Cardio ve Kas kütlesi..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BrutalMuayThai tarafından 6 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BrutalMuayThai

BrutalMuayThai Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Esenlikler dilerim arkadaşlar ben 19 yaşındayım 68 kilo 1.80 boy 1 hafta oldu Salonda BB yapalı 1 haftadır hiç kardiyo yapmıyorum sizce cardio gerçekten gereklimi bağzıları cardio kasları yakar diyor ve bu kas yakma olayı kafamı çok karıştıyor benim. Cardio yapmadan da göbek ve bel kısmındaki hafif yağlarımın eriyeceğini sanmıyorum. Ve ayrıca zayıf olduğumu da düşünüyorum sizce ek Supplement kullanmalımıyım elim de bütün Supplement ler mevcut BCAA,ALA L Carnetin, Super Mass Gainer Vanilya,Universal Amino 2700. Siz ce bunlarada başvurmalımıyım hacim için yardımcı olursanız sevinirim yaz yaz da bulk yapmak istemiyorum kışa kadar Supplementsiz yağ yakmaya mı baksam bilmiyorum.

2. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Merhabalar yağ yakma probleminiz yoksa haftada 1-2 gün antrenmanlarınızdan sonra veya sabah 30-45 dk hafif tempo yürüyüş yeterli olacaktır dediğiniz kas kaybı olayı kardiyo veya ağırlık çalışmaları 1,5 - 2 saati geçtiğinde glikojen depoları boşalıp vücut besini proteinden karşılamaya başladığında meydana gelir verdiğim süreler içinde yaparsanız kas kaybından korkmanıza gerek yok eğer çok minimalize etmek istiyorsanız antrenman önce yada sabah yürüyüş öncesi BCAA supplementi kullanabilirsiniz.

BrutalMuayThai bunu beğendi.
  3. BrutalMuayThai

BrutalMuayThai Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    BCAA öneriyorsunuz peki bu BCAA nın yağ yakmayla veya hacim ile bir ilgisi varmıdır ne dozda kullanılır tablet olarak var çünki elimde.

4. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    BCAA sindirilmeye gerek kalmadan kaslarınızı besleyen aminoasitler içerir. Ben definasyonda olduğum için kas kaybını önlemek için kullanıyorum asıl amacıda budur hacimlenmek için kullanımına gerek yok zaten yeterince besinlerden karşılıyo oluyosun yani kasların besinsiz kalmıyo, yağ yakımıyla doğrudan değil fakat dolaylı olarak etkisi var diyebiliriz kas yakımını minimalize ettiği için onun yerine fazladan yağ yakmış olursunuz umarım açıklayabilmişimdir :) Bide dozu sormuşsunuz ben toz olarak kullanıyorum kilom 80in üzerinde olduğu için antrenman ve kardiyo öncesi 8gr alıyorum sizin kilonuz daha düşük olduğu için 4-6 gr a karşılık gelen kadar tableti antrenman ve kardiyo öncesi kullanabilirsiniz.

BrutalMuayThai bunu beğendi.
  5. BrutalMuayThai

BrutalMuayThai Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için bir de birşey daha sorucam hacimlenmek için elimde Super Mass Gainer var hacimlenmeme yardımcı olurmu ? Birde BCAA için erken değilmi sizce kas kaybedecek kadar ağır antremanlara girmiyorum bu sıralar onun yerine başlarda Universal Amino 2700 kullansam olurmu ?

Sayfayı Paylaş