Calisma sonrasi kas agrisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BERK58 tarafından 21 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BERK58

BERK58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evde dumbell ile kas gelistirmeye basladim forumdaki programi uyguluyorum ama uzun suredir ara verdigim icin kollarimda agri var cok kaldirirken dumbell zorlaniyorum kaslarima agri giriyor. 1 2 gun ara vermek gerekirmi devam mi ediyim?
    Protein olarak whey 3matrix kullaniyorum 2 gunde kollarim sertlesti cok etkili ama agrilar icin ara vermek gerekir mi resimler;
    [​IMG] [​IMG]

2. ArdaDK

ArdaDK Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Engineer
    Öncelikle protein tozlarının 2 günde sertleştirme gibi bir etkisi yok :) Kas ağrıların laktik asit nedeni ile. yanı hamlıktan kaynaklanıyor. Bu ağrıları ve kasılmaları en aza indirmenin en etkili yolu antrenman öncesi esnası ve sonrası açma germe hareketleri dir. Antrenman esnasından kastım örnek veriyorum bicesps çalışması sonrası oturmak yerine gezerek kolları sallamak kolu düz tutup sağa sola çevirmek(anahtar ile kapı açar kitler gibi) ayrıca ağrılar dayanılmaz bir hal alıyorsa bu kasların yeteri kadar dinlenemediği ve yeteri kadar beslenemediği anlamına da geliyor olabilir.

3. BERK58

BERK58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam peki 1 2 gun ara versem dahami kotu olur tekrar baslayinca boylede cok zorlaniyorum. Bildigin kas tutulmasi agri yapiyor dune gore daha iyiyim

4. ArdaDK

ArdaDK Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Engineer
    Antrenmanlarda mutlaka dinlenmelisin zaten. Sen bir gün çalış bir gün dinlen şeklinde çalış. Yani Pazartesi günü çalıştysan salı günü dinlen çarşamba günü tekrar antrenman yap. Eğer ağrıların şuan çok şiddetli ise 2-3 gün dinlenmekte fayda var.

Sayfayı Paylaş