Cardiyo- bacakta overtraning yaparmı? alternatifi varmı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve altaylar tarafından 17 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar birçok kişinin ortak görüşü cardiyo bir vaz geçilmez(sadece zayıflama amaçlı değil adındaki anlamdaki gibi dolaşım sistemi açısından da)pekiya cardiyo bacakta overtraning e sebebiyet vermezmi? yani ben bacak çalıştıktan sonra 2 gün bacağım ağrıyor düzgün spor yapamıyorum, aynı şekilde cardiyo yoptıktan sonra da 2 gün gene bacak gitmiş oluyor, he bu benim kilo verme amaçlı düşük kalorili beslenmemden kaynaklana bilir ama genel bir cevap alırsam sevinirim sizce ne yapılamlı?

ayrıca ben cardiyoyu aynı zamanda esneklik ve hız kazandıran birşey olarak görüyorum, acaba bacak dışındaki kaslarda da cardiyo yapılabilirmi? mens health dergisinde kollarla yapılan bir spinning tarzı birşeyin reklamını gördüm ama tabi böyle bir alet edinmek de oldukça zor

2. Prophetie

Prophetie Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Kürek bi alternatif olabilir. Bacaklara çok bi yüklenme yok.Koşu bandı ve bisiklete görede kalori yakımı daha fazla.Denenebilir :)

3. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    kilo verme çalışmalarıma yeniden başlamam sebebiyle bu sorunu gene yaşamaya başladım
    ilk gün herşey güzeldide 3. gün sabah koşarken zorlandım, öğlen bisikjlete bindim ama o da çok tatmin etmedi
    akşam ip atlayayım dedim olmadı bende elime ipi almadan sadece kalflerle zıplayarak ve araya burpee(şınav pozisyonuna geçme sonra düzelme) yaparak hiit tamamladım ama bu gün ne yapacam hiç bilmiyorum:(
    tavsiyesi olan varmı mesela jay cutler gü
    nde 3 kez cardio yapıyormuş(muscle and fitness ın bu sayısında yazıyor) eee adam kas geliştirmekl için de bacağa yükleniyor zaten nasıl oluyor bu iş?

4. Dilet

Dilet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende ilk başta yağ yakmak için başlamıştım spora ama koşuda baya geliştrdim kndmi smdi yarsma fln dusunuyorum.fazla yuklenilmediği zaman pek bi over olayı olmaz ya bünyeyi alıştırdıktan sonra gunde max 2 saat koşuluyo ama psikolojik olarak baya zor oluyo :D .

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    altaylar bunu beğendi.
  6. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    o adamın kullandıklarını kullan seninde recovery süren azalır :D

altaylar bunu beğendi.
  7. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    bak aslında ben hiç bu şekilde düşünmemiştim biliyormusun:)
    bu yorum beni çok güldürdü ya harikasın dostum:)
    ama bir de işin ciddi kısmı var ki o adam mesela kim bilir nasıl ağırlık çalışıyordur, onun bacak programı beni deler geçer
    birde ben bacağımı cardio ile 1 günde öyle bir yormuşum ki ondan sonraki 3 gün ara ara cardio girişiminde bulundum da hiit gibi birşey yapamadım ama yürüyüşte sorun yok, muhtemelen günde 4 saatlik yürüyüş yapacam kalori yakmak için ama ben kondisyonumu artırmak istiyorum:S
    2yıl önce 172 boy 88 kiloydum sonra 65lere düştüm vg e başladım
    ama tabi uzunca bir süre çok kilolu kaldığım için koşma konusunda zayıfım bunu düzeltmek istiyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum

8. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bende şu aralar zayıflamak amaçlı kardioya başladım. Salondaki müsabık bir abi günde 1 saatten fazla kardio yapma dedi. Ayrıca ben 1 saat kardio, 1 saatten fazla da çok ağır ağırlık çalışıyorum. Sonuçta overtraining olursun dedi. Ayrıca 8 saatten az uyuma dedi. Bende bunları uyguluyorum. En önemli nokta ise kardio ve antremanlardan sonra bir 5-10 dakikanı esnetme ve germe hareketlerine ayırman. Bu sayede ertesi gün için ağrıların olmayacak veya azalacak. Şahsen denedim işe yarıyor.

9. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    sanıyorum esneme konusunda haklısın ben de öyle yapacağım
    ayrıca ben birgün 3 saat cardio yaptım ertesi güne 1 saat yapamadım, sonraki gün zorlayarak birşeyler yaptım ama hiitdek 30 saniyeye dayanamadım(nefese kalmak desen yok ama bacak 30saniye gidemiyordu:) )
    şimdi günde 1 saat yada 20 dakika hiit +1-4 saat yürüyüş düşünüyorum

Sayfayı Paylaş