Calf kası

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve C.s.s tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. C.s.s

C.s.s Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Size göre bu kas grubunu nasıl çalıştırmalıyız ?

2. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    sadece ek hareket leg pressde itiş yapıyorum bu ara calf ler için 6 set girdim max 20 min 12 tekrardan bugün maçım var nasıl bir ağrıdır krampdan duramıyorum 5. gün halageçmedi:S

3. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Kalf makinesi varsa gittiğin salonda onu kullanabilirsin,eline ağır bir dumbell alıp merdiven gibi bir yere parmak uçlarında basıp aşağı yukarı kalkabilirsin,multi press te ağır kg takıp parmak uçlarında inip kalkabilirsin...

Ama kalf kaslarını nasıl daha iyi geliştirebilirim diyorsan; kalflara yüksek ağırlık ve uzun süre gerilim vererek geliştirebilirsin.Örneğin 4 set 20tekrar ağır kg ile girersen gayet iyi birşekilde kalflarını çalıştırmış olursun...

rocky07 bunu beğendi.
  4. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    kalflar yüksek gerilimle uyarılır bu doğrudur ama bunu yüksek ağırlıklarla yapmak kasın hacim kazanmasını geciktirir.

5. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Kalflar ufak kas gruplarıdır.Bu nedenle böyle düşünüyor olabilirsin fakat aynı zamanda kalflar çok zor gelişen adelelerdir.O yüzden onları geliştirmek için yükset set ve yüksek ağırlık vererek gelişmesini sağlayabiliriz.Düşük ağırlıkla kalflar çok fazla uyarılmazlar...

6. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    hafif ağırlıkla demedim zaten farkettiysen ama yüksek ağırlığın bu kasa faydası sadece arada bir yapılacak şoklamalardır.

jemm bunu beğendi.
  7. jemm

jemm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm bı yıldır bb yapıorum we baslamamın sebebı zayıf olmam we kalf yapmak tı 65 kılo basladım sımdı 73 um ama ıstedgm olmadı her turlu antremanı denememe ragmen calf bolgesı cok zayıf oldgndan sısmıo sısse ble bellı olmuo kemıklerım cok zayıf oldgu ıcın sopa gbı duruo bu durum benı cok raatsz edıo forma yenı geldım yardımcı olun ne yapmalıyım?

8. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Kalf(Baldır) kaslarını çalıştırırken eğer kalflarınız çok zayıf ise Seated Calf Raise makinesine kendi ağırlığınız kadar bir ağırlık takarak harekete başlamayı deneyin ve bu şekilde ağırlığı arttırıp tekrar sayısını düşürün ama minimum tekrar sayınız 12'den aşağı olmasın. Yukarıdaki kullanıcıların da belirttiği gibi kalflar lif yapılarından dolayı uzun süreli ve yüksek ağırlıklarla uyarılmalıdırlar. Fakat eğer Kendi ağırlığınızda yaparken veya daha ağırında yapıyorken bacaklarınız dizlerinizden kırılıyor ise takılan ağırlık size fazla gelmiş demektir. Ağırlığı biraz daha azaltmayı deneyin fakat bu ağırlık gene vücut ağırlığınıza yakın bir ağırlık olsun. Örnek kalf tekrar sayıları 20-18-15-12 şeklinde olabilir.

9. jemm

jemm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tşkr ederim ama ben zaten ağır çalşorm ddgn gbi fakat dedim ya başladığımdan beri spora çalışıorum eskiden çizgi yoktu kalfta sadece çizgi oldu şimdi çok zayıf et yok bölgede kemik üst bölgem iyi ama inanın şort giymiorum geçen sene havuza denize girmedim bunalım boyutunda stroid yapıp şişer anca die düşünüyorum et olmayan yere nası kas yapıyım haksızmıyım?

10. Niaterim

Niaterim Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    calf raises makinesinde 5*15 çalışıyorum bacak günü. ağır girmezsen pek bi gelişme göstermiyorlar.

11. 32sulo33

32sulo33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin
    ?

Merhaba Bir Sorun Olacak Calf Kaslarım Çok Zayıf Boy1.83 62 Kiloyum
    Her Antremanda 120 Kilo İki Katı Ağırlık Takarak Bu Hareketi Yapıyorum Her Antremanda Yapmam İnceltir Mi Acaba ?

12. KAYU

KAYU Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    üzülerek söylemek isterim calf kası genetiğin büyümesini en çok sınırladığı kastır. tabiki belli bir düzeye kadar büyütülebilir ancak belli bir seviyenin üzerinde asla büyümezler. en yüksek seviyeye ulaşmak için izlenmesi gereken antrenman yöntemi ise sonunu çok zor getirebildiğiniz, 5-8 setli, 16-20 tekrarlı olanlarıdır. kilolar kapasiteye göre sürekli arttırılmalı ancak tekrar aralığı yüksek tutulmalı, kilo-tekrar dengesi iyi ayarlanmalıdır. çok sağlam kaslardır, kolay kolay tahrip olmazlar (sorun da budur zaten) o yüzden set sayısını yüksek tutmaktan kaçınmayın. kolay gelsin.

Son düzenleme: 11 Ekim 2013
  13. rocky07

rocky07 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    Cidden sıkıntılı bir bölge calf.Kişiden kişiye üst vücut şişiyor ama calf çok geriden geliyor.Şort giymeye çekindiğim zamanlari biliyorum zayifligindan.Haftada 3 gün 20 tekrar 4 set bazen 5.

Sayfayı Paylaş