Clean Bulk mu,Dirty Bulk mu (SS'li)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SeanFaris tarafından 17 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. SeanFaris

SeanFaris Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

[​IMG] [​IMG]

Öncelikle spor geçmişim yok düzenli olarak en fazla 4 ay yapmışımdır totalde 8 ay felan oda aralıklarla.Bu hafta içi tekrardan içkiyi,fastfoodu,gerekirse sigarayı da bırakıp spora başlıyorum.Yağlanmadan bir bulk dönemi mi yoksa yağlanarak bir bulk dönemi ikisinin arasında kaldım.Nedeni ise boyuma ve kiloma oranla yağlıyıele ki göğüsteki yağlar slim t-shirt giyiyorum göğüse yapışıyo karnım içerde anormal bir fizyoloji heralde yağlar göğüste birikmiş.Şimdi benim bu durumda clean bulk mu dirty bulk mu yapmam lazım ?
    Yaş:21 Boy:181 Kilo:74 Omuz:114 Bel:85 (Göbek deliğinin üstünden) Biceps:34

Resimlerin direk linkleri
    https://i.hizliresim.com/39vnq2.jpg
    https://i.hizliresim.com/j4XGWn.jpg
    https://i.hizliresim.com/VlP1Mr.jpg
    https://i.hizliresim.com/1YVlgA.jpg

Son düzenleme: 17 Şubat 2015
  2. Akın Gülgeç

Akın Gülgeç Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Vücudunuz aşıri fazla olmasada yağlı dirty bulk yaparsaniz yag oraninizi cok daha artirmis olursunux hatta gelime goremezsiniz bu size bıkkınlık getirir benim tavsiyem clean bulk yapmaniz biraz sabir ister ama daha temiz kas kütlesi insaa edersiniz ilerde definasyon konusunda da cok zorlanmazsiniz diye dusunuyorum ayrica dirty bulk u bildigim kadariyla daha cok gelisimi durmus veya cok yavaslamis bu isine yillarini vermis yarisma sporculari uyguluyor bizi asan bir durum

3. SeanFaris

SeanFaris Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aşırı olmasada %17-%20 arası vücud yağ oranım var.Amacım bu yağ oranını %10 çekip üstüne kas ekleyip model vücudu yapmak.Aşağıda beslenme programım var.Az karbonhidratlı 12 haftalık bir diyet.

Bu da amacım ; [​IMG]

4. Akın Gülgeç

Akın Gülgeç Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    dediğim gibi keto diyetten uzakdur dusük karb. diyeti uygula kalori hesabi yap gunluk ihtiyacinin yani harcadiginin 500 kalori altinda beslen daha asiriya abartiya kacma o sekilde kilolarini yagdan atarsin yag oranin dusmus olur agırlik calismalarina cok onem ver agir idman yap kas kaybinini korumanin en iyi yolu budur programin güzel düzenli uygula haftalik kendini takip et haftada en fazla 1 kilo ver o bile cok yarim kilo sana tavsiyem ac karna sabah uyaninca tartil su agirligin cikmasin verdigin kiloyu daha iyi takip etmis olursun
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Şubat 2015 ---
    12 hafata cok bence 5 hafta uygula sonra clean bulk bir sure sonra gene definasyona gir fizigin bu sekilde guzel oturur

SeanFaris bunu beğendi.
  5. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    amacın kıvanç gibi 50 kg olup 30 cm kollarsa neden bulk ihtiyacı duyuyosun?

Created By Loss bunu beğendi.
  6. Akın Gülgeç

Akın Gülgeç Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    kıvanci bi ezmissin kardes yanliz kivancin o dizi icin yaptigi fizik fena degildi heleki kisa surede hacmide basarili duruyor

7. SeanFaris

SeanFaris Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    O adamda büyük ihtimal clean bulk +cardio ile o hale geldi.130 cm omuz 76 bel 39 kol gayet iyi bana göre.

maietnigri bunu beğendi.
  8. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Boyle insanlari gosterip bunun gibi olmakmistiyorum diyince bb ye hakaret gibi geliyo bana,bunlarin bb yle alakasi yokki git cardio yap yag oranini dusur her turlu kesilceksin o sekilde
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Şubat 2015 ---
    Clean bulk yok cut da define icin diet yapilir

9. Anabolik5

Anabolik5 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    2300 kalori ile bulk yapilmaz 70+ kilon isen hic yapipmaz ustelik bu karboyla hic hic hic yapilmaz :)

10. SeanFaris

SeanFaris Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    [Clea"Anabolik5, post: 966069, member: 138980"]2300 kalori ile bulk yapilmaz 70+ kilon isen hic yapipmaz ustelik bu karboyla hic hic hic yapilmaz :)[/quote]
    Cleaan bulk ama ;)

11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Clean bulk eyvallahta 100 gram karbla ne hacimi almayi bekliyosun ki

12. SeanFaris

SeanFaris Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    o 4 haftalık diyet 150 gr protein 150 gr karbo +cardio+antrenman böyle 4 hafta geçicek ondan sonra karboyu attırarak kışa kadar clean bulk

13. Anabolik5

Anabolik5 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bulk clean falan en az 300 tut yoksa hacim macim olmaz istedigi kadar clean olsun ustelik bide kardiyo yapiyon.

aslangur bunu beğendi.
  14. SeanFaris

SeanFaris Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kompleks karbodan alsam 300 gr 150 gr protein 50 gr yağ +cardio ile hacmimi yağlanmadan arttırabilir miyim ? Devamlı böyle yaparak uzun sürede kütle alayım ama yağlanmadan amacım bu.

15. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Yağlanmadan hacim alamazsın. En iyi ihtimalle bile yüzde 50 kas 50 yağ alırsın

16. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    100 gram karbonhidrat değildir yahu o:D ben definşsyon yapıyorum o kadar karboyla. Şaka bir yana dirty mirty at bunu kafandan anladığım kadarıyla steroid almıyorsun bir senede alacağın kas kütlesi max nedir? De ki taş çatlasın 5 kilo kas aldın dirtyle aldığın 10 kilo yağı ne yapacaksın. Bol bol Bulgur pilavı, yulaf, esmer pirinç, meyve (meyve bulgur kadar filan yüksek miktarlarda değil) tüket 2 saatte bir yağsız tuzsuz 20-30 gram protein al karbonhidratını günün erken saatlerinde nisbeten yüksek al akşama doğru proteinini periyodik olarak arttır. Muhakkak eğer ektomkrfsn antrenman çıkışı haşlanmış patates yahut piriç lapası ye tabi ki proteinle kombine et bunu. Sabah da bal tüket fıstık ezmesi yulaf ve omletinle birlikte. Onun haricinde tercihin yüksek miktarda kompleks karbo olsun. Sonuç alacaksındır
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Şubat 2015 ---
    Kıvaç tatlıtuğ da arkadaşın dediği gibi vücut geliştirmeci değil kardiyo güzelidir bana göre:) önce kasını al tavsiyem zaten hep yetrsiz gelecek işin içine daldıkça kıvanç tatlıtuğ jason statham gibi defineleri değil arnold gibi defineleri hedefleyeceksin:)
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Şubat 2015 ---
    Kardiyo yerine de haftanın 2 günü crossfit yap ille ki kardiyo yapacağım diyosan. Ağırlık yaptığın güne ekleme kardiyonu vücut proteine açken besle proteinle kat edeceğin yolu uzatma. 3 gün ağırlık bir gün dinlenme 2 gün crossfit bir gün dinlenme kompleks karbo+2 saatte bir protein al. Umarım yardımcı olabilimişimdir kolay gelsin.

Son düzenleme: 19 Şubat 2015
  17. SeanFaris

SeanFaris Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun süreye yayarsak bu mümkün değil mi ? Kilo aynı kalırken yağ yakıp yediklerimizle uzun sürede kas yaparız böylece aynı kiloda kalıp kas oranımızı arttırıp yağ oranımızı düşürmüş oluruz ?
    Ekto muyum ben ? Aynen bende clean bulku uzun süreye yayıp 1 senede 8 kiloya kadar kas almak amacım.Kıvanç Tatlıtuğ gibi bir vücut amacım gerçekten estetik üstüne çıkmayı düşünmem heralde :) Kardiyoyuda hafta 3 gün 2 off günlerde 1 tanede antrenman sonu olarak ayarladım HİİT şeklinde bakalım gerisi azim ve sabırdan ibaret :)

BamBam16 bunu beğendi.
  18. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Üşendim bütün konuyu okumya ektomorf gibi bir şey geçiyordu ektomorf olduğunu baz alarak yazdım ben endoyum yulaf ve antrenman sonrası hariç neredeyse hiçç karbo almam. Kardiyoyla istediğine ulaşamayacaksın. Tavsiyem ağırlığa girmendir. Ağırlığa gir dinlenmeni kısa tut gün boyu kalori yakımın artsın. Bundan başka hep dedim yine diyorum kardiyo günün ayrı olsun ve asla kardiyo olmasın fonksiyonel çalışma olsun ya da boks vs. Olsun çok daha fazla etki alacaksın. Darılma arkadaşların kızma sebebi kıvançın üstüne çıkmamak tarzı konuşmaların:D bir söz vardır bilir misin keşke çıksan keşke çıksak:D

19. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    şu adama bile 50 kg 30 cm kol diyenler varsa ben daha bir şey demiyorum :D manken adamdan beklenen ne ? 150 kg kas kütlesi mi Adsız.png

20. SeanFaris

SeanFaris Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten ağırlık antrenmanı yapacağım.Kıvanç'ın vücudu bile emek ister ki bb'cilerin vücudu kim bilir kıvanç'ın kaç katı emek ister.BB'cileri kötülemiyorum ki hedefim Kıvanç'ın vücudu üstünü ben istesemde olamam zaten zor.:D

Sayfayı Paylaş