Can 1.72 Boy 97 Kilo (Program Önerebilir Misiniz?)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve sfemnksbk3 tarafından 20 Mart 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sfemnksbk3

sfemnksbk3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba abilerim ve kardeşlerim, yaşım 19 ve yakında asker'e gidicegim.
    Acilen kilo vermem gerekiyor vucudumu geliştirmem gerekiyor.
    Lütfen bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    Evim'de çalışmak istiyorum 2 Tane 5KG Dambil ve 2 Tane 10KG Dambil mevcut.
    Şuan ki Durumum.

2. hyuga kojiro

hyuga kojiro Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Ben 4 ayda 40 kilo verdim. Evde çalıştım 4 ay boyunca. Ayarlanabilir 20 kiloluk set al en azından yeterli olucaktir. Boyumuz aynı ben 107 den başlamıştım basarabilirsin kardeşim.

3. ozimen

ozimen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında kilo vermek çok da karmaşık bir konu değil. Bunu iki kanatlı bir kuşun uçmasına benzetebiliriz. Bir kanat yağ yakımı, diğer kanat doğru beslenme. Bu ikisinden birisi eksik olursa belki sonuç alınsa da hem zor, hem uzun süreli, hem sağlıksız hem de geçici olacaktır.

Ayrıca bu kuşun ayakta durabilmesi için de iki bacağa ihtiyacı var değil mi? Bunlar da motivasyon ve doğru bilgilenme. Motivasyonun yani azmin, hırsın, hedefin, inancın eksikse topallar ve düşersin. Yine aynı şekilde yanlış bilgiyle, yanlış beslenme, yanlış egzersiz, yanlış planlama ile de topllar ve düşersin hatta gerçek manasıyla sakatlanabilirsin.

Sonuçta bunlardan biri eksik kalırsa hedefine yürümen zorlaşır ya da yavaşlar.

Bana göre ilk yapılması gereken karbonhidratları azaltarak (basit k.hidratları sıfırlayarak) ve haftada 6 gün 30'ar dakikalık kardiyo + 3 gün ağırlık çalışması (benim uyguladığım budur) ile hem kalori açığı oluşturmak, hem de kas kaybını engelleyerek olabildiğince (kalori açığı oluştuğu için kas gelişimi minimal düzeyde kalacaktır) fit bir görünüme kavuşmak. Motivasyon ve bilinçlenme adına bu tarz forum, site, videoları sürekli takip etmeni öneririm. Gayet etkili oluyor.

Şimdi yapman gereken, iki bacağın üzerine yükselmek, ve kanatları açmak. Hadi askerim başarırsın sen.

Not: Jinekomasti durumu gözlemliyorum ama o sonraki bir konu. Ama eğer maddi gücün yerindeyse önce muayene olup gerekirse bir an evvel jinekomasti atleti alıp (özellikle askerde seni çok rahatlatacaktır) kullanmanı öneririm.

4. sfemnksbk3

sfemnksbk3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yorumun için çok teşekkürler..
    Bana sıkı ve bağlicak bir diyet ve program gerekiyor dedigin gibi . kardiyo ve 3 gün ağırlık antremanı tamam ama şöyle bir sorun var.
    Hangi ağırlıklar ve nerelere çalışmam gerekiyor benim istedigim şu ki.
    Günde 2 kere çalışmak hatta gerekirse 3 kendi sınırlarımı ögrenmek istiyorum ve bir an önce zayıflayıp dinç hale gelmek istiyorum.
    Doğru söyliyorsun kolay ama bilene kolay ben pek fikrim yok 3 kere spor salonuna gittim kimse iilgilenmedi. bende birakmak zorunda kaldım.
    Zayıflamam için neler yemem gerekiyor? ne yemem gerekiyor satin alicagim bir ürün var mı bu konuda gibi gibi açıklayıcı bilgilere ihtiyacim var
    Yinede çok teşekkür ederim motive ettin beni :)

5. rastmus

rastmus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Çatlaklar hala kirmiziyken onlarla da ilgilen bence

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. ozimen

ozimen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Youtubeda yağ yakımı ile ilgili onlarca video var. Bilgilenmek ve motivasyonunu artırmak için mutlaka izlemeni tavsiye ederim. Ben pek çoğunu izledim, hatta izlediklerimi tekrar izliyorum. Hangi hareketleri yapacağını biraz da sen seçersin, en zevk aldığın ve vücuduna en uygun hareketlerle başlayabilirsin.
    Günde 2 hatta 3 kere çalışmaktan bahsetmişsin. Kesinlikle böyle birşey yapma. Vücut çalışırken olduğu kadar dinlenirken hatta uyurken de de yağ yakar, vücuduna dinlenme fırsatı vermezsen süreklilik sağlayamaz, bir süre sonra bitkin düşer, hatta sakatlık yaşayabilirsin. Esas olanı kardiyo ve ağırlık antrenmanlarıyla metabolizmanı sürekli hızlı tutmalı ve beslenmene dikkat etmelisin.
    Şunu yiyim yağ yakıyım gibi efsanelere hiç aldanma. Diyet gibi modası geçmiş işlerle kafanı yorma. Yavaş yavaş karbonhidratı azalt, un ve şekerle vedalaş ve sağlıklı yağlardan başka (zeytin, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, avokado, balık, fındık, ceviz, badem) yağ tüketme, günlük kalorinin %30-40'ını bu yağlardan al, protein ve sebze ağırlıklı beslen, meyveyi çok tüketme.

En büyük dostların, su (günde 2 litre), süt, kendi yaptığın doğal yoğurt, yağsız lor peyniri (yağlı olanları var), zeytin, yumurta, tavuk göğsü, balık, yulaf ezmesi, bulgur, greyfurt, az miktar kuruyemiş, her tür sebze olmalı. Mesela ben ekmek yerine yulaf ezmesi ve yumurtayı çırparak çok az zeytinyağında kalın bir omlet şeklinde yapıp dondurucuya atıyorum (3-5 adet), ihtiyacım oldukça azar azar çıkarıp kullanıyorum.

Ana esaslar benim izlediklerime göre özet olarak bunlar ama dediğim gibi bu videolar daha detaylı bilgi verecektir, notlar almanı da tavsiye ederim. Savaş Cebeci, gençvefit, özgür fitness, ağırsağlam takip edebileceğin bilindik kanallar.

7. ozimen

ozimen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
  8. sfemnksbk3

sfemnksbk3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederim destegin ve bilgilerin için ama şu var ki su pek fazla tüketen biri değilim kola susuzlugumu giderdigi için
    Çok tüketiyorum sanirim
    Ayrica günde 3 2 kere çalişma zararliysa gün içinde saat kaç çalismaliyim gibi sorular sormalimiyim?
    Bir programa başladigimda gün içinde hangi saat çalişmama ben mi karar vericegim?
    Yorumun için teşekkürler
    Teşekkürler ilgileniyorum

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Fotoğraf ekleme kurallarına uyulmamıştır!

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş