compound bazlı çalışma hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve WCX tarafından 16 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. WCX

WCX Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    SL 5x5'i uzun süre uygulayan var mı ?

Merak ediyorum yalnızca compound hareketler ve birkaç gerekli izolasyon hareket etrafında yüksek miktarda kas kütlesi elde edilebilir mi ? Ağırsağlam, alphadestiny vs. çalışma tarzıyla yani. Yoksa ille de hipertrofi için yüksek tekrar, volume yapmak şart mı ?Çok hareket yapmak anlamsız gelmeye başladı artık bu şekilde devam etmek istemiyorum.

HTC U Ultra cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    5x5 için uzun süreden kastına bağlı. Ben 15-16 hafta yapabildim.
    Sadece compound hareket kısmında şöyle bir nokta var. Hareket compound diye mutlaka 5*5 3*5 vs yapma zorunluluğu yok. Powerbuilding mantığında ilerleyip misal bir antreman squat 3*5 diğerinde 3*8-12 gibi çalışabilirsin. Yada alt/üst split yapıp compoundları 5*5 izoleleri 3*8-12 yapabilirsin. Çok fazla alternatif, farklı yol ve bu yollarla ulaşılacak sonuç var.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. WCX

WCX Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam şöyle tanımlayayım istersen benim amacım hipertrofi fakat büyük bilek trapez gibi böyle strongmanlerde olan görüntüyü elde etmek istiyorum, karın kası vs. çok umrumda değil. Biliyorum biraz genetikle alakalı ama illa ki buna daha çok odaklanan bir çalışma methodu vardır yani. Güç de olsun istiyorum ama, bu tür bir kritere nasıl bi çalışma tarzı uyar acaba ?

HTC U Ultra cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Önce o strongman den kastın hafthor, brian shaw tarzı adamlarsa onlarda ilaç serbest, yani doğal bir vücut değil :) Özellikle trapez için şunu bir oku
    https://www.t-nation.com/training/building-the-complete-yoke
    Bilek ve forearm(bilek ile dirsek arası) denilen kısım kavrama, tutma hareketleri ile çalışıyor. Statik duruşlar ile başlayıp zamanla dairesel hareketlere geçilebilir.
    Genel olarak ta yukarıda bahsettiğim powerbuilding sistemini bir araştır. Hem güç, hem hipertrofi içeren bir sistematik.

5. WCX

WCX Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hmm, naturally enchanced gibi bi programa benzer şekilde dizayn edilmiş sanırım, en iyisi gidebildiği yere kadar 5x5 uygulamak olacak sanırım benim için şu etapta, sonrasında ne yapmalı ama ?

Kastettiğim alphadestiny, omarisuf falandı aslında.

6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Sonrasında ne yapacağına o zaman karar verirsin, tahmini 12-14 hafta civarı götürüyor sonrasında vücut uyarı vermeye başlıyor. Sonrasında 5/3/1, candito lineer tarzı bir alt/üst split ile 3-4 ay idare edersin vs. Zaten zaman geçtikçe vücudunu ve verdiği tepkileri öğreniyorsun. Program, hareket seçimini buna göre yapmaya başlıyorsun.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. destan30

destan30 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam velki size daha once sordum ama tekrar sormak istiyorum.ön ve arka kol calismak zorunlumu

Sayfayı Paylaş