Coca Cola Zero Diyet'i Bozar mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mevsres tarafından 21 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. zeus66

zeus66 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Zero nun icinde seker var,guzel yedirdiler bu urunu valla helal olsun,that sugar film i izleyin hayatiniz degisir,sekerin 300 kusur adi var sugar yazmiyor diye sekersiz sanmayin yani

2. shadow4867

shadow4867 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar aspartam denen madde şekerden 200 kat tatlı.Yani o şekerli tadı zaten şeker ama kalorisi yok.Suni şeker.Ayrıca şeker kilo kesinlikle yapar.Vucut dengesini bozar ve şunu da söyleyeyim en önemlisi bu.Örnek bir insan günde 2000 kalori alıyor diyelim sabit fakat beslenme şeklini değiştirip bunu şekerli ağırlıklı ürünlerle denediğini düşünün.Gene 2000 kalori alarak beslenmesine devam ediyor.Önceden formun u koruyorken şekerden aldığı kalori yüzünden 4-6 kilo alıyor.İzleyin filmi var.that sugar

sergen turaman bunu beğendi.
  3. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Coca Cola light iç

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Diyette olayım olmayayım, zero soframdan eksik olmaz. Yalnız dişlere dikkat etmek lazım.Hızlı çürütebilir, düzenli fırçalayın.

5. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Bende sık sık yemekte kola içerim bırakmam

6. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Spora yeni başladığımda açmıştım bu başlığı, şimdiki bilgimle şunu söyleyebilirim ki Zero diyeti bozmaz, bazen sıcak havalarda falan içiyorum iyi geliyor.

İnsülini yükselttiği falan da yalandır

Ama zararlı olduğu tartışılmaz tabi, ama diyete ne bir yararı ne de bir zararı yoktur.

o0Freedom0o bunu beğendi.
  7. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Bende buna tamamen karşı plan twinkie diyetini yazayım. Sadece şekerle ve proteın ihtiyaçi için protein tozuyla kyag yakıyor. Arastirin. Evet şeker zararlı ama kalori ni asmadigin sürece seker ye yağ yakarsin .sadece şeker kile yapar diye bişey yok.yurt dışındayım.kilomu sabit tutan kaloriyi biliyorum. Dondurma Tatlı şekerleme tüketiyorum malesef sadece bunlar var tatilde oldadugum için 20 gündür de böyle kalorimi asmiyorum kilom aynı :)

8. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    dostum kola içinde ne olduğu bilinmeyen neyden yapıldığı bilinmeyen nadir besinlerden biri.kola şundan şundan yapılır bile diyemiyorsun.bunun içinde senin growth hormonunu yavaşlatacak maddeler de olabilir testosteronunu düşürecek maddeler de olabilir bilemezsin.ve arkadaşın da dediği gibi diyet dönemi en sağlıklı besinleri tüketmen gereken dönem.bence bu kadar iradeli davranıyorsan bunda da davranabilirsin

9. fruion

fruion Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    İnsilüne sadece şekerin yükselttiğini sanan arkadaşlar var. Arkadaşlar insülünü herşey yükseltir. Yulaf yesende süt içsende.Şekerin zararlı olmasının nedeni aniden yükseltmesi insülünü.
    ben kendim hadi bi zero olsa içsem demiyorum canım istediğimde gidip içiyorum, cips isterse gidip cips yiyorum pizza isterse pizza yiyorum.
    kendinize bu kadar eziyet etmeyin bu bi spor bunu uzun yıllar yapacaksanız kendinize bu kadar eziyet etmeyin ki sonra sporu bırakmak zorunda kalmayın.
    Özellikle pizza,burger,cola zero gibi yiyercekler yiyorsanız antreman sonra yerseniz sizin için daha iyi olur sebebi glikoz depolarınız boşaldıgı için vucudun bunları yaga çevirme olasılıgı daha düşük olacaktır.
    Bu sporu gerçekten iyi yapabilmek ve canının istediğini arada birde olsa yiyeebilmek için oturun ve insilunu araştırın.

Hodaft, cmrds, Barbell Training ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bravo cok guzel bir yaklasim. Ben de bu sekilde dusunenlerdendim. Sonra detaylara inince oyle olmadigini anladim. Ne yendigi kadar ne zaman yendigi de onemli.

Antreman sonrasi ogun ile ilgili dusuncenize de katiliyorum.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cmrds bunu beğendi.
  11. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Ya once yazmayi ogrenseydin keske.

Glikojen depolarini oyle bitirmek o kadar kolay degil, bu yuzden antrenmandan sonra kostura kostura sekere veya protein tozuna abanmanin bir anlami yok. Definisyon yapilirken ozellikle antrenman sonrasi biraz daha ac kalinmasi cok cok daha iyi, bu avantaj bulk yapilirken de kullanilabilir. Katabolik olmaktan bu kadar korkmanin anlami yok, acikmadan veya kan sekerini dusurmeden buyume hormonu salgilayamazsiniz, igf turevlerini salgilayamazsiniz, insuline hasasiyeti saglayamazsiniz, bunlar olmazsa buyume saglanmaz.

Asiri zayif insanlarin bu sebepten avantaji vardir, vucutlari besine ac oldugu icin, yagsiz olduklari icin, insulin ve sekere hassas olduklari icin, metabolizma hizli olur ve besinleri iyi sekilde kullanir, bu yuzden burada dondurma yiyorum ama kilo almiyorum tribine giren 17 yaslarinda arkadaslarimiz var, ama bu durum yapilanin dogru ve saglikli oldugunu gostermez, yanlistir.

Gidalarin kan sekerini ve insulini ne kadar firlattigi glisemik indexe gore belirlenir, kisinin insulin direncine hassasiyetine gore farklilik gosterir. Yulaf ile beyaz seker ayni etkiyi yaratmaz.

Gidalarin kalitesi de gidalarin glisemik indexi kadar onemli, acisi bugun cikmaz ama 30larda cikmaya baslar, gider 30 yas ustu basliginda 200 testosterona ve biraz bel yagina normal der gecersiniz ;)

Dip not: dusuk kan sekeri soz konusuyken ciddi bir seker tuketimi soz konusu olursa ve kan sekeri firlarsa (eger kana gecen glikoz tuketilmezse) ayni sekilde kortizol da yukselir, anabolik olayim derken daha katabolik olursunuz.

12. supplementamca

supplementamca Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3

Hocam çok yanlış bir diyet ve ant. programınız var müsait olunca detaylı yazacagım

13. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    2014 Mart ayında açtığım bir konu aslında, arkadaşlar hortlattılar sadece. :D Yine de teşekkürler. :)

14. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    haftada 2 kez vs iciyorum diyetteyim bir zarari olcagini dusunmuyorum ya.

15. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Bozmaz arkadaşlar bozmaz .0 kalori .zararı falan orasını bilemem.insulin vs diyenler aspartam insuline dokunmuyor

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Ne kadar rahatsin sen?

Daha "bilim" yapan insanlar, ozellikle uzun donem yan etkileri hakkinda, kesin cevap veremiyorken sen burada massallah otorite gibi konusuyorsun.

Buyur, ingilizcen varsa oku. Buna benzer daha cok benzer makale ve arastirma sonuclari var. Aspartam ve benzeri tatlandiricilarin kan sekerini bir miktar yukseltebildikleri zaten bilinen bir sey. Bunun yaninda daha da onemli olarak, bagirsak florasinda, yani bizim sindirim sistemimizin onemli bir bolumunu ustlenen bagirsak florasi, degisimlere ve islev bozukluklarina sebep oldugu belirtilmis. Bu degisim uzun vadede, dolayli yoldan insulin direnci demek.‎ Yani insulin de yukseliyor, sindirim de bozuluyor.

Kafayi 45lik teyzeler gibi kaloriye takmissiniz ama her sey kalori degil.‎

Abartiyorum gibi gozukecek, ama ictigin suyun kalitesine kadar vucuduna soktugun her seyin bir sonucu olur, yan etkisi olur, bu yan etkiler ozellikle uzun vadede ortaya cikar. Her ne kadar farkinda olmasan da, yapilmasa da, aslinda ustunde deney yapilabilecek bir canli turusun sonucta. Insan vucudu cok dayanikli oldugu icin uzun donem sonuclari kisa donem sonuclarindan onemlidir.

https://authoritynutrition.com/artificial-sweeteners-blood-sugar-insulin‎

Hodaft ve sergen turaman bunu beğendi.
  17. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Uzun dönem yan etkilerinden bahsetmiişsin.ben yukarda yazdım zaten sağlık açısından bir bilgim yok diye.kan şekeri yükseltme konusuna gelince .internette değişik yazılar var.attigin makaleyi okuyacağım .ama kaç tane yarışmanın son günlerine kadar kola zero içen ve yarışmalara katılan insan gördüm. Hem internette hem semtinde. Sağlık olarak sağlığa zararlıdır değildir. Orasını pek bilemiyorum .makaleyi okuyacağım teşekürler .

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Zero ve benzeri şeylerin İnsülini yükseltmediğini çok basit bir şekilde anlayabiliriz, bu ürünler sporcular için değil, şeker hastaları için üretilen şeylerdir, öyle olsaydı şeker hastaları bunu içebilir miydi?

sergen turaman bunu beğendi.
  19. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Bazı araştırmalarda aspartamın çeşitli tatlandırıcılarla etkileşime girerek kan şekerini yükselttiğine dair sonuçlar var, hatta bunu forumda paylasmıstım, ayırca bazı araştırmalarda pankears kanserine sebep olabilir diyor. Biliyorsunuz ki sıgara nın ilk piyasaya sürüldüğü dönemlerde, sıgaranın sağlığa çok yararlı olduğu tarzı yığınla araştırma sonucu vardı, bugün geldiğimiz noktada hepsinin çöp olduğunu gördük. Kisisel görüşüm tatlandırıcılar ın sonuda sıgara gibi olacak.

20. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    ICin kardesim o zaman ne diyim, nasil keyif icin bogaz icin yasiyorsaniz, bagimliysaniz artik belli degil, oturup anlatiyoruz anlattigimizi da anlamiyor adam. Saglik etkisini uzun vadeyi bilmiyormus, sanki atomdan bahsediyoruz butun konu boyunca. O kadar gorunum icin yasiyorsan git tren bas zaten, kolaya filan kafayi takma.

Aileden 4 kisi, liseden 2 arkadasim seker hastasi vardi, neyin ne bok yaptigini gozlerimle de gordum.

Neyse oturup dondurmayi savunan, aspartam gibi uretilmis tatlandiricilari savunanlara ne yazsam bos. Icin kardesim.

Sayfayı Paylaş