1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Crespo nun Resimleri (son sayfalara yeni resimler eklenmiştir)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Crespo tarafından 30 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 63 üye.
  1. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Çok iyi gözüküyorsun crespo. Gelişiminin devamını dilerim..

2. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ya bu yorumu buraya neden attın anlamadım crespo resımlerını sen begen dıye koymadı buraya resımler elestırılmek ıcın konur boyle bos sekılde mesaj atmayınız kı zaten cresponun amacı sızınde dedıgınız gıbı ısı abartmak cunku adı ustunde adam vucut gelıstırme yapıyor ne yanı bu sporu yapıpta abartmamak eldemı bız abartmassak buna fıtness derız

Crespo bunu beğendi.
  3. fatihiskender

fatihiskender Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    karadeniz
    neyim değil ! ne olacam demeli.

başarılar crespo.

4. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    crespo beslenmene bakarsak süper besleniyosun uzun süreli çalışmayla daha kalıcı kaslar inşaa edebilirsin önceden yapmış olduğun kürde 5 kilo kaybettiğin söylemiştin ki bu senin için hayal kırıklığı olmuştur diye düşünüyorum kimse kas kaybetmek istemez...Bu yeni yapacağın kürdeki amacın nedir ve yan etkiyi azaltmak için bişeyler kullanıyomusun kür sonu terapi filan düşünüyomusun...

5. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    kür sonuna doğru , proviron veya nolvadex + pregnyl 5000 düşünüyorum .. ve tabiki b vitamini alıyorum bol mİktarDA

6. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    crespo

resimlere ve yorumları okudum abicim kaslarn süper ya kolların gercekten cok güzel duruyor hayran kaldım, avatardaki resminde kolların biraz daha hafif kalıyor koyduğun son resimlerden kankanla birlikte olan resimde vücut süper görünüyor. Tebrk ederm ....

Crespo bunu beğendi.
  7. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bazı arkadaşlar kür dönemi 1 günde 4 gram protein aldığıma inanmadıklarını söylüyordu bende bir günlük besinimin fotosuu çekiyorum masa üstümden

8. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    1 gunde 4 g. olduguna emin misin Crespo sanırım bir yanlıslık olmus 40g. da degil gerci ete ve süte bakarsak.. doğrusunu merak ettim

9. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    kilo başı 4 gram dexterr :)

10. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    senin kg kactı crespo? ben 100 e yakın diye biliyorum.. 400g. protein alıyor musun gercekten? 1 kg tavukta 230g. civarı olması lazım protein.. 1 litre sütte 30g. toplam 260g. protein tozu gunde 3 porsiyon alsan.. 60g. da oradan toplam 320g. eder.. demekki 80kg sun benim tahminimce :)

11. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    yok 100 üm de ... 1 kg tavuk 200 ... 4 ölçek protein de 100 eder 300 ... 1 kilo süt 330 ... 10 optimum amino asit 20 gr protein eder 350 ... + günde 15 yumurta var bu resimde olmayan :)

12. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    400 gr protein böbreklereçok yüklenmesin?? ürik asit oranını çok artırır. böbrek taşı yapabilir.

Crespo bunu beğendi.
  13. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Biraz araştırayım bu konuyu .. ama kür dönemind emaksimum fayda da istiyorum aytoshbench_O

14. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Crespo maximum verim alacagim derken sagligindan olacagin apacik ortada dogrusu. Biraz arastır bence de.

15. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    vay be..!

öncelikle hırsını tebrik ettiğimi söyleyerek söze başlamak istiyorum. insanın bir amacı olması ve bu amaca yönelik olarak tüm sınırlarını zorlayarak birşeyler yapmaya çalışması takdire şayan bir hareket.

lakin şöyle birşey de var. yaşın göz önünde bulundurulduğunda bu sporu daha çok uzun yıllar icra edebileceğin aşikar, nekadar süre daha günde 400 gram protein alabilirsin? bundan iki sene sonra günde kaç gram protein alıcaksın bunun bir sınırı var mı, arka arkaya en fazla kaç kür yapabilirsin ve süreyi maksimum ne kadar uzatabilirsin? vücudun daha kaç kürü kaldırır?

bu soruları kendi kendine sor ve bundan on sene sonrasınuı düşün bundan on sene sonrada hala genç bir adam olucaksın çünkü..

Crespo bunu beğendi.
  16. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    crespo seni gerçekden tebrik ederim. kürde yapılması gerekeni yapıyorsun. daha önce yaptığın kürlerinden ders almışsınki şu an ne yapman gerektiğini çok iyi biliyorsun. tecrübe gerçekden çok önemli. küre girecek arkadaşların örnek alması gereken bir beslenme düzeni.bende 100 kg yim kg başı 300 gr protein alıyordum, birdahaki küre inşallah 4 gr almaya çalışacam. birde arkadaşlar crespo kürdeyken böyle beslenilmesi gerektiğini belirtmiş ve uyguluyor. kür sonu tabiiki bu oran en az 200 civarına iner. maksat kürü kurallarına göre yapmak. crespoda bunu en iyi şekilde yapıyor. yanlız gece yatmadanda bi 300 gr kadar lor peyniri çok iyi giderdi. istediğin yere gelirsin insallah, kürün hayırlısıyla güzel bir şekilde biter yolun açık olsun.

Crespo bunu beğendi.
  17. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba oncelikle azmin icin ve istekliligin icin tebrik ederim seni ama yaptigini kesinlikle uygun bulmuyorum bende bu sporla ugrasiyorum ben 92 kiloyum ama daha hic kur yapmadim dusunmuyorumda bence saglik daha once gelmeli tabi bu senin secimin ve en azindan dogru olarak yapiyosun bunu ama dogru olarak yapilis seklini bilmeden sana ozenip ornek alip acemice yapmak isteyenler olabilir bunu dikkate al lutfen tekrardan tebrik ederim calismalarina devam et

18. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    protein alımı ciddi bir konu; ama abartıldıgı gibi zarar bırakabilecek bir görüntü sunmaz. yeterince su içilirse ve farklı protein türlerinden de gerektigi gibi yararlanılırsa, biyoyararlılık yüksek seviyelere cıkar.

Crespo arkadasımızın kür gecmişi var..kür derken detaylara da inmek gerekiyor. kaçıncı kürü? hangi ilaçlar ne kadar dozajlarda kullanılıyor?.. kaç çeşit ilaç ile küre giriliyor?..vücudu kaç kg?. protein sentezi ne kadar hızlı çalışıyor?. inanın detaylara inersek cok noktada takılırız. bana sorarsanız, crespo dogru olanı yapıyor. 100 kg lık bir vücudu doyurmak zannedildigi gibi kolay değil. özellikle yarışma düşünen birisi için beslenme ciddi bir itina gerektirir. aldıgı protein kaynaklarının çeşitliligi çok iyi. iyi bir beslenme ve dogru kür ile istedigin sana uzak olmayacaktır böylece. başarılar

Crespo bunu beğendi.
  19. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    bence doğru olanı yapmıyor, 300 hadi bilemedin 350 gr dan sonrasını kullandırtabildiğini sanmıyorum tabi bunu tahmini söylüyorum kaldırdığı ağırlıkları idman şeklini ve aldığı malzemenin dozunu bilmiyorum ama yinede max. verim derken ilaçla yorulan vücudu bide bu protein sentezi, kalanın vücutta yağa çevirmesi yada atması... bunların hepsi vücut masrafı.. kür konusunda tecrübeli bir arkadaş vücudunuda beğeniyorum ama ben hayatımda bu kadar proteini almamışımdır belki günde 2 mangal partisi verdiysek biyerlerde yada öğlen mangal akşam rakı balık tarzı denk gelmiştirde, spor için çokta gerekli değil kürsüz günde iki idman yaptığım zamanlarda bile günde max 200 benım gelişimim için yeterli olmuştur.. bu benim vücudum ama 400 gr proteinle yapacak kadar vücut yıkıyormusun gerçekten? ben kendim için bunu sabah 2 saat akşam 2 saatlik bir idman temposunda ancak uygun görürüm...
    çokta eleştirmiyorum sonuçta bu bir kür programı ve max. verim almak isteniyor biyerde ama okuyanlara çeşit olsun bende kürlerimde aşağı yukarı 200 civarı almışımdır ve gelişmisimdir.. ha 400 alsam daha mı çok gelişirdim bilmiyorum ama daha yağlanırdım ondan eminim çünkü zaten yağlandığım yemek tempoma yeni şeyler eklenmiş olacaktı...

salvadore_xp, yabanci ve Crespo bunu beğendi.
  20. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ilk önce kendimizi diğerleriyle kıyaslamayalım. yanlış düşüncelere iter bizi bu karşılaştırmalar..

şimdi normal gelişim sürecini devam ettirmek için, hesaplarıma ve tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki, kg başına protein alımı için en ideal aralık 2.2-2.5 gr oldugunu düşünüyorum.. şimdi protein alımı miktarını artırmada başka önemli unsurlarda var.. bir adam 100 kg olabilir, ama bu insanın yag yüzdesi düşük, ve kas kütlesi de azımsanmayacak gibi değilse ve bu yag oranıyla cok güzel uyum saglayan bir görüntüye kavuşmuşsa, o insan daha fazla protein alabilir.. kür yapan birisi eger basit bir kür yapıyorsa max kg başına 3 gr yeterlidir. ama kombine ettigi ilaç sayısı ve aldıgı testo miktarı vs gibi ayrıntıları da unutmamak lazım. şu anda recovery en üst seviyede olacak aldıgı bu ilaçlar ve diğer takviyelerle..aldıgı takviyelerde de tavuk hariç kalori miktarı düşük ve kaliteli protein türleri..üstelik, kırmızı et de tüketmiyor..beyaz et ve balık ürünlerinin yagsız görünüm kazanmada etkili oldukları zaten bilinen bir gerçek.

bunların dışında, biz hala nerdeyiz, biliyor musunuz?... biz hala ögün başına 30-35 gr protein alımı hikayelerini aşamayan kısımdayız. o şekilde düşünülürse, tabiki 400 gr protein alımı size cok uzak gelir...biz, Ronnie Colemanın bile kg başına 4 gr pro aldıgını düşünen insanlarız!.. coleman 6 ögün yiyormuş hikayeleri.. yapmayın, kimse başarısının sırrını kolay kolay acıklamaz, açıklamamalı da..tecrübeler kolay elde edilmiyor..kızmayın, bunları yazmamın nedeni hala olaylara daha geniş bakamama sebebimizdir..

kürde oldugu için, crespo'nun kg başına ideal olanı 3.5-4 gr pro almasıdır. kendisi 4 gr pro almayı tercih ediyor.. zaten fazla olsa, bunu vücut çeşitli yollarla tepkiler vererek uyarısını dile getirir..yaptıgı küre bir daha bakın isterseniz.

Son düzenleme: 1 Nisan 2009
    Crespo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş