Cla + L-carnitine + Protein Tozu destekle Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Memo111 tarafından 8 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Memo111

Memo111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, 7-8 aydır düzenli spor yapıyorum. Vücut tipim endo, çok kısa sürede kilo alıyorum.
    Weider Cla'yı her öğünden önce olmak üzere günde 3 defa kullanacağım.
    Weider 1800 lük l carnitineyi antremandan önce alıcağım ve ağırlık antremanı bitiminde muscletech nitrotech protein tozu kullanıcam.
    Şuan yağ oranım %16.8, hedefim bunu 2 ay içinde %10 a çekmek.
    Boy; 175, kilo 80.4 yaşım 24
    Beslenme programımdan kısaca bahsetmek gerekirse;
    Sabah 3 yumurtalı omlet, 2 peynir kutusu beyaz peynir ve 2 dilim kepekli ekmek
    Öğlen 200-250 gr tavuk veya 8-9 köfte
    Akşam protein ağırlıklı olmak üzere evde ne varsa yiyorum.

Antreman programım; haftada 3 gün ağırlık antremanı bölge bölge ayrılmış ve 5 gün cardio.
    Cardioyu ağırlık antremanından sonra yapıyorum. 20 dk moon walk ve 20 dk 5.5 incline da 5.5 hızında tırmanış.
    Ağırlık antremanında 3 set 8 tekrar yapmayı seviyorum ancak önerilen 3 set 10 tekrar ve superset şeklinde. Bu konuda kararsız kaldım, önerilere açığım.
    Konuyu fotoğraflarla ve günlük bilgilerimle güncelleyeceğim.

2. DONZAZA

DONZAZA Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Takipteyim :) planladığım ama başlayamadığım şeyi yapıyorsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

Memo111 bunu beğendi.
  3. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Günlük kalori aliminizi ve yakiminizi hesaplamadiysaniz öncelikle bunu hesaplamanizi öneririm

Memo111 bunu beğendi.
  4. Memo111

Memo111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bugünki beslenme şeklim: kalori hesaplıcam
    Sabah 3 yumurtalı omlet (1 kaşık zeytinyağı): 250 kcal
    3 dilim kepek ekmeği : 200 kcal
    2 kibrit kutusu beyaz peynir 100 kcal
    1 bardak süt 120 kcal
    öğlen 2 adet protein bar 300 kcal
    antreman sonrası protein tozu 130 kcal
    1 tabak çorba ve 2 dilim kepekli ekmek 250 kcal
    270 gr tavuk göğüsü 270 kcal
    1 dilim ekmek ve ayran 200 kcal
    Değerleri ortalama yazdım 1800 kcal almışım bugün. Kilo başı 2 gr protein 1 gr karbonhidrat almaya çalışıyorum.
    Günlük 2000 kcal civarı vücudum yakıyor, antreman ve hareketlerimle günlük 3000 kcal yakmaya çalışıyorum.
    Hergün 1000 kcal açık verirsem, haftada 1 kilo yağ, 1 ayda da 4 kilo yağ yakmayı düşünüyorum.
    Hedefim 8 kasıma %12.4 yağ oranı ile girmek.
    Ayrıca öğünlerden önce CLA aldım

Antreman programına gelirsek ise :
    Sırt ve arka kol bölgelerini çalıştırdım, ikisinde de 4 er hareket yaptım 3 er setten. 1 sette 8 tekrar yaptım ve superset şeklinde yaptım.
    Bu haftalık ağırlık antremanım bitti, cuma, cumartesi ve pazar günleri cardio yapıcam. Havalar biraz güzelleşirse sahilde koşmayı düşünüyorum.

Son düzenleme: 8 Ekim 2015
  5. Memo111

Memo111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bugün sabah 3 yumurta, öğlen ızgara levrek, akşam da ızgara hamsi yedim.
    Bütün öğünlerden önce cla kullandım ve spordan önce l carnitine içtim. Cardio olarak 20 dk moon walk, 20 dk tempolu yürüyüş yaptım.

6. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Çok güzel yag yakim planiniz ancak kilo basina 2 gr proteinin bir mitten öteye geçemeyeceği artık arastirmalarla aşikar hal boyle olunca proteinden alacaginiz kalorinizi yag ve karba kaydirmaniz isabetli olacaktır

7. Memo111

Memo111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tam olarak dediğinizi anlamadım.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ekim 2015 ---
    Bugün sabah kahvaltı da 4-5 hindi füme ve 3 yumurtalı omlet yedim. 1 bardak süt içip 2 dilim kepekli ekmek yedim.
    Öğlen 1 porsiyon ızgara balık, 1 dilim mısır ekmeği, yeşillik ve soğan yedim.
    Spordan önce l carnitine alıp göğüs ve ön kol ağırlık antremanı yaptım. Antreman sonrası protein tozu alıp, 30 dk cardio yaptım. 300 kcal yaktım.
    Akşam yemeği olarak yine ızgara balık yedim.
    Her öğünden önce cla kullandım.
    Not: Haftasonu bi gün cheat day gibi oldu, 2 litre bira içip, 1 büyük boy pizzanın yarısını yedim.

8. Memo111

Memo111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bugün sabah kahvaltıda 2-3 hindi fümeli ve 2 yumurtalı omlet yedim. 1 bardak süt içip yanında 2 dilim kepekli ekmek yedim.
    Öğlen 1,5 porsiyon ızgara piliç yedim ve yanında 2 dilim ekmek yedim.
    Öğleden sonra kabak yedim.
    Akşam 300 gr hamsi yedim yanında yeşil çay içtim.
    Her öğünden önce cla aldım. 30 dakika cardio yapıp öncesinde l carnitine aldım.
    Akşam da halı saha maçına gidicem.

9. Memo111

Memo111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Elimdeki l carnitin tükenmişti. Bugün 24 adet 3000 mg lık l carnitin siparişi verdim. 20 Kasımda yağ ölçümü yaptırdım. Yağ oranım %15.7 çıktı, beklediğimden daha yavaş yağ yakıyorum. Yılbaşına kadar bunu 14.5 - 15.0 arasına çekmek istiyorum. Cardioyu haftada 6 ya çıkarıcam.

10. Memo111

Memo111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    L carnitinlerim geldi, bu sefer 3000mg lik zero shot kullanmayı seçtim. Bugün 50 dk cardio yaptım ve yeteri kadar protein alamadığım için akşam 1 porsiyon protein tozu içtim. Hedefimden daha yavaş yağ yaktığım için bazı kararlar aldım.
    -Süt ve süt ürünlerini azaltıcam.
    -Uzun süre alkol tüketimimi kesicem ya da haftada bir cin toniğe indiricem.
    -Haftada 5-6 gün cardio yapıcam. Yaptığım cardio 20-30 dk dik yürüyüş veya koşu 20 dk moonwalk şeklinde olucak. HIIT cardio yapmıcam.
    -Sadece cardio yapıcağım günler, sabah aç karna cardio yapıcam.
    -Ağırlık çalışmıyacağım günler daha az karbonhidrat tüketicem.
    Bu arada Weider Cla bitmek üzere onu yeniden sipariş vericem. Yarın sabah tartılıp güncel kilomu yazıcam.

11. Memo111

Memo111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet bu ay drop setlere geçicem. Sporda yağ ölçümü yaptırdığımda yağ oranımın %16.6 ya çıktığını öğrendim. Ve 500gr kas yakmışım. Protein tozu kullanarak, yüksek proteinli beslenerek haftada 3 ağırlık antremanıyla nasıl kas yaktım onu anlayamadım. Artık spordaki makinaya güvenmemeye başladım, sanırım personal trainer tutuyim diye kendilerince makineyle oynuyorlar. Güncel resimleri ekliyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2015 ---
    Not: Resimler sabah aç karna çekilmiştir. Her türlü eleştriye ve tavsiyeye açığım. Ayrıca İstanbul'da güvenilir yağ ölçüm makinesi önerileriniz varsa ölçtürmek istiyorum. Spordaki makineyle gelişimimi düzgün kontrol edemiyorum.

12. Memo111

Memo111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yeni programımla drop setlere geçtim, cardioyu her gün 30 dk e indirmemi söylediler. O şekilde programıma devam edicem. Drop setlerin yanında super setler de var, yağlardan kurtulmak için super setlere devam.

13. Memo111

Memo111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bugün ki beslenmem, sabah 3 yumurtalı omlet ve 1 dilim ekmek.
    Spordan önce l carnitin, spor sonrası protein tozu
    Spordan sonra 1.5 porsiyon köfte ve 1 dilim ekmek
    Akşam yemeği, et ve pırasa biraz da pilav.

1.5 ay boşum. Bu boşluğumda haftada 6 cardio, 3 ağırlık antremanı şeklinde çalışıcam. Antreman programım drop setler ve super setlerden oluşuyor. 1 ay sonra tekrardan fotoğraf koyucam. Ayrıca CLA bitmek üzere, yenisinin siparişini vericem.

14. Memo111

Memo111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Protein tozum bitti, yeni siparişimi optimum gold standart whey olarak seçtim. Yarın elimde olur. Sabah aç karna 1 doz ve antremandan sonra 1 doz olarak kullanmayı düşünüyorum. Sizce nasıl? Önerileri olan varsa lütfen paylaşsın.

15. Memo111

Memo111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cla siparişimi de verdim. Bu sefer Hardline CLA one seçtim (1000 mg). Tahminim 35-40 gün yeticek bu Cla.
    Cardio programımı düzenledim. Haftada 3 gün yaptığım ağırlık antremanından sonra 15 dk eğimli yürüyüş, 15 dk moonwalk ( bunlar low intensity).
    Boşta kalan diğer günler sabah aç karna l carnitin almadan 25 dakika high intensity cardio. Haftada 5-6 gün cardio yapmış olucam. Protein alımımı arttırmak için hergün toz almaya karar verdim. Ve bir süre alkole mola verdim. Beslenme programımda, akşam yemeklerinden ekmeği tamamen attım. Öğlen kırmızı et, akşam beyaz et şeklinde beslenmemi düzenlemeye çalışıcam. İlerleyen günlerde gelişimimi resimlicem.

16. Memo111

Memo111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cumartesi günü tatilden dönüp antremanlara tekrar başlıyorum. Laktak egzersizini araştırdım. 1 ay boyunca laktak denicem.

Sayfayı Paylaş