CLA??

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve aren tarafından 28 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 56 üye.
  1. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
  2. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Hardline CLA ONE

CLA'i hergün 2-3 ögün yemeklerle birlikte aliyorum. Cok fazla susama hissediyorum. Spor yaptigim günler cok daha fazla artiyor bu his. Bununla birlikte kilo vermemde hizlanma var. Fitness'a ilk basladigim aylardaki kilo verme hizi ivmesine yaklasti nerdeyse. 55 kilodayken artik iyice zorlanirim diyordum yag yakma konusunda. Tam tersine birden hizlandi. 55 kg iken CLA kullanmaya ve HIIT yapmaya da basladim, belki onun da etkisi vardir bilemiyorum. Ama simdi 53 kiloyum.

Karin bölgesindeki yaglari daha fazla yakmasi ile ilgili birsey söyleyemeyecegim simdilik. Cünkü benim problemli bölgem karin degil basen. Göbegim fazla yok zaten. Basen bölgesindeki yagli bölgenin diger yerlere göre daha fazla kücülmesi gibi birsey de su ana kadar gözlemlemedim.

Mide, bagirsak, karin agrilarim falan yok, ilk günlerdeki gibi.

Yine deneyimlerimi buraya yazacagim.

3. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Forumda su siralar CLA kullanan tek benim galiba. Devamli ben yaziyorum CLA hakkinda. Belki daha önce kullananlar ölmüslerdir :) o nedenle deneyimlerini yazmaya firsat bulamamislardir .

Neyse saka bir yana ben CLA'i birakiyorum. Belki ileride az dozaj (su ana kadar 2-3x800mg kullaniyordum) kullanarak tekrar deneyebilirim ama su anda yeter bu kadar. Cünkü

-Asiri yorgunluk hissediyorum. Spora bile gidemiyorum. Bütün islerimi aksattim, ertelemek zorunda kaldigim icin. Agir spor yapiyorum herhalde diye düsünüyordum ama hayir, herzamanki pogramimi yapiyorum ve eve geldigimde resmen hasta hissediyorum kendimi.

- Asiri susuzluk hissediyorum. Saat basi sürahiye damacanadan su dolduruyorum. Böyle birsey olamaz. Gece yarisi agzim, bogazim kurumaktan acimis halde uyaniyorum. Su icmekten sistim.

-Vücudumda enfeksiyon varmis gibi yanma hissediyorum, atesim var gibi.

- Idrar yollari enfeksiyonundaki gibi idrar sirasinda cok hafif yanma hissediyorum.

Bu kadari yeter herhalde. Internette CLA'in yan etkilerinin bahsedildigi bir sürü yazi var, ben yukarida bahsettiklerimi de iceren bir tanesini koyayim buraya:

http://www.livestrong.com/article/372962-cla-side-effects/

Bu konuyla ilgili bilimsel bir makale ariyorum, bulursam onun linkini de koyarim.

4. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Tonalin isimli ilaça baktım kısa araştırma yaptım.

Lipoprotein lipaz enziminin çalışmasını azaltıyormuş.

Yani kısacası barsaklardan emilen yağın paketlenmiş hali lipoprotein.
    Lipaz da bu yapı parçalar.

parçalanan yağ ya yağ deposuna yada kaslarda kullanmak üzere yağ asitlerine dönüşür.

Eğer parçalama engellenirse vücut barsaktan emilen yağı kullanmayı bırakıp depo halindeki cilt altındaki yağı kullanmayı dener Bu da depo yağların azalmasını sağlar.

Mekanizma fena değil.

Ama biryerde vücutun çalışma sistemine müdahale var.

En doğrusu vücuta alınan yağ miktarı azaltmak en güzeli.

İlacın yan etkilerini bilmiyorum. Fakat bunu kullanmak yerine yağsız yemek yemek aynı şeyi sonuç verir.

Bu da çok sağlam bir iradeyi hedefe kilitlenmeyi gösterir.

Eee... ne kadar ekmek o kadar köfte...

Çalışan azimli olan güzel neticeye ulaşır...

residente_calle ve Azi bunu beğendi.
  5. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Ona bakilirsa protein tozu falan da almayalim, bol bol et yiyelim. Onlarin sindirilmesini ve kas olusturmasini bekleyelim. Azim baska sey, bilimin nimetlerinden faydalanmak istemek baska sey. Ikisi biraraya gelirse süper olur degil mi? Mükemmelliyetci olmak bazen basa bela oluyor.

6. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    GNC nin Thermo CLA ürünü artık türkiyeye geldi. Tavsiye ederim.

7. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Bilimin nimetlerinden faydalanmayı ben (kendime ve başkasına) musabık olmaya niyetlenmişlere söylerim.
    Burada ordan burdan duyma değilde biraz içinde olduğum için yazdım.
    Araştırdığımda diye başladım... bundan kastım... içindeki madde ne var diye baktım. yoksa lipoprotein lipaz enzimler işleyiş vs. Biyokimya benim mesleğim...

Bu yazım kesinlikle kullanmayın anlamında değil.
    eksileri artıları tartıp kendisine nasıl uygunsa onu yapsın.

Zamanında zayıflamak için tüm detaylarını kullanmıştım.

Tiroid hormonu, kafein, aspirin aşırı kardiyo egzersizi... deri kuruyacak kadar yağsız yeme gibi...

Eğer karar verip şu kiloya varmam lazım diye kendime program yaparsam bunuda kullanırım...

Azi bunu beğendi.
  8. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Müsabik olmak isteyenlerin sizin tavsiyelerinize ihtiyaci oldugunu sanmiyorum. Bilimin nimetlerinden faydalanmak isterlerse spor hekimlerine, bu konuda uzmanlasmis biyokimyacilara vs. giderler, herhangi bir biyokimyaciya degil.

Ben de internette CLA'in yan etkileri ile ilgili bilimsel makaleler okudum. Sunu söyleyebilirim ki kimya alt yapim sadece lise bilgileri ile sinirli degil. Eger mesleginiz biyokimya ise CLA'in yan etkilerini konu edinen makaleleri de okumakta zorlanmazsiniz. Ben onlarin bazilarini okumus bulunmaktayim. Size onlari da okumanizi tavsiye ederim.

Forumun bu kisminda CLA'i kullanip deneyimlerini yazanlari daha cok görmek isterim. Yoksa internette zaten bilgiler mevcut. Herkes okusun.

9. noldila

noldila Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Twinlab CLA kullanıyorum bi' kaç gündür.Acaba yemekten ne kadar süre önce almak gerekir ya da aynı anda mı almak gerekir?Eğer zengin bi' yemek yiyeceksek dozu artırmak mı gerekir gibi kullanım şekli ile ilgili sorularım var.Teşekkürler şimdiden.

10. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    @Donkişot

Bayağı donkişotluk yapmışsın...

Biyokimyacı değilim...
    Ama 12 yıldır nerdeyse biyokimya, benzeri kitapları yaladım yuttum, uzman hekimim...
    Uzun zaman derece ile yaptım...

Eğer uzaktan yakından alakası olmayan hiç kimse burda yazı yazmasın diyorsan yazmam.
    Kimse de yazmasın...
    Kullananlar yazsın diyorsan baştan belirtte onlar yazsın...

Küstah tavırlara gerek yok....

Son düzenleme: 4 Mart 2012
  11. nferthon

nferthon Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Son düzenleme: 19 Nisan 2012
  12. BasriMutaf

BasriMutaf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani, sporcu olmadan,kilo vermek için, sadece koşu yürüyüş ile beraber L-CANRİTİNE'mi CLA'mı önerirsiniz?

13. nferthon

nferthon Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Carnitine'i spor yapmadan içmenin bir anlamı yok diye biliyorum, bilimsel açıklamasını okudum fakat yorum yapabilecek kadar tecrübeli değilim, bildiğim kadarı ile metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını başlatmadan carnitine almanın kilo vermeye bir katkısı yok, CLA'yı ise spor yapmadan içen insanlar var ne gibi bir sonuç veriyor bilemiyorum.

14. erdi23

erdi23 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    CLA Aspir Tohumu Yagı' nı kullanınız varmıdır etkili nasıl bir üründür

15. erdi23

erdi23 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    soruma cevap verecek biri yok mu ?

16. gülay

gülay Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 1 kutu bitirmiş ve çok faydasını görmüştüm. Karnitinsiz de etkili diyebilirim. Dün GNC'nin indiriminden yeni bir kutu aldım, tek hapı 2 gr CLA içeriyor ve 90 kapsül var. Bir aksilik olmazsa 3 ay devam etmeyi planlıyorum. Bu arada tek başına faydalı olsa da ben peformansımı biraz daha arttırmak için spor öncesi karnitin de alıyorum (500 veya 1000 mcg).

17. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    CLA siparişi verdim ve ilk kez kullanacağım. Oxyelitepro ile destekleyeceğim.
    Oxy yi kardiyo yapacağım günlerde alıyorum, CLA yıda öylemi kullanmak gerek yoksa hergünmü kullanmak gerek? CLA yı sabahları aç karna içmenin zararı olurmu? kahvaltı yapamıyorum çünkü veya şöyle sorayım sabahları yarım yağlı sütle protein tozu içsen kahvaltı niyetine ondan önce cla içsem olurmu?

18. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.423
    Ödül Puanları:
    123
    Konu içinde bir arkadaş fos olduğundan bahsetmiş. Yabancı dergilerde ve yapılan araştırmalarda da etkisi olduğu söyleniliyor. Tek sorun CLA alındığında direk zayıflama sağlanmadığı. Uzun müddet kullanımında etki gösteren bir ürün. 3-4 ay gibi misal. Ki zayıflama dışında da etkileri var.

Bunun yanı sıra MF nin son sayısındaydı galiba uyumadan önce alındığında uyku sırasında yağ yakımını hızlandırdığı gibi bir şey vardı.

19. gülay

gülay Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    CLA'yı her gün alıyorsunuz. Genelde yemeklerle birlikte öneriliyor ama ben birkaç kez sizle aynı sebepten aç karnına da aldım kötü etki yapmadı.

Aynen katılıyorum. Yabancı yayınlarda sürekli olumlu etkilerinden bahsediliyor. Etkili olduğu kanıtlanmış alanlar kardiyovasküler etkisi, yağ yakıcılığı ve en son öğrendiğim solunuma olan etkisi. Muscle&Fitness'da yazıyordu, orta derecede astımlı hastaların solunum kapasitelerini %300 arttırmış. Günde 4.5 mg kullanmışlar sanırım:)
    Bir de şu önemli, yağ yakımında öyle aman aman kilo kaybı olmuyor ama ölçümde yağ oranınızın azaldığını görüyorsunuz.

20. valoel

valoel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    Men's health dergisininmayis 2012 sayisinda cla hakkinda cok guzel bir makale yayinlandi. Ben ikna oldum bugun itibari ile kullanmaya basladim.

Sayfayı Paylaş