Cheat Day Soru

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve M_JaiWhite tarafından 18 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    2 haftada bir cheat day yapmayı düsünüyorum.Bu chat daylerde örneğin 1 günde 1 tam ekmek + çikolota + cips vb. yemeyi düşünüyorum.Bunun bir zararı olurmu sonuçta 2 haftada 1 gün yapıcam , eğer zararlı diyorsanız 3 haftada 1 olacak şekildemi yapayım ?

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kendini buna şartlama derim. Canının çok istediği şeyi ye, sonraki öğünlerini ona göre düzenle. Uygulanabilirliği yüksek olsun. Diğer türlü o belirlediğin cheat günü iple çekeceksin ve kontrolü kaybetme ihtimali artar.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Tatlı istiyor canım ve kendimi sürekli geçiştiriyorum süt içerek vb. Örneğin çikolota yicem Snickers bunu yediğimde diğer öğünlerimi nasıl kısmam gerekir ?

4. miraculousmen

miraculousmen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kalori sınırını aşmadığınız zaman bir problem olmaz ama cheat day yerine tek bir öğünde kaçamak yapmanız sizin için daha uygun olur diye düşünüyorum.

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Misal snicker yerine %70 ve üzeri bitter ye. İlla o dersen öğleden önce yemeye bak, akşama karbonhidratı kıs. Yada sonraki günden kıs.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. zeuskabadayi1

zeuskabadayi1 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Yarışmaya hazirlanmadigin surece bence bu kadar ustune dusulup kasilmamali. Benim sahsen yaptigim su, canim bir seyler cektiginde hep alternatiflerle gecistirmeye calisiyorum. Misal cok tatli cektiyse canim ogun arasinda, meyve yiyorum bir tane ki bu elma olur armut olur. Ya da ogun arasinda cok aciktiysam ki genellikle acikiyorum, bir avuc yer fistigi yiyorum ya da iki uc ceviz ya da antepfistigi vesaire. Cok dayanamayacagim kadar da canim bir seyler cekiyorsa bir iki biskuvi yiyorum ya da varsa bir baklava. Bu iyi bir sey mi? Degil tabii ki ama bunu arada bir yapmak ne obez yapar ne de kilo vermeni durdurur. Hedefiniz belli olduktan sonra ufak tefek kacaklar kesinlikle sizi engellemez.

M_JaiWhite bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş