Ceviz ve badem ile ilgili güzel bir çalışma

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ulaire tarafından 17 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    https://www.t-nation.com/diet-fat-loss/tip-a-true-negative-calorie-snack

Şu yazıda bahsedildiği üzere aşırı kilolu 61 vatandaşa günde 15er gr. ceviz ve badem vermişler. Sonuç olarak belde ve kalçada incelme, yağ kütlesinde azalma ve yağ asidi profilinde değişim gözlenmiş.
    Buna sebep olarak sinidirim sistemimizin bu yemişlerde bulunan yağın tamamını sindiremediği, bir kısmı doğrudan atıldığı tezini ortaya sunmuşlar.
    Daha ayrıntılı incelemek isteyen olursa çalışmayı aratabilir.
    Mónica I. Cardona-Alvarado, Francisco J. Ortega, Enrique Ramírez-Chávez, María E. Tejero, Jorge Molina-Torres, José M. Fernández-Real, Elva L. Perez-Luque, "Almonds and Walnuts Consumption Modifies PUFAs Profiles and Improves Metabolic Inflammation Beyond the Impact of Anthropometric Measure," The Open Nutrition Journal, ISSN: 1874-2882 - Volume 12, 2018.

brfnbrfn bunu beğendi.
  2. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    T nation genelde çok boş yazıyor ya, başka yazıları var kas başına haftada 1 set yeter diye çok kolpa yani. Diyet bilgilerimi ben muscleandfitness tr den alıyorum bana daha doğru geliyor ve işe yarıyo
    https://muscleandfitness.com.tr/populer-diyetler-mf-diyetleri/ bunu takip ediyorum mesela şuan

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Bu attığın dergi spor magazini yazanların kimliği, tecrübesi, yetkinliği belirsiz. Tnation daha çok araştırmacıların, koçların, antrenörlerin yayın yaptığı bir site. Arada tabi ki sana saçma gelen yazılar olabilir ama genele bakarsak hepsinde bilimsel kaynaklar, araştırmalar veriliyor.

Sayfayı Paylaş