Corona kapan sporcu arkadaşlar..?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve walldonthitback tarafından 8 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. walldonthitback

walldonthitback Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Herkese merhaba.
    Hepimiz zor dönemlerden geçiyoruz.Bu dönemde dikkatli kısıtlı ve kontrollü yaşayıp spora devam etmek kolay değil.Ama yine de çaba göstermemek olmaz.

Ben 10 Kasım'da covid 19'dan enfekte oldum.Bu nedenle bir aydır tabi ki mecburiyetten antrenmanlara ara verdim.Doktorum öksürüğüm tam geçmeden(artık negatifim) salona gitmemem gerektiğini özellikle tavsiye etti.
    Sizde durumlar nedir?

2. Sivasli58

Sivasli58 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    öncelikle sporun amacı sağlıktır. böylesine bir dönemde spor salonuna gitmek kesinlikle yanlıştır. ben kendi açımdan 10 aydan fazladır ara verdim. bitene kadarda gitmeyi düşünmüyorum. herkese de tavsiyem bu yöndedir. çıkın açık alanlar da sporunuzu yapın.

3. walldonthitback

walldonthitback Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Salona dönmek konusunda zaten çok kararlı değilim.Kararlı olduğum konu evde formumu korumak,tabi tam olarak iyileşince.(Benim evimde tüm ekipmanım var)
    Sivaslı58 ,benim merak ettiğim hasta olup tekrar antrenmana başlayan var mı ve başladıktan sonraki durumları nasıl?Tekrar rahatsızlıkları nüksetti mi yoksa tamamen geçti mi?

Senin de corona bulaşmış sporcu arkadaşın oldu mu?

4. walldonthitback

walldonthitback Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Bu arada Muammer Gökmen adlı şampiyon vücut geliştirme üstadı büyüğümüz'ü de coronavirüs'ten dolayı ne yazık ki kaybettik.
    Başımız saolsun.

5. FitnessTurkiyeNet

FitnessTurkiyeNet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Seyrek nüfuslu bir salonda sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.

6. walldonthitback

walldonthitback Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Salona gitme kararı kişinin kendisini bağlar.Lakin benim tavsiyem ille de gitmek isteyen olursa metrekare olarak büyük otellerin salonlarını tercih etmeleri.Bu ayrı bir başlığın konusu zaten ama ben yeni yeni iyileştiğim için(ki hala hafif öksürük azalarak ta olsa devam ediyor.) bir süre evde çalışacağım.
    Yalnız şunu unutmayın:
    Ben şükür ki hafif geçirdim.Ama steroid kullanmadığım için mi yoksa virüsün yükü mü azdı bu hep kafamda soru işareti olmuştur.

7. umut_karkoc

umut_karkoc Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben Nisan ayında korona testim negatif olmasına rağmen zatüreyle beraber korona belirtileri gösterdiğim için 1 hafta hastanede yatmıştım. Hastaneye yatmadan önce de 2 hafta civarı spor yapamamıştım, çıkınca doktor 1 ay civarı ağır spor yapmamam gerektiğini söylemişti. Ben 1 hafta daha dinlenip yoga ve esneklik çalışarak başladım. Hastane sonrası 3. haftada ağırlık çalışmalarına başladım ama onlar da salona gitmediğimden 5x20 10x20 gibi düşük kilo yüksek set ve tekrar sayılarından oluşuyordu. Temmuz başı gibi de tekrar salonda çalışmaya başladım ve herhangi bir rahatsızlık görmedim spor yaparken ama benim de tedavi sonrası hafif öksürük azalarak devam etmişti.

Son düzenleme: 9 Aralık 2020
    walldonthitback bunu beğendi.
  8. walldonthitback

walldonthitback Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederim.

Herşeye rağmen dönüş yapman çok güzel,bu hamlen bizlere de ümit veriyor.Kiloların düşmesi önemli değil,kilo yine arttırılır önemli olan sağlık.

Akciğer kapasitesini arttırmak ve rehabilitasyon için yoga ve streching önerini aklımda tutacağım.
    Tekrar geçmiş olsun.
    (Bu arada nefes egzersizi de akciğer volümünü genişletmek için faydalı oluyormuş..)

umut_karkoc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş