullanamıyorsan kick box da bacaklarınıda kullandığn için etkisi box a oranla daha fazla olur. Box da sadece kollar kullanıyorsun, kick box da adı üstünde ayaklarıda kullanırsın. Herşeyden önemlisi sağlığın bunuda unutma. Dışarda kendimi savunmak için diyorsunda sen kimsenin canını sıkmadığın sürece birşey olmaz. Kavga aramalısınki bulsun seni. Box vs yaptığın zamanda havalanıp, kavgayı ararayacaksın bizim idmanlara gelen yenilerden biliyorum :)

Sen bir doktora gidip box bana hangi spor uygun diye sor ona göre git bence

20. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bak bu anlattığınızı görmek isterdim :) hastanelik olmaları normal çünkü zaten tayland boksu dövüş sporlarının en sert olanlarından diye biliyorum. o tekmeleri, dizleri yiyenlerde kafa göz kalmamıştır :D

Sayfayı Paylaş