Cardio ile ilgili

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alperenoztur tarafından 20 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. alperenoztur

alperenoztur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben 16 yaşındayım. Vücut yağ oranım %10 Martta %22ydi cardio ve beslenmeyle şuan güzel bir form yakaladım. Fakat internetten okuduğum kadarıyla yaptığım cardio çok ağırmış.

30 dakika bisiklet
    45 dakika koşu bandı( 30 dakika yüksek tempo yürüyüş 10 dakika jogging )
    15 dakika eliptical

Ve karın bel hareketleri

3x15 yarım mekik
    4x15 Knee up (dizleri karına çekme)
    4x15 leg raise ( tam emin değilim isminden ayakları havaya kaldırıp 90 derece pozisyon alma)
    4x25 side band

2. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Evet fazla olabilir . Ancak Bazı dönemlerde ben bundan çok çok daha ağır programlar yaptım. Sabah sahilde 12 km nin 7-8 km sini koşar gerisini tempolu yürüdüm. akşamüstü salona gider süperset çalışırdım. Ancak bu süre içinde karbonhidratımı gerektiği kadar proteinimi yüksek ( kilomun 2.5 katı almştm ) . Yağ yakıcılar hariç bcaa , l - glutamine kullandım ve zaten o zaman kullandığım wheyde de vardı bcaa eksiğim olmuyordu.

Bunları neden yaptım. KAs kaybı yaşamamak için.

Eğer senin amacın sadece yağ yakımı ise ben bir sorun görmedim.

3. alperenoztur

alperenoztur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Amacım hocam yağ yakımı + kas oluşturmak hala biraz fazlam var onu halledince kas oluşturmaya geçeceğim. Protein ve karbonhidratı güzel alıyorum teşekkürler içime su serptiniz :)

---------- Post added at 20:09 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

Bir programım daha var o kas üzerine fakat içinde hiç cardio yok. Sizce yağ oranını kaça çektikten sonra ona başlamalıyım? Başladıktan sonra yağlanmaktan korkuyorum hiç koşu bandı bisiklet yok içinde.

Sayfayı Paylaş