clean bulk vs dirty bulk

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve emreozgun479 tarafından 6 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    merak ettiğim konu
    şimdi clean bulk yaptığımızı varsayalım x kas kazanıyorum 3x yağ kazanıyorum
    dirty bulk yaparsam x kas kazanıp 6x yağ mı kazanırım yoksa
    2x kas kazanıp 6x yağ mı kazanırım yani dirty bulk yaparsam kazandığım kas artar mı ? eğer öyleyse dirty bulka geçicem fazla vaktim kalmadı çünkü marta

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Bunyeye bagli... Asil sorun sonradan o fazla yagin kas kaybetmeden yakilamamasi sorunu.

Ilac kullanmayanlar icin dirty bulk buyuk problem yaratir, degmez.

emreozgun479 bunu beğendi.
  3. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    peki ben yeterli proteini alırsam ki normalde kgx2 protein alıyorum kgx3 falan alsam definasyon döneminde gene kas kaybeder miyim ? kaybedersem bunun nedeni nedir ?

4. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Bu senin definasyonda yag oranini nereye cektigine bagli. %10 yag oraninin altina indikce illa ki kaybedersin bir miktar

5. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Definisyon da yeterli protein ve yeterli miktarda karbonhidrat alirsan kas kaybetmezsin fakat iyi bir definisyon suyu ve yagi guzelce vucuttan atacagindan ölçüden kayip ediyormus hissi yaratir,kas kaybediyorum sanirsin ama giden yag ve sudur ve ölçüde duseceginden boyle düşündürtür sporcuya..

6. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    peki karbonhidratı nasıl ayarlamalıyım proteinix2 veya x3 desem kalorimin 500 altında olacak şekilde karbonhidrat ve yağı nasıl paylaştırmalıyım ?

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Evet dirty bulkta daha fazla kas kazanılıyor ancak definasyonda yine o yağ oranını azaltırken çoğu kişi çok zorlanıyor veya kas kaybediyor yani definasyonu da uzun sürüyor.

Genelde proteini daha yüksek alırlar definasyonda diğerlerini daha da kısacakları için.Kg başına en az 2 gr olmak üzere 2,5 hatta 3 ü bulabileceği söyleniyor tabi benim görüşüm kg x2 idealdir ancak bunun altına düşmemek gerek.Karbonhıdratıda başlangıcta 200-150 civarı alınır.Daha sonra her hafta daha azaltılır genelde mesela 1. hafta 150 gr ise 2. hafta 120 ... bu şekilde çok az alınacak zamana kadar devam ediliyor.Yağ olarak genelde 50-60 gr civarı ve bu yağlar omega-3 , balık yağı gibi ,zeytinyagı gibi yaglardan alınır.Karbonhidrat kaynağı olarak haşlanmış-çiğ sebze ve yulaf en çok tercih edilenler. Supplement olarak Whey protein tozu , BCAA , multıvıtamın genelde en gerekli olanları olarak görülüyor.

Karbonhıdrat ve yağ genelde yukarıdaki miktarlardır.Kişinin kilosuna göre protein daha fazla belirleniyor.Tabi bu yazdıklarım örnek kişinin boyu-kilosu-fiziksel aktivitesine özellikle amacına göre değişebilir.

8. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    evet ama bulkta 2 kg alıyorum su an dirty bulka girmeye karar verdim definasyonda karblarımı yavaş yavaş azaltmam gerektigini biliyorum definasyonda büyük ihtimal kgx3 alıcam 200 gram civarı olur veya cevabın icin tesekkür ederim definasyonun uzun sürmesinden korkmuyorum clenbuterol kullanıcam cunku

9. Sefalaf

Sefalaf Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Dirty bulk da evet daha kisa surede daha hizli kad kutlesi kazanirsin fakat yaninda bircok getirisi olur ki bunlardan en onemlisi yag oraninin hizli bir sekilde yuksek oranda artigi icin testestoronun düşer buda bizim istemiyecegimiz bir seydir.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş