cheat meal suçluluğu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve escapist92 tarafından 23 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Kanatlari yemediyseniz bence yaptiginiz cok bi cheat meal olmamis. Ne guzel protein almissiniz ;) :D dondurmayida kardioyla yakmissiniz,bence sucluluk duyulacak birsey kalmamis.
    Birde şöyle bir sey var.mesela ben bazen spora 3-4 gun gitmiyorum ve cheat meallarim 4-5i buluyor bu zaman zarfinda :D ama salona gidip tartiya ciktigimda kilo vermis oldugumu goruyorum :D yaşasın sporun hizlandirdigi metabolizma :D :D

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    o zaman bu çok güzel bşy olur benim için de geçerliyse :D umarım geçerlidir :D ztn şu günlerdeki zayıf iradeyle devam edersem yakında görcem geçerli olup olmadığını :D

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yanında çok ekmek yemediysen 1200 falan yoktur. Diyelim ki 1200 kalori, o ana kadar günlük kalori ihtiyacının tamamını karşılamış olsan da bu üzerine gelmiş olsa, yani tamamını yağ olarak depolasan 171 gr yağ olarak depolanmış olur. Sadece 2 gün fazladan yağ yakımı anlamına gelir ki durum da böyle değildir büyük ihtimalle. En kötü ihtimale bak, 2 gün daha yağ yakımı? Afiyet olsun, sık sık yapma yeter.Aynen devam. Bugün normalden 200-300 daha az kalori al, sorun olmaz.

escapist92 bunu beğendi.
  4. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    e antrenman günlerinde 200-300kalori düşük almak antrenmanın heba olmasına neden olur mu peki :/

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır. Aldığın kalorileri antrenmanın etrafında daha çok dağıtırsan iyi olur, performansın düşmemiş olur. Diyelim ki heba oldu, bir antrenmanın heba olması önemli değil, sonrakine daha iyi çalışırsın.

Asıl demek istediğim vücut 24 saatlik bölümlemelere göre çalışan bir aygıt değil. 24 saat dolunca Z raporunu alıp kasayı kapatmıyor. Daha uzun süreli kalori ayarlamaları yapılabilir. Diyelim ki günlük 1500 kalori alıyorsun, bunu 2 günlük 3000 kalori olarak düşünebilirsin. Diyelim ki dün abarttın ve 2000 kalori aldın ama fazladan kardiyo yaparak 100 kalorisini yaktın. 1900 kalori almış gibi düşünüp bugün 1100 kalori alabilirsin. Bu kalorilerin çoğunluğunu antrenman öncesi ve sonrasına saklayarak performansın düşmemesini sağlayabiirsin. Uzun vadede hala kalori ihtiyacının altında kaldığın için yağ yakımı devam eder.

escapist92 bunu beğendi.
  6. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    ben hep günlük yaşıyodum ya cidden sıkıntı oluyo mental açıdan. teşekkür ederim vakit ayırdığın için :)

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş