Clean bulk hakkında iki sorum var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve alperkrt17 tarafından 8 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. alperkrt17

alperkrt17 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yaklaşık 2.5 aydır clean bulk deniyorum ama sürekli kilo al ver şeklinde. Fazla bir değişimde yok kol ölçüm 1 santim arttı, çok az büyüdüm gibi geliyor. En son canıma tak etti ve ağırsağlam kalori hesaplayıcısından önce yağ oranımı hesaplayıp (%9) daha sonra bu yağ oranı ile almam gereken kaloriyi hesapladım. Haftanın 6 günü idmanım var. Pazartesi çarşamba cuma fullbody, salı perşembe cumartesi karın kası idmanı olarak. Pazar off. Haftada 6 gün spor yaptığımı girince 2950 kalori çıktı. Makrolar ise 434 karb, 156 protein, 65 yağ. Bu şekilde sizce devam etsem yağlanırmıyım bir sıkıntı olur mu? Ve kilo alamadığım için mi sizce herhangi bir değişim göremedim? Cevaplarınızı bekliyorum. Kilo 62 Boy 1.80 Yağ oranı %9

2. alperkrt17

alperkrt17 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Bilen bir arkadaş yok mu? up

3. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Ne bulursan yemeye bak, 1,80 e 62 çok zayıfsın, tabiri caizze rüzgarlı havada zor yürürsün . Boş ver clean mleanı , ne bulursan göm , kilo almaya bak.

4. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    İhtimalleri sıralayım neden olduğuna sen karar ver:

1) gün içerisinde tahmininden daha çol enerji harcıyorsundur veya metabolizma hızın yüksektir.

2) Aldıpın kalorileri yanlış hesaplıyorsundur.

3) Yeteri miktarda su tüketmiyorsundur.

4) sağlık problemlerin vardır.

5) uykunu düzenli almıyorsundur.
    Tavsiyem kalori hesaplayıcıları senin net kalori ihtiyacını maalesef vermz. Ama sana bir ön fikir sağlar. Bundan ötürü alman gereken kalori değerini karbonhidrat miktarını yavaştan arttırarak kilo alım evresine gelinceye kadar senin için en uygun miktar hangisiyse o miktara çekmeni öneririm. Yani örneğin şuan 200 gram pirinç yiyorsan ve 1 hafta sonra aldığın kiloda oynama yoksa bu miktarı 300 ye çıkar sonra tekrar bir hafta dene gibi gibi. İhtiyacını en doğru şekilde bu hakde bulabilirsin.

5. alperkrt17

alperkrt17 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Çok hareketliyim evet. Pazartesi kilomu ölçüyorum. Kalorilerimi fatsecrettan hesaplıyorum. Sizce proteini kalorinin %30 u karbonhidratı %50. Yağı %20 alsam daha mı iyi olur? Proteinim az gibi.

Sayfayı Paylaş