Crossfit Başlangıç WODları, Vücut Geliştirme Salonunda

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 22 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Arkadaşlar İzmir'de yaşıyorum.
    Evime en yakın Crossfit salonu 30 dakika uzaklıkta oda araçla.
    Ve ücretleri biraz yüksek
    Aylık 288-218tl arası fiyatı değişiyor, bu fiyat toplu ödemeyle 218tlye iniyor.1 yıllık direk 2600 tl veremem.Diğer türlüde aylık 300tlye geliyor.Şuan üni son sınıf öğrencisiyim, bir işte çalışıyor olsam direk gidicektimde, freelancer işler yaparak gelir sağlıyorum, ünimde bitmedi son senem.
    O yüzden crossfit salonuna gitmeden bazı Crossfit antremanları yapmak istiyorum.

İnternetten başlangıç seviyesi klasmandaki WOD'lar ile giriş yapıcam.
    Aramızda Crossfit salonuna giden arkadaşlar varsa bir haftaları tam olarak nasıl geçiyor özet geçebilir mi?Tam olarak onlara benzetmeye çalışacağım o yüzden soruyorum.WOD'ları birçok kaynaktan bulabilirim, aslında benim sormak istediğim haftalık program sırası nasıl gidiyor.

Nettende araştırıyorum.Sizleride dinlemek istedim.
    Bu arada salonda orta seviye ve zor seviye hareketlere tam geçiş yapmayacağım.Deadlift-OHP formlarını biliyorum ama mesela Power Clean tarzı hareketlerin formlarını bilmiyorum.Daha zor öğrenilen hareketlere Crossfit salonuna geçmeden uygulamaya kalkamyacağım.
    Daha çok başlangıç seviyesi ve orta seviye klasstaki OHP, dumbell snatch, burpee, vbz hareketler ile crossfite alt yapı sağlayacağım aslında.

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    anladığım kadarıyla mantığını kafanızda oturtmaya çalışıyorsunuz.crossfit'in orijinal youtube kanalında programlama mantığına değiniliyor,zack telandar'ın da konuyla ilgili birkaç videosu mevcut.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Evet Crossfit mantığını ve başlangıç seviyeside olsa bi durmadan, devamlı yapılan antreman rutinlerini denemek,alışmak istiyorum.
    Misal Air Squat-Burpee-Mekik gibi Dips, Şınav, Deadlift gibi WODlar ile başlamayı hedefliyorum.Haftada 2 kere WOD yapsam herhalde başlangıçta yeterli olacak, form konusunda önemli olan bazılarını oturtmam.Squat hariç, Deadlift-Overhead Press hareketlerini yapıyorum, Squattada Squat Rack yok salonumuzda Overhead Squatı tercih edicem, yüksek kilolar girmeyeceğim.Daha gelişmiş Power Clean tarzı hareketlere girmek istemiyorum formu tutturamam diye.Böyle böyle giriş yapıcam crossfite hafiften.

Sayfayı Paylaş